Kubát – Škoda, Štancl, Šlehofer, Koděra – Vácha (87. Veselý), Šindelář (69. Bareš), Ondrušík (53. Stehno), Němeček, Urban (82. Zelenka) – Vondráček.

Erlebach – Klečka, Svoboda

Moník Pavel
Hráč utkání Jan Kysela Hráč utkání Michal Kubát

Benátečí nevyužili své šance a Kolín si odvezl všechny body !

Zápas, na který určitě nebudou vzpomínat rádi. Benátečtí fotbalisté ztratili dobře rozehrané středočeské derby proti Kolínu. Tlak domácího týmu byl v prvním poločase doslova drtivý. Tichaiovi svěřenci se brzy dostali do vedení, které mohli několikrát navýšit. Hosty ale buď podržel velmi dobře chytající brankář Kubát či nepřesné řešení vyložené šance v benáteckém podání. Kolínští si počkali na závěr první půli a dvěma slepenými brankami domácí zmrazili. I ve druhé půli, byť ne tak markantně, byli domácí nebezpečnější. Do kolen je ale srazila penalta po faulu Borovičky na Škodu. Hosté tak relativně v poklidu dokráčeli pro cenné tři body, Benátečtí poprvé v této sezóně odcházeli z trávníku se sklopenými hlavami.

Od úvodních minut měli domácí hráči častěji míč na svých kopačkách. Hned v 1. minutě pálil z velké dálky Jimmy, leč velmi nepřesně. Jimmy byl pro hosty velkým nebezpečím, což dokázal i o pět minut déle, kdy na Kyselův centr od rohového praporku Kubát nedosáhl, míč ale domácího útočníka pouze učesal. V 8. minutě se už domácí mohli radovat. Ondrušík ztratil ve středu hřiště míč v souboji s Jimmym, ten parádní přihrávkou vysunul Antonína Hrdinu, který se odpoutal od Šlehofera a podél vybíhajícího Kubáta dostal míč přesně k tyči – 1:0. Pod tlak dostávaly hostující tým i četné rohové kopy, se kterými si ale urostlí obránci dokázali poradit. Po jednom z nich vraceli Benátečtí míč před bránu, tam ale Jimmymu scházel pověstný krůček. Za zmínku stojí z kolínské strany snad jen Němečkův přímý kop, jehož samotná exekuce byla spíše centrem, končícím ve Strakově moci. V 17. minutě pořádně zaburácelo na druhé straně. Hrdina vybídl ke skórování Šimečka, ten ale jen velmi těsně minul. Další pěkná akce domácích barev přišla záhy. Jimmy poslal míč na střed hřiště na Hrdinu, který hledal Koška, tomu scházelo k míči několik decimetrů. O minutu později to vzal na sebe sám Hrdina, jeho pokus ale hosté dokázali zblokovat. O další minutu později se Benátky dostaly do další vyložené šance. Hrdina směřoval prakticky sám na Kubáta z levé strany, ten jej ale dokázal vychytat. První střelecký zápis si hosté připsali až ve 24. minutě, kdy Vondráčkova hlavička ze záklonu nebyla příliš nebezpečná, míč skončil nad bránou. To Benátečtí zlobili daleko více. Mižič si na pravé straně pohrál s Koděrou, vysunul Zabilanského, jehož centru uklízel Jimmy pouze do míst, kde byl připravený Kubát. Zatrnout muselo kolínským hráčům i o chvilku déle, kdy Macek ve vápně nedosáhl na míč, stejně tak domácí nezpracifikovali příkrý Mižičův centr. Další střelecký pokus měl na svědomí vzápětí Macek. Po rohovém kopu Kysely ale zakončoval hlavou nad bránu. Nepřesný byl také Jakub Šimek se svojí střelou z velké dálky vysoko nad bránu. Ve 35. minutě chyboval Šlehofer, od nějž se míč odrazil k Jimmymu, ten ho ihned posílal Hrdinovi, který ale velmi těsně minul. Domácí mohli zahozené šance velice mrzet, jak se později ukázalo, bylo tomu přesně tak. Ve 37. minutě se snažil probrat kolínský tým z letargie střelou z hranice vápna Ondrušík, tu ale Straka vyrazil na rohový kop. Domácí odpověděli o minutu déle další tutovkou Hrdiny, který postupoval zleva sám na Kubáta, ten jej vychytal, Košek poté v akrobatické pozici zakončoval mimo. Ve 43. minutě Ondrušík vysunul po levé straně Urbana, jehož přesný centr našel ve vápně naskakujícího Lukáše Šindeláře, který dostal míč mimo Strakův dosah – 1:1. Tato inkasovaná branka, prakticky z ničeho, se později možná ukázala jako rozhodující faktor zápasu. Na začátku poslední minuty první půle si udělal v pokutovém území prostor ke střele Jiří Vondráček a poslal domácí do kolen podruhé – 1:2. Ti se již v následujícím krátkém nastavení alespoň na náznak nějaké odpovědi nezmohli.

