Letáček – Zukal, Šejvl, Klíma, Čelůstka – Kühnel (60. Kašiar), Jeřábek, Tischler, Fousek – Šafařík (74. Mužík), Petráň (46. Kovář)

67. Kocourek, 78. Straka – 42. Zukal, 78. Klíma

Nenadál – Myška, Melichar

Kozel Slavomír
Hráč utkání Viktor Šimeček Hráč utkání Jiří Letáček

Benátky neodehrály špatný zápas, přesto do dalšího kola poháru postupují Pardubice !

Do dalšího kola MOL Cupu nepostoupili, druholigovému soupeři ale rozhodně nedali kůži lacino. Benátečtí fotbalisté prohráli ve druhém pohárovém kole s Pardubicemi 0:2 a pohárová cesta jim tak končí. Domácí si přesto v zápase vypracovali několik brankových situací, které doslova volaly po gólu, leč naráželi na výborného mladého brankáře Letáčka v pardubické bráně, který odchytal výtečný zápas.

Benátečtí mohli hned v 1. minutě uštědřit favoritovi ledovou sprchu. Na pravé straně se uvolnil Kocourek, přízemním centrem do vápna našel zcela volného Bočka, který z ideální pozice nechal vyniknout na brankové čáře brankáře Letáčka. Benátečtí i nadále drželi více míč na svých kopačkách, hosté se před Strakovu branku dostávali jen velmi těžce. Benátečtí zahrozili i po další akci Bočka a následné přihrávce na Koška, který se v pokutovém území neprosadil. První východočeskou vlaštovkou byl Čelůstkův centr na Petráně, který ale pardubickému kanonýrovi směřoval na paty. První zákrok si domácí brankář připsal ve 21. minutě, kdy jej nezaskočila zajímavá střela Fouska. V téže minutě vyslal Boček zdravici Letáčkovi, ten ale nadvakrát míč zkrotil. Kolem pětadvacáté minuty začali přebírat hosté otěže hry. Nejprve střílel mimo kapitán Jeřábek. O tři minuty později našel Čelůstkův centr hlavičkujícího Fouska, jenž orazítkoval břevno. Do šance se dostal také útočník Petráň po Tischlerově centru, hlavou ale mířil jen do míst, kde stál brankář Straka. Ve 37. minutě už ale udeřilo. Perfektní přihrávku přebral Petráň, který ze strany pelášil sám na Straku, na něm si sice vylámal zuby, míč se ale odrazil k Martinu Šejvlovi, jehož první pokus byl zblokován domácími obránci, reparát ale pardubickému hráči vyšel a hosté vedli – 0:1. Benátečtí do konce prvního poločasu žádnou odpověď na inkasovanou branku nenašli.

I v úvodu druhé půle přetrvával menší tlak hostů, kteří ale byli leckdy velmi nepřesní. Na větší šanci se tak v Benátkách čekalo poměrně dlouho. Nepomohly k tomu ani četné rohové kopy domácího týmu. Právě rohový kop tak trochu pomohl hostům ke druhé brance. V 73. minutě se domácí centru od rohového praporku dokázali uvolnit. Po dalším centru do vápna zůstal, zřejmě v ofsajdovém postavení, před Strakou zcela volný Adam Fousek, který propálil benáteckého brankáře. Benátečtí se odmávaného ofsajdu dožadovali marně – 0:2. Domácí tým určitě nesložil zbraně, závěrečná čtvrthodinka tak nabídla velice zajímavý fotbal. Nejprve se svoji střelou neuspěl pardubický Mužík. O pěkný fotbalový moment se v 82. minutě postaral střídající Jimmy, který napřáhl z velké dálky a donutil Letáčka k parádnímu zákroku. Na druhé straně počkal Jeřábek na nabíhajícího Mužíka, ten ale cílil pouze do boční sítě. Pět minut před koncem se uvolnil Jimmy, vybídl ke skórování nabíhajícího Mbaha, který přeloboval Letáčka, jenž se ještě stihl vrátit do brány a míč těsně před brankovou čárou vyškrábnout do bezpečí. O minutu později posunul Jimmy míč na Mižiče, jemuž zkazil radost znovu nejlepší hráč hostů Letáček. Branka domácímu týmu prostě nebyla souzena. Na druhé straně hledal Jeřábkův centr Šejvla, který ale na míč nedosáhl. V nastaveném čase ještě donutil Letáčka zasahovat Sudek svým pokusem z přímého kopu, hostující brankář vyrazil míč na rohový kop. To bylo také poslední, co se v tomto zajímavém zápase stalo.

Benátečtí rozhodně obstáli v měření sil se zvučnějším protivníkem se ctí. Na jejich výkonu se určitě dá stavět pro následující divizní boje. Hned v tom prvním je čeká na svém trávníku v derby utkání nedaleký Český Brod. Tři body z toho zápasu by se náramně hodily.

Lukáš JAROLÍM

SK Benátky Lukáš JAROLÍM

Rozhodně jsme neodehráli špatný zápas. V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal. Vůbec nebylo vidět, že soupeř hraje o dvě soutěže výše. Bohužel jsme neproměnili příležitost, kterou jsme měli v úplném začátku utkání. Pardubice nás poté potrestaly. Ve druhé půli jsme trochu odešli kondičně, bylo vidět, že hosté mají navrch. Přece jenom jsme si na konci zápasu vytovřili nějaké šance, které se nám ale bohužel nepodařily proměnit a závěr jsme tak nezdramatizovali.

Jaroslav NOVOTNÝ

FK Pardubice Jaroslav NOVOTNÝ

Začátek utkání byl vyrovnaný. Po vstřelené brance jsme se trochu uklidnili a získali kontrolu nad tímto zápasem. Poté jsme vstřelili ještě jednu branku. Domácí zahrozili v závěru utkání, kdy náš brankář chytil krásnou střelu z dálky. Domácí také měli několik nebezpečných rohových kopů. Jsme rádi, že jsme postoupili. Na to, že to byl pohár, to bylo dobré utkání.

Předzápasové představení soupeře FK Pardubice naleznete ZDE!