Masařík – Helm, Váňa, Koblížek, Skuhravý – Just (55. Štemberk), Munzar, Houser, Rozkovec (59. Hušek), Čížek (71. Štěpánek) – Daníček

Jansa – Hájek, Hanáková

Braun Karel
Hráč utkání Viktor Šimeček Hráč utkání Sebastian Munzar

Benátečtí doma podlehli Mšenu, které jim tak vrátilo podzimní porážku !

Pěkné nedělní odpoledne, na které ale benátečtí fotbalisté nebudou vzpomínat v dobrém. V pohledném duelu s vedoucím Mšenem totiž ztratili nadějně rozehraný zápas, prohráli 1:3 a bodový odstup na čelní příčky se zase o něco více prohloubil. Přitom první půle nebyla z domácí strany vůbec špatná. Benátky byly aktivnějším týmem, v koncovce ale selhávaly, což dokumentuje i obrovská šance Koška. Zkraje druhé půle poslal svůj tým do vedení Jimmy. Od 60. minuty, i díky podařeným střídáním, ale hosté začali přebírat otěže zápasů, což zhodnotili třemi vstřelenými brankami.

Benátečtí vstoupili do utkání bez bázně. Hned po prvním rohovém kopu se dral do zakončení domácí kapitán Šimeček, to mu ale příliš nevyšlo. Na druhé straně v 7. minutě střílel zpoza vápna Helm, přesný ale nebyl. O další střelecký pokus se následně snažil také hostující Daníček, skákavá střela ale nenadělala Strakovi větší potíže. O mnoho větší šanci si přichystali domácí na 14. minutu. Šimek našel přihrávkou Jimmyho, který patičkou oslovil Kocourka, jehož střelu Masařík vyrazil pouze k volnému Koškovi, který ve stoprocentní šanci přestřelil mšenskou bránu. Neuplynuly ani dvě minuty, kdy další domácí akci táhl Zabilanský, od něho se dostal míč ke Kyselovi, jehož střela šajtlí až k Masaříkovi neprošla. Připomněli se ale také hosté. Na zajímavý Daníčkův centr nedosáhl skluzující Munzar. Benátečtí poté zahrávali přímý kop Kyselou, ve vzduchu ale kralovali hosté. Následně zahrával týž hráč rohový kop, po opětovném centru si míč zpracoval Košek, opět ale střílel nad břevno. Neúspěšný byl také Rozkovec, jehož střela z velké dálky byla velmi nepřesná. Ve 32. minutě vystřelil Jimmy kolem Koblížkových nohou, Masařík ale dával pozor. Skórovat mohli domácí také po dalším Kyselově centru, který učesal několik hráčů, nakonec zakončoval Kocourek s malou razancí mimo. Na druhé straně nedonutil k zákroku Strakou Houser, který zakončoval nepřesně. První půle tak skončila bez branek, nezajímavý fotbal se ale rozhodně nehrál.