Inkasované branky před poločasovou pauzou notně zamávaly s psychikou benáteckého mužstva. Přesto i ve druhé půli byli Benátečtí častěji u míče. Hned zkraje druhého poločasu našel Jimmy pěkným pasem Macka, jehož tvrdá střela byla zblokována. Podobně se vedlo také Jimmymu, který svým tvrdým pokusem trefil jen Šlehofera. V 63. minutě se na levé straně uvolnil Jakub Šimek, jeho parádní střela směřovala ke vzdálenější tyči, tam se ale natáhl Kubát a vyrazil míč na rohový kop. Hned po něm zakončoval hlavou Jimmy, Kubát ale znovu čaroval. V 72. minutě domácí zahrávali trestný kop z velmi výhodné vzdálenosti. Šimečkova střela minula horní šibenici pouze o fous. Tentýž hráč zakončoval po Hrdinově akci také o čtyři minuty déle. Jeho nepříliš razantní střela ale minula levou tyč. V 78. minutě pelášil po pravé straně hostující Škoda, ten si poradil s Borovičkou, který ho v pokutovém území poslal na trávník a hlavní rozhodčí ukázal na penaltový puntík. Míč si postavil kapitán Jiří Vondráček, počkal si na Strakův pohyb a neomylně poslal míč na opačnou stranu – 1:3. O chvíli později po druhé straně spěchal Urban, toho v pokutovém území doběhl Kysela a na poslední chvíli čistě obral o míč. Domácí odpověděli Hrdinovou skákavou střelou po přihrávce Jimmyho, Kubát ale byl na místě. Hrdina byl střelecky hodně aktivní, zřejmě ale už v první půli urazil fotbalového Boha. Jeho další střelu z 86. minuty Kubát neudržel, Macek ale dorážel jen do boční sítě. O tři minuty déle se Hrdina uvolnil na levé straně, sám proti Kubátovi ale nastřelil jen vybíhajícího kolínského brankáře. Hosté mohli domácí v nastaveném čase dvakrát potrestat prakticky do otevřené obrany. Zcela volný střídající Veselý mířil z vápna do Strakova protipohybu, ten ale ještě stačil rukou míč vytěsnit těsně nad břevno. Veselý byl i v další šanci, když pospíchal sám na domácího brankáře, ten opět vytěsnil míč o kousek nad břevno. Snaha domácích v závěru hraničila s křečí a hosté již komplikaci nepřipustili a na cestu domů si přibalili tři body.

Co říci k tomuto utkání? Kdyby po prvním poločase domácí vedli daleko vyšším rozdílem, patrně by stále byli neporaženi a vévodili by divizní skupině C. Sypat popel na hlavu si však mohou sami, zejména za neproměněné šance v první půli a také za menší nekoncentrovanost na konci tohoto poločasu. Soutěž je ale ještě dlouhá. V dalším kole zajíždí do benáteckého azylu nevyzpytatelný Dvůr Králové, který už letos Benátky jednou porazil v předkole českého poháru.

Jindřich TICHAI

SK Benátky Jindřich TICHAI

Zápas jsme začali výborně. Do 40. minuty nebyl soupeř vůbec na hřišti. Mělo to být 3:0 nebo 4:0 pro nás. Poté jsme ale polevili v koncentraci a do konce prvního poločasu dostali dva jednoduché góly, které vlastně vznikly z nákopů, takže z žádné vypracované akce. Tohle nás trošku psychicky zlomilo, i když herní obraz byl ve druhé půli úplně stejný. Už jsme ale neměli tolik šancí. Třetí branku nám Kolín vstřelil po brejku a následné penaltě, která byla jasná. Byl to smolný zápas, ve kterém jsme měli více ze hry, spoustu šancí. Kolín se za celý zápas dostal pětkrát k naší braně, měl čtyři obrovské šance a vstřelil tři góly. Vyhrál produktivnější tým, ale určitě ne lepší. Dokonce bych si dovolil tvrdit, že do 40. minuty jsme hráli proti letos nejslabšímu týmu. Góly, které hosté dali, je určitě nakoply, nás naopak srazily. Prohráli jsme, je to obrovská škoda, protože jsme byli jednoznačně lepší. Měli jsme sedm nebo osm vyložených šancí. Po poločase to mělo být 4:1 nebo 4:0 pro nás, protože Kolín opravdu neměl nic. Tahle prohra velice bolí. Herně jsme byli dobří, avšak zradila nás produktivita.

Petr PAVLÍK

SK Sparta Kolín Petr PAVLÍK

V prvním poločase jednoznačně dominovali domácí. Fotbal někdy bývá nespravedlivý. O poločasové přestávce měli jít do kabin jednoznačně s vedením. Když budu hodně mírný, tak to mělo být 2:0 nebo 3:0. Už nebožtík Pospíchal říkal, že fotbal nemá logiku. Skóre jsme otočili během posledních tří nebo čtyř minut. Myslím si, že ve druhém poločase jsme se zlepšili. Penalta byla jasná, to viděli všichni na stadionu. Vyhráli jsme 3:1, takže jsme rádi, protože jsme zpět nahoře v tabulce. Ukázali jsme charakter, i když se tak nedařilo. Fotbal se nehraje na krásu, ale účelně na výsledek.

Předzápasové představení soupeře FK Kolín naleznete ZDE!

• Ostrá – Hlinsko 1:0 (0:0)

Příští 8. kolo v 16:00 hod., SOBOTA: Kolín – Horky (10:15), Libiš – Ostrá (10:15), Velké Hamry – Poříčany (10:15), Letohrad – Kutná Hora, Trutnov – Pol.Nymburk, NEDĚLE: Benátky – Dvůr Králové, Čáslav – V.Mýto, Hlinsko – Náchod.