Kobos – Moravec (58. Král), Podolník, Kabeláč, Kadavý – Týfa, Malý, Brich, Jahoda (76. Fenz) – Simon (58. Zbudil), Rojšl (66. J. Nejman)

Kolátor – Nedvěd, Hádek

Slavíček Leoš
Hráč utkání Ondřej Šimek Hráč utkání Petr Kobos

Benátky vrátily s přehledem Náchodu podzimní porážku !

Jestliže v minulém kole benátečtí fotbalisté vůbec nepotěšili. Proti Náchodu muselo z jejich výkonu zaplesat nejedno srdce zdejšího fanouška. Domácí od první do poslední minuty určovali ráz hry a rozhodně nenechali nikoho na pochybách, kdo je tu doma a kdo bude na toto nedělní odpoledne vzpomínat v dobrém. Jedenadvacet vyslaných střel, oproti třem náchodským je toho naprosto zřejmým a jasným důkazem. Bez disrespektu k soupeři můžeme jednoznačně říci, že prohra 0:3 z pohledu východočeského týmu je pro něho ještě milosrdná.

Jak již bylo řečeno, od úvodního hvizdu hlavního rozhodčího Kolátora se hrál fotbal prakticky jen před bránou zkušeného náchodského brankáře Kobose. Zlobil zejména na pravé straně Kysela, s nímž měli hostující Kadavý s Jahodou obrovské starosti. Právě zejména z pravé strany hrozilo pro náchodského brankáře největší nebezpečí. Dokumentovat to může hned 3. minuta, kdy přesný centr Zabilanského hlavičkoval Jimmy do rukavic Kobose. I nadále Benátky diktovaly tempo hry. Při další akci se dostával Jimmy z levé strany do pokutového území, k zakončení to ale nevedlo. Poté Kysela hledal dlouhým pasem Koška, u míče byl o chviličku dříve Kobos. Z druhé strany poté centroval Kocourek, našel Jimmyho, ten ale přesný nebyl. Benátečtí byli nebezpeční i po četných rohových kopech, Náchod ale zatím žil. Ve 29. minutě Jimmy parádní přihrávkou vysunul Kocourka, ten našel na zadní tyči nabíhajícího Zabilanského, který před odkrytou částí brány trefil jen tyč. Následně Košek našel Jimmyho, ten mu míč obratem vrátil, Kobos byl ale připraven. Ve 34. minutě zpracoval Jimmy precizně míč pro Koška, toho v další velké šanci vychytal výborný Kobos. Ten byl v permanenci i po Kyselově dlouhém autu, který na bránu usměrňoval hlavou Šimeček. Čtyři minuty před poločasovým hvizdem adresoval Košek přihrávku Kocourkovi, ani ten si ale na brzy dvaačtyřicetiletého brankáře nepřišel. Kobos nekapituloval ani po Zabilanského skákavé střele zpoza vápna. Hlavně díky jeho zásluhou tak skončila první půle bez branek.

Také druhý poločas nabídl podobný herní obrázek. Kysela poslal přihrávku Šimečkovi, jenž mířil na zadní tyč, kde scházelo Jimmymu k míči několik krůčků. Benátecký kapitán Šimeček poté zahrával standardní situaci, nabíhající Glöckner míč nezasáhl, přesto musel Kobos zasahovat. Připomněli se také hosté. Nákop Kadavého z pořádné dálky spadl Strakovi na břevno, ten měl ale tuto situaci pod kontrolou. Na druhé straně odcentroval Sudek, Šimeček ale trkl hlavou míč mimo. O dvě minuty později si navedl míč ke střele Kysela, zatím se ale neradoval, neboť o kousek přestřelil. Nepřesný byl také Jimmy se svoji střelou od pravé postranní čáry. V 56. minutě už ale udeřilo. Po akci Kocourka se dostal míč k Sudkovi, ten ho poslal přesně proti noze Janu Kyselovi, který utěšenou střelou vymetl pravou šibenici – 1:0. Hosté reagovali dvojím střídáním, které ale benátecký tlak příliš neotupily. V 67. minutě byl před pokutovým územím faulován Kocourek, pozorný rozhodčí Kolátor ponechal výhodu, při níž střídající Král poslal v pokutovém území na trávník Koška a pískala se penalta! Míč si postavil Viktor Šimeček, jenž utěšenou střelou nedal Kobosovi šanci zasáhnout – 2:0. Neuplynula ani minuta, kdy přesný centr Koška zakončoval na zadní tyči Zabilanský těsně vedle. První a jedinou střelu hostů, která směřovala mezi tyče, měl na svědomí v 73. minutě Kadavý, jehož pokus se ale stal pro Straku lacinou kořistí. Naopak Benátečtí byli při chuti. Kocourek při další akci cílil nad břevno. V 77. minutě vysunul Šimek do šance Peremene Gidiona Jimmyho, který střelou mezi Kobosovy nohy přidal třetí branku – 3:0. V závěrečné desetiminutovce vybojovali domácí několik rohových kopů. Do šance se dostal také střídající Mižič, který zakončoval mimo. V 89. minutě pak po dalším rohu nechal Šimeček znovu zazářit Kobose, další střela benáteckého kapitána byla sražena. Poslední tečku za tímto jednoznačným zápasem napsal ve třetí nastavené minutě Zabilanský, který zpoza vápna trefil ochrannou síť.

Benátečtí si tak poradili s Náchodem, který v minulém kole zaskočil favorizované Přepeře. Na domácím hřišti mu nedali žádnou šanci a po zásluze slavili zisk tří bodů. V příštím kole měly Benátky zajíždět do Kratonoh, ty ale v zimě soutěž odhlásili. Zápasový dres tak obléknou Jarolímovi svěřenci až za čtrnáct dní, kdy jistě budou chtít pomyslnou velikonoční pomlázkou vypráskat první Mšeno.

Lukáš JAROLÍM

SK Benátky Lukáš JAROLÍM

Odehráli jsme asi náš nejlepší zápas. Soupeře jsme do ničeho nepustili. Vytvořili jsme si spoustu střeleckých a brankových příležitostí. Zápas mohl skončit daleko výraznější výhrou, určitě to mohlo být 4:0 nebo 5:0. S naším výkonem jsem jednoznačně spokojený. Věřím, že budeme pokračovat v podobném duchu, protože každý ze zbývajících devíti utkání bude pro nás finálem.

Tomáš STRNAD

FK Náchod Tomáš STRNAD

Příliš jsme se nedostali do naší hry, kterou jsme zvyklí hrát. Domácí byli velmi kvalitní, asi jsme ještě v divizi nehráli proti takto fotbalovému mužstvu. Docela nás překvapilo, že se snažili hrát takový fotbal, který nám šel v prvních čtyřech kolech. Přesně tohle na nás domácí použili a vycházelo jim to. Po celou dobu jsme tahali za kratší konec.

Předzápasové představení soupeře FK Náchod naleznete ZDE!

• Pardubice "B" – Mšeno 0:2 (0:0)

Příští 21. kolo, SOBOTA v 17:00 hod.: Mšeno – Přepeře (10:15), Vysoké Mýto – Pardubice "B" (10:15), Turnov – Slatiňany (10:30), Velké Hamry – Horky (10:30), Náchod – Čáslav, Český Brod – Králův Dvůr, Trutnov – Kolín (st. 10.4. v 18:00). Benátky VOLNÝ LOS.