Na úvodní gól čekala pěkná návštěva na benáteckém stadionu pouze necelé dvě minuty. Na levé straně se uvolnil s míčem Kocourek, pěknou přihrávkou našel Peremene Gidiona Jimmyho, jenž otřel svoji střelu o bránícího hráče a Masařík se natahoval marně – 1:0. O pět minut později trefil Masaříkův odkop Jimmyho, ten jej obešel a mohl dovést míč do prázdné brány, vše ale zhatil hvizd mladého rozhodčího Jansy, jenž signalizoval ruku. Benátečtí v těchto pasážích vládli hře. Do další akce se vydal Košek, který se ke střele nedostal. Úspěšnější byl o chvilku později Kocourek, který ale střílel z hranice vápna nad břevno. Hostující trenér Vodička poté stáhl nevýrazného Justa, kterého nahradil Štemberkem. A právě novic na hřišti poté na poslední chvíli zblokoval Šimečkovu střelu a zažehnal tak hrozící nebezpečí. Svůj standardní zápas nehrál ani mšenský záložník Rozkovec, jehož chvilku před hodinou hry nahradil bývalý reprezentant Hušek. Právě tato střídání se ukázala pro další průběh utkání jako klíčová. Hosté začali vystrkávat růžky, v čemž jim často pomáhal agilní Štemberk a v pokutovém území urostlý Hušek. V 61. minutě proletěl Helmův centr pokutovým územím, hosté se ale k němu nedostali. Poté střílel Houser do ochranné sítě. O chvíli později Helmovu střelu z hranice vápna zblokoval Zabilanský. Štemberk následně místo střely volil přihrávku na Huška, kterou domácí pokryli. V 68. minutě posadil Čížek míč od rohového praporku na Houserovu hlavu, Straka ale dával pozor. V 74. minutě si ale zkušený benátecký brankář Radim Straka vybral slabší chvilku. Helmův centr z pravé strany stáhl do svých rukavic, pak ale patrně zakopl o pravou tyč a i s míčem spadl do brány. Mšeno tak vlastním gólem domácích vyrovnalo – 1:1. Tlak zkušenějšího severočeského týmu stoupal, dílem se na tom podílel i leckdy nepřesný a úzkostlivý mladý rozhodčí Jansa. Přesto měli domácí k dispozici ještě několik standardních situací ze stran, do koncovky se ale nedostali. V 84. minutě například obětavě vypíchli míč unikajícímu Koškovi, to vše za cenu rohového kopu. Po něm vznikl před Masaříkem velký závar a dost možná se míč odrazil od ruky jednoho z bránících hráčů. Jansova píšťalka ale zůstala ledově chladná. Následný útok do otevřené obrany hosté nevyužili. Mrzet je to ale příliš nemuselo. V 86. minutě totiž centr z levé strany trefil v akrobatické pozici František Koblížek a mohl mocně oslavovat – 1:2. Benátečtí už se k náporu nenadechli. Naopak v nastavení si Borovička nedovoleně počínal s Štemberkem. Po následném přímém kopu z pravé strany uklidil míč prudkou hlavičkou do brány exbenátecký David Skuhravý1:3. O vítězi tohoto duelu tak bylo rozhodnuto.

Benátečtí tak výsledkově nezvládli souboj s prvním Mšenem, které jim uteklo již na desetibodový rozdíl. Pakliže se budou chtít Benátečtí udržet mezi předními týmy této divizní skupiny, v příštím kole by měli ve Vysokém Mýtě udělat vše pro to, aby i z tohoto duelu byli spokojenější hosté.

Lukáš JAROLÍM

SK Benátky Lukáš JAROLÍM

Nezvládli jsme pro nás důležitý zápas. Nikomu ale nemůžu nic vytknout. Podali jsme bojovný výkon, bohužel jsme dostali vyrovnávací branku, která nás položila. Před druhým gólem soupeře jsme se mohli dostat do šance, naopak jsme na polovině hřiště ztratili míč a inkasovali. Tohle rozhodlo. Třetí gól už byla pouze kosmetická úprava.

Jaroslav VODIČKA

FK Jiskra Mšeno Jaroslav VODIČKA

Bylo to těžké utkání. Připadalo mi, že v prvním poločase byli domácí důraznější, zřejmě více chtěli. Po právu se dostali do vedení. Na tohle jsem přesně naše hráče upozorňoval o poločasové přestávce. Ve druhém poločase jsme se až po prostřídání zlepšili. Střídající hráči přinesli kvalitu, takto by to asi mělo vypadat. Opět ale říkám, byl to velice těžký zápas a klobouk dolů před domácími, protože hráli výborný zápas.

Předzápasové představení soupeře FK Jiskra Mšeno/Jablonec n.N. naleznete ZDE!

• Kolín – Turnov 6:0 (2:0)

Příští 23 kolo, SOBOTA v 17:00 hod.: Vysoké Mýto – Benátky, Mšeno – Čáslav (10:15), Velké Hamry – Turnov (10:30), Pardubice "B" – Kolín (15:00), Trutnov – Přepeře, Náchod – Horky, Slatiňany – Český Brod. Dvůr Králové VOLNÝ LOS.