Letáček – Spěvák, Kopřiva, Kudrna, Březina – Kašiar, Bureš (56. Prokopec), Jarosz, Rambousek – Šafařík (89. Rek), Huf (87. Zelenka)

80. Jimmy, 86. Borovička – 41. Jarosz, 75. Huf, 78. Kašiar, 82. Prokopec, 84. Kopřiva

Radina – Hádek, Vyhnanovský

Skála Miroslav
Hráč utkání Viktor Šimeček Hráč utkání Filip Kopřiva

Benátky z venku tři body nedokázaly potvrdit a byla z toho domácí druhá porážka bez vstřelené branky !

Na tento zápas jistě nebudou v dobrém vzpomínat. Benátečtí prohráli druhý domácí zápas po sobě a opět bez vstřelené domácí branky. Rezerva druholigových Pardubic vystřelila poprvé mezi tyče až v 68. minutě Šafaříkem a hned se také mohla radovat. Benátečtí sice byli více na míči, měli optickou převahu. V koncovce ale byli zcela sterilní a na pozorně bránící hosty nenalezli za celých devadesát minut prakticky žádný recept! Naopak v nastaveném čase po brejku hostů se pískala penalta, kterou východočeský tým potvrdil svůj tříbodový zisk.

Brzy po začátku zápasu vybojovali hosté rohový kop, po kterém Kopřiva hlavičkoval vysoko nad bránu. O chvíli později napřáhl z velké dálky Jarosz ani on ale nebyl vůbec přesný. Na druhé straně zakončoval Mbah zpoza vápna až nad ochrannou síť. O mnoho větší příležitost si po rohovém kopu vypracoval Košek, jehož zakončení srazili Pardubičtí nad břevno své brány. První střelu mezi tyče měl z rohového kopu Machů, Letáček byl ale u své tyče včas. Byla to také jediná střela obou týmu v první půli, která mířila do brankového prostoru. Za zmínku pak stojí ještě hlavička domácího kapitána Šimečka, která ale skončila nad břevnem. Na druhé straně zahřmělo při střele Bureše, tu ale dokázal Sudek srazit na rohový kop.

Od začátku druhé půle byli domácí častěji usazeni na útočné polovině, nebezpeční ale příliš nebyli. Pěknou akci si Benátky připravily na 52. minutu, kdy se míč přes Kyselu a Koška dostal ke Kocourkovi, který vyčíhal vhodný okamžik ke střele, tu mu ale hosté srazili na rohový kop. O tři minuty později zahrával Sudek přímý kop z nebezpečné vzdálenosti, zeď zvedla míč, který doputoval ke Kyselovi, který z nadějné pozice mířil těsně nad břevno. Na druhé straně se vlevo uvolnil Kašiar, mířil ale jen do boční sítě. Ohrozit Letáčka se nepodařilo ani Bočkovi, který trefil pardubického obránce Kopřivu. V 68. minutě podnikli hosté rychlý brejk, na jehož konci byl trestuhodně neobsazený Dan Šafařík, jenž si tváří v tvář Strakovi věděl rady a poslal svůj tým do vedení  z vůbec první pardubické střely na bránu – 0:1. O chvíli později našel Huf střídajícího Prokopce, jehož střelu z hranice vápna nadvakrát zkrotil Straka. Rušno bylo také před Letáčkem, kde si Mbah udělal prostor ke střele, kterou mladý brankář pardubické rezervy vyrazil na rohový kop. Čas benáteckým hráčům setsakramentsky utíkal a s ním i vidina nějakého bodového zisku. Hosté poctivě bránili a při sebemenší příležitosti vyráželi do rychlých protiútoků. Tak jako ve třetí nastavené minutě, kdy rychlý brejk vyřešil Sudek v pokutovém území faulem na Reka a hlavní rozhodčí odpískal pokutový kop. Míč si postavil Filip Jarosz, nic nevymýšlel, poslal míč doprostřed brány a potvrdil vítězství svého týmu  - 0:2. Ihned poté hlavní rozhodčí Radina odpískal konec zápasu.

Benátečtí tak nezvládli další domácí utkání. Proti pardubické rezervě se nedostávali tolik do šancí, jak byli ve svém prostředí zvyklí. Mrzutostí je, že tento zápas mohl dvojnásob zhodnotit tříbodový zisk z předešlého zápasu v Trutnově. Nestalo se ale a tabulka divizní skupiny C se tak zase o to více vyrovnala. Benátky nyní zajíždí k ambicióznímu nováčkovi – FK Přepeře. Tento zápase by se dal nazývat derby utkáním, které bude rozhodně velice těžké.

Lukáš JAROLÍM

SK Benátky Lukáš JAROLÍM

První poločas byl z naší strany špatný, nebylo v něm vůbec nasazení. Ve druhém poločase jsme se trošku zlepšili, přesto jsme ale prohráli 0:2.

Kamil ŘEZNÍČEK

FK Pardubice "B" Kamil ŘEZNÍČEK

Utkání se spíše vyznačovalo bojem mezi šestnáctkami. Domácí nás trošku přitlačili na naší polovinu nakopávanými míči, se kterými jsme si poradili. Chodili jsme do rušivých protiútoku, ale ve finální a předfinální fázi jsme nebyli úplně přesní. Samotný zápas tak příliš šancí nepřinesl. Ve druhém poločase byl obraz hry podobný jako v první půli. Zaplaťpánbůh, že nám vyšel jeden brejk, ze kterého jsme vstřelili vedoucí branku. Soupeř měl v závěru velký tlak, ale i se štěstím jsme situace přestáli. V poslední minutě byl v brejku náš hráč faulovaný a následná penalta výsledek kosmeticky upravila. Jsem rád, že jsme toto těžké utkání zvládli. Nebyli jsme v kompletní sestavě. Naši kluci zápas odmakali a zaslouží za něj pochvalu.

Předzápasové představení soupeře FK Pardubice "B" naleznete ZDE!

Zpravodaj k utkání ZDE!

ON-LINE: SK Benátky – FK Pardubice "B" ZDE!

• Horky – Mšeno 1:0 (1:0)

Příští 11. kolo v 15:30 hod., SOBOTA: Přepeře – Benátky (10:30), Mšeno – Slatiňany (10:15), Kratonohy – Turnov (10:15), Pardubice "B" – Čáslav (15:00), Č.Brod – Kolín, Vysoké Mýto – Horky, Náchod – V.Hamry, Trutnov – Dvůr Králové.