Hartych – Kurka (46. Para), Richard, Mráz, Hannich – Strnad, Petrů, Mach (63. Král), Vančura, Kořínek – Ronovský (81. Vajgl)

Doubek – Kolátor, Šimeček

Ing. Vlk Martin
Hráč utkání Jimmy Peremene Gidion Hráč utkání Vladimír Para

Utkání proti Čáslavi rozhodl už první poločas !

Utkání, které vůbec nebylo jednoduché. Benátečtí ho přesto dokázali zvládnout a v azylu v Horkách nad Jizerou dokázali porazit nadšeně bojující Čáslav 2:1. O výhře rozhodl již v první půli dvěma brankami Nigerijec Jimmy. Mezi jeho góly se vmístil Ronovského zásah, možná z ofsajdu. Benátečtí se tak touto výhrou dotáhli na duo Náchod - Vysoké Mýto. Tedy na týmy, které doposud neztratily ani bod.

Hned v 6. minutě poslal Glöckner nádherný pas na Peremene Gidion Jimmyho, který si naběhl mezi Mráze s Richardem a podél vybíhajícího brankáře Hartycha odšpuntoval svoje ekvilibristické kousky, znamenající několik pěkných salt – 1:0. S hosty mohlo být hůře o minutu později. Na další pas za obranu si naběhl Macek, jehož střelu ale vyrazil včas vybíhající Hartych, Zabilanský již na míč nedosáhl. Benátecké šance pokračovaly. Ve středu hřiště si míč vybojoval Hrdina, prokličkoval se až do palebné pozice, jeho pokus ale Hartych dokázal vyrazit, dorážka směřovala nad bránu. Postupem času se však herní obraz začal vyrovnávat. Straka ale zatím nemusel řešit nic vážnějšího, vyjma jedné střely z velké dálky. Nebezpečně vypadal také Vančurův centr po přiťuknutí Kořínka, na který ale hosté nedosáhli. Na druhé straně museli hosté řešit zajímavě vypadající závar před Hartychem, kterému se ale ubránili. Branka nepadla ani po Mackově hlavičce do břevna, po které se navíc pískal útočný faul. Ve 29. minutě domácí signalizovali ofsajd, avšak praporek pomezního rozhodčího Kolátora zůstal dole. Za domácí obranou se dostal k míči Adam Ronovský a chladnokrevně prostřelil Straku – 1:1. Benátečtí reagovali kombinací Jimmyho a Zabilanského, kterou zakončoval Hrdina až nad ochrannou síť. Ve 34. minutě si Boček všiml, že Hartych je před svojí bránou a snažil se ho přelobovat, velmi těsně ale mířil nad břevno. O chvíli později Jimmy přepouštěl míč ve vápně na některého z domácích hráčů. Nakonec zakončoval Kysela do ochranné sítě. Mrzet to však domácí nemuselo, hned v 37. minutě vysunul Hrdina Peremene Gidion Jimmyho, který špatně zpracoval míč, napodruhé již byl úspěšnější a podruhé v zápase překonal Hartycha – 2:1. První půle se dohrávala v relativním poklidu, do kabin tak spokojeněji odcházeli domácí.

Do té druhé hosté nahradili mladíka Kurku Parou. První střelecký pokus měli na svědomí benátečtí fotbalisté, kterým ale branku minuli. O chvíli později se Boček probil do středu hřiště, ale podruhé v utkání těsně minul zařízení. V 55. minutě útočil na hattrick Jimmy, Mackův razantní centr usměrnil vedle pravé tyče. Brankou neskončila ani tvrdá střela Petrů, která mířila mimo, domácí se ale trochu orosili. Nepřesný byl i Vančura, jehož pokus měl opačnou rotaci a mířil tak od brány. Po hodině hry Ronovský nebezpečně prodlužoval balon za sebe, kde byl domácí Jakub Šimek, jenž raději uklidil míč na rohový kop. O dalších sedm minut později unikl Kořínek po levé straně, před bránou oslovil Strnada, který se ale trefil jen do boční sítě. Na druhé straně domácí kontrovali střelou Bočka do ochranné sítě. Straka si musel připsat zákrok v 74. minutě po zajímavé střele Vančury, kterou vyrazil na rohový kop. V závěrečné desetiminutovce žádný tlak hostujícího týmu nepřišel. Pozorně hrající domácí si připsali také pouze jednu nepřesnou Borkovcovu střelu. Po krátkém nastavení tak mohli Tichaiovi svěřenci oslavit další tříbodový zisk.

