Kafka – Čapek (43. Vácha), Biško, Štancl, Němeček – Škoda, Vondráček, Vebr (81. Skuhravý), Šedivý (75. Koděra) – Bareš, Veselý (90+2. Rosendorf)

Volf – Duda, Langmajer

Petřík Petr
Hráč utkání Dominik Košek Hráč utkání Lukáš Šedivý

Benátky doma nestačily na Kolín !

Další domácí utkání se jim nepovedlo a výkon z minulého týdne proti Přepeřím nezopakovali. Benátečtí fotbalisté před zraky vlastních fanoušků prohráli s neoblíbeným soupeřem z Kolína 1:2. Úvodní poločas byl vyrovnaný herně i brankově. V tom druhém pohrdl obrovskou příležitostí domácí Jimmy, chvíli poté rozhodl parádní střelou Šedivý, pro nějž to byla druhá branka v zápase. Domácí i přes závěrečný tlak dělbu bodů nezrealizovali.

Jako první v tomto zápase střílel hostující Vondráček, cílil ale pouze do ochranné sítě. Na druhé straně usměrňoval centr z levé strany hlavou Boček, brankář Kafka byl ale pozorný. Benátečtí byli možná o krapet více u míče. V 10. minutě střílel kapitán Šimeček, jehož pokus nebyl až ke Kafkovi vpuštěn. O pět minut déle střílel na druhé straně Veselý. Se skákavou střelou ale neměl Straka větší problémy. V 18. minutě už ale udeřilo. Dlouhý aut Veselého prodloužil Bareš hlavou na Němečka, jemuž se ještě střela nepovedla, poté byl ale Lukáš Šedivý důraznější než bránící Glöckner a poslal míč přesně k tyči – 0:1. O minutu později mohlo být s benáteckými hráči ještě hůře. Po nepřesnosti ve středu hřiště pelášil po levé straně zcela osamocený Šedivý, trefil ale jen vzdálenější tyč domácí brány. Trestat mohly Benátky ve 24. minutě, kdy Bočkův centr našel naskakujícího Koška, který v těžké pozici poslal míč hlavou mimo. O minutu později poslal Šimek míč Bočkovi, jehož střela byla sražena na rohový kop. Neujala se ani Kocourkova střela, kterou hosté až ke Kafkovi nepustili. Ve 32. minutě už se ale domácí zaslouženě radovali. Glöcknerův pas našel Dominika Koška, který si udělal prostor ke střele, na niž si Kafka ještě sáhl, přesto míči nezabránil, aby doletěl do sítě – 1:1. Do vedení mohl dostat domácí tým trestný kop Šimečka, ten ale poslal míč o kousek nad bránu. Na druhé straně minul o pořádný kus zařízení kolínský Němeček.

V úvodu druhé půle se v pokutovém území otočil s míčem Bareš, ten ale pak poslal vysoko nad bránu. O mnoho větší šanci měl z velmi dobré pozice hlavičkující Vondráček, ani on ale nedonutil Straku zasahovat.  Na míč si nemusel sáhnout ani Kafka, jelikož Jimmyho střela byla sražena. Neuplynula ani minuta, kdy Vondráček napřáhl k zajímavé střele, tu ale Straka zkrotil. Na druhé straně naskakoval na míč Košek, hlavou ale poslal míč vedle. V 60. minutě zahrávali hosté přímý kop z pravé strany. Němeček posadil míč na Biškovu hlavu, která ho trkla do břevna benátecké brány. Hosté byli v tuto chvíli lepším týmem. Veselý si ve vápně navedl míč ke střele, kterou ale poslal jen do boční sítě. O chvíli později se po pravé straně prosmýkl střídající Vácha, přesnou přihrávku ale svým spoluhráčům nepředložil. Následně se prostor otevřel před domácím Koškem, ten chtěl lobovat Kafku, ale míč netrefil tak, jak by sám potřeboval. Poté se po chybné rozehrávce brankáře Kafky se hnal kupředu Boček, jehož střela byla Vondráčkem sražena na rohový kop. Po něm proletěl míč až k Jimmymu, jehož v obrovské šanci vychytal fantasticky Kafka a zabránil tak tomu, aby se Benátky dostaly do vedení. Jak to tak bývá, když domácí velké šance nevyužili, přišel trest. Jako z čistého nebe přišla v 73. minutě studená sprcha. Z hranice vápna napřáhl Lukáš Šedivý, jeho střelu ještě přizvedl některý z domácích hráčů a Straka plachtil vzduchem marně – 1:2. Hosty vstřelená branka nabudila. Veselý se otočil s míčem, ale Straka dával pozor. Čtyři minuty před koncem vznikl před Kafkovou bránou závar, ve kterém Jimmy nedosáhl na míč, Dohnalíkův pokus byl sražen na rohový kop. Po něm centrovaný míč učesal Jimmyho. Tentýž hráč poté ve vápně trefil jen protihráče. Ve druhé minutě nastavení nedosáhl Šimeček hlavou na míč, za ním stojící Zabilanský pálil vysoko nad bránu. Po téměř čtyřminutovém nastavení hlavní rozhodčí Volf zápas ukončil.

Benátečtí tak nepotěšili výsledkem své věrné příznivce, kteří dali přednost fotbalu před zápasem o bronz na mistrovství světa v ledním hokeji. Znovu tak nedokázali dotáhnout nejlepší divizní týmy, které také v tomto kole zaváhaly. Příští týden zajíždí Benátky do Čáslavi, tedy k tabulkovému soupeři, který má stejný bodový zisk a kterému se na jaře také příliš výsledkově nedaří.

Lukáš JAROLÍM

SK Benátky Lukáš JAROLÍM

Samozřejmě s výsledkem nejsem spokojený. V prvním poločase jsem nebyl spokojený ani s naší hrou, protože jsme pokazili spoustu míčů. Ve druhé půli jsme si nějakou šanci vytvořili. Za nerozhodného stavu jsme měli velmi dobrou příležitost, kterou, pokud bychom proměnili, asi bychom dovedli zápas do vítězného konce. To se nestalo a naopak gól dal soupeř.

Petr PAVLÍK

SK Sparta Kolín Petr PAVLÍK

Myslím si, že jsme dobře vstoupili do zápasu a zaslouženě vedli. Bohužel hned za minutu jsme nastřelili tyčku. Poté nás domácí trošku zatlačili, měli více standardních situací a podařilo se jim srovnat na 1:1. Řekl bych, že ve druhém poločase jsme byli o chloupek lepším a aktivnějším týmem. Bojovali jsme a dali krásnou branku. V závěru jsme měli trochu štěstí. Přesto bych řekl, že vezeme domů zasloužené tři body.

Předzápasové představení soupeře FK Kolín naleznete ZDE!

Zpravodaj k utkání: ZDE!

ON-LINE textový: ZDE!

VIDEO ze zápasu: ZDE!

VIDEA k ostatním zápasům: ZDE!

VÝSLEDKY 27. kola FORTUNA Divize C:

• Benátky – Kolín 1:2 (1:1)
  • Pardubice "B" – Dvůr Králové 2:3 (0:1)
  • Náchod – Český Brod 2:1 np (1:1)
  • Přepeře – Čáslav 5:1 (2:0)
  • Trutnov – Horky 6:3 (4:0)
  • Mšeno – Turnov 6:0 (3:0)
  • Vysoké Mýto – Slatiňany

Příští 28. kolo, SOBOTA v 17:00 hod.: Kolín – Náchod (10:15), Velké Hamry – Mšeno (10:30), Turnov – Vysoké Mýto, Slatiňany – Trutnov, Horky – Pardubice "B", NEDĚLE: Čáslav – Benátky, Dvůr Králové – Přepeře, Český Brod VOLNÝ LOS.