Benátečtí tak splnili před vlastními diváky povinnost, když si připsali třetí výhru. Nyní zajíždí na půdu velmi nebezpečných Velkých Hamrů, kde se vždy hraje těžko a mnoho týmů odtud body nevozí. Jak dopadnou Benátky to se dozvíme již příští sobotu kolem oběda.

Jindřich TICHAI

SK Benátky Jindřich TICHAI

Do zápasu jsme vstoupili výborně. Ve 20. minutě jsme měli vést 3:0, bohužel to ale bylo jen 1:0. Poté nám soupeř z brejku vyrovnal. V prvním poločase jsme byli jasně lepším týmem, soupeř nám vstřelil branku vlastně ze své vůbec první šance. Ještě v prvním poločase jsme dokázali vstřelit gól na 2:1. Z dalších šancí, které jsme měli z brejků, jsme ale soupeře nepotrestali. Ve druhém poločase jsme nebyli tolik na míči, jak jsme chtěli. Opticky nás soupeř možná malinko zatlačil, ale spíše standardními situacemi, nákopy a důrazem, než nějakou kombinační hrou. Vytvořil si ale asi jen jednu pološanci, žádnou vyloženou šanci neměl. Bohužel jsme Čáslav nepotrestali z brejků, musíme přidat třetí gól. Utkání jsme ale odpracovali, druhá půlka se nám úplně tak nepovedla, ale všichni hráči si hrábli na dno. Občas to fotbalově nejde, ale bojovnost je důležitá. Je vidět, že dobře bráníme. Šance jsme si vytvořili, měli jsme pět nebo šest čistých šancí. Tentokrát jsme bohužel neudrželi nulu. Inkasovat za tři kola jednu branku je ale super. Na tohle se prostě vyhrává. Tým, který nedostane gól, nemůže prohrát. Potřebujeme se zlepšit v proměňování šancí, protože jsme jich měli hrozně moc. Obrovsky chválím všechny hráče za to, jak zodpovědně toto utkání odpracovali, včetně toho, že jsme pohlídali veškeré standardní situace. Smekám také před Čáslaví, pro mě to byl zatím nejlepší soupeř, co jsem tady ve skupině C zatím zažil. Byli výborně kondičně připravení. Určitě budou týmem, který bude hrát nahoře. Vítězství si hodně ceníme, protože jsme hráli proti opravdu dobrému soupeři.

Jakub SVOBODA

FK Čáslav Jakub SVOBODA

Do utkání jsme vstoupili šíleně. Kdyby domácí do 10. minuty vedli o tři branky, asi bychom se nemohli ničemu divit a mohli jet rovnou domů. Nakonec jsme to nějakým způsobem přežili, domácí vedli jen o jednu branku. Reagovali jsme na to docela povedenou gólovou akcí na 1:1. Nakonec byl ale fotbal v prvním poločase spravedlivý, kdy nás domácí jednoznačně přehrávali a kdyby po první půli vedli 4:1, nemohli jsme se ničemu divit. Klukům v kabině jsem říkal, že prohrávat 1:2 je pro nás milosrdné. Udělali jsme jednu změnu v sestavě, o které bych řekl, že ve druhém poločase trochu pomohla. Nechci říci, že jsme od 60. minuty měli hru pod kontrolou, ale určitě jsme byli nebezpečnější. Bohužel nějaké dvě nebo tři příležitosti jsme nevyužili. Střelu zpoza vápna jsme namířili bohužel jen doprostřed brány. Domácí zahrozili ze dvou brejkových situací, po kterých mohli již daleko dříve rozhodnout o výsledku. Nestalo se tak a my je de facto do konce zápasu potrápili. Celkově ale nejsem spokojený, protože jsme zbytečně promrhali první poločas, po kterém jsme de facto mohli jet odtud totálně nespokojení domů. Takhle je spokojenost taková napůl. Nevezeme ani bod, takže jsme spíše zklamaní.

Předzápasové představení soupeře FK Čáslav naleznete ZDE!

• Dvůr Králové – Letohrad 1:2 np (1:1)

Příští 4. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: V.Hamry – Benátky (10:15), Kolín – Kutná Hora (10:15), Horky – Poříčany, Letohrad – Ostrá, Trutnov – Náchod, NEDĚLE: Pol.Nymburk – Vysoké Mýto, Čáslav – Dvůr Králové, Hlinsko – Libiš.