Kubát – Petrů, Mlynka (87. Strnad), Vebr (46. Kopp), Vančura, Kunášek (89. Růžička), Jícha, Vocel (24. Kořínek), Hannich, Skokan, Mráz

Šálková – Cihlář, Kastl

Eibl Vladimír
Hráč utkání Jan Mižič Hráč utkání Petr Kunášek

Benátky strhly vedení na svoji stranu dvě minuty před koncem !

S příchodem měsíce listopadu sehráli benátečtí fotbalisté předposlední podzimní zápas před svými fanoušky, v němž hostili vedoucí celek tabulky – FK Čáslav. A duel nabídl opravdu zajímavou podívanou se sladkou tečkou v závěru zápasu v podobě tří bodů pro benátecké fotbalisty. V úvodu utkání přitom Čáslav ukazovala, že je právem na čele divizní skupiny C a její aktivita byla také odměněna brzkým gólem kapitána Vančury. Pak ale iniciativu převzaly Benátky a ještě do poločasu bylo vše jinak. Zlepšení herního obrazu bylo zaslouženě korunováno góly Mižiče a Kocourka. Do druhé půle ale hostům patrně vliv novou krev do žil bouřlivý proslov trenéra Truksy v kabině a byla to Čáslav, kdo po zásluze Hannichem vyrovnal. Duel spěl v penaltovému rozuzlení, když šťastnou rukou benáteckých trenérů se ukázalo střídání Jimmyho v 86. minutě a po necelých dvou minutách pobytu na hřišti hlavou rozhodl.

Čáslavští na Benátky vlétli od úvodního hvizdu a už ve třetí minutě mohli jít do vedení. V úniku se do sebe zaklesnuti přetahovali o míč benátecký stoper Glöckner a hostující kanonýr Jícha, a i když to vypadalo, že si Jícha pomohl držením, sudí Šálková to jako porušení pravidel nevyhodnotila, a tak velkou šanci musel včasným zákrokem hasit brankář Straka. Přesto tato situace nebyla pro Benátecké dostatečným varováním, neboť už o dvě minuty později šli hosté do vedení. Vocel svůj náběh do vápna ještě v gól neproměnil, následnou dorážku kapitána Jakuba Vančury z hranice vápna ale bezmocný Straka registroval až v síti – 0:1. Benátecké vyrovnání však naštěstí přišlo poměrně brzy, konkrétně ve čtrnácté minutě. Pěkný centr Bočka z levé strany si ve vápně přesně našel kopačku Jana Mižiče, jehož placírka zapadla přesně k tyči – 1:1. A za dvě minuty mohlo být v domácím táboře ještě veseleji, to by však musel Jan Boček po parádním pasu Kysely mířit z malého vápna do sítě a ne trestuhodně nad branku! Hosté pak zahrozili po trestném kopu Vančury, který Straka pohlídal, a pak už se podruhé radovaly Benátky. Pomohla jim k tomu hrubka brankáře Kubáta, jemuž propadl nepříliš prudký nákop Sudka skrz rukavicemi k nohám Jakuba Kocourka, pro něhož už nebylo velkým problémem doklepnout míč do branky – 2:1. Do konce ve svižném tempu hraného prvního poločasu byly k vidění ještě dva závary v obou vápnech, ale aktivnější Benátky ani zaskočená Čáslav už změnu skóre nepřichystaly.

Před druhým poločasem si v kabině hostí vzal slovo, jinak mimochodem velmi slušný a pohodový, trenér Čáslavi Radim Truksa a své svěřence za prvních pětačtyřicet minut rozhodně nechválil. Menší „bouřka“ hostům evidentně pomohla, ve druhé půli totiž byli lepším týmem a Benátečtí se spíše bránili. Dobrou šancí vyrovnat pohrdl čáslavský kapitán Jakub Vančura, když standardku z místa uvnitř pokutového oblouku technicky nasměroval přesně do míst, kde stál připravený Radim Straka. V šestašedesáté minutě už ale hosté zaslouženě srovnali gólový účet. Vančurův rohový kop našel hlavu Jana Hannicha, který svou hlavičku umístil přesně k tyči – 2:2. Pak Benátky zahrozily po dvou standardních situacích, kdy hosté museli nebezpečí hasit až odkopem za zády už překonaného Kubáta. Pak ještě po sprinterském souboji Glöcknera a Hannicha mířil střelec druhé branky hostí nad a duel pomalu spěl k penaltovému rozstřelu. V 86. minutě provedli benátečtí trenéři dobrý tah v podobě dvojího střídání, na plac se dostali Košek a Jimmy a právě hráč tmavé pleti – Peremene Gidion Jimmy se stal ústřední postavou situace z 88. minuty, když po Kyselově rohovém kopu vyskočil nejvýše ze všech a jeho hlavička pod břevno málem protrhla síť – 3:2. Oslavná salta Jimmyho byla na místě a hosté už tušili, že body od Jizery asi neodvezou. V samém závěru ještě za zmínku stojí drobná rozmíška Bočka s Vančurou, která ale na výhře Benátek nic nezměnila.

Zisk tří bodů v euforickém závěru nad lídrem tabulky Fortuna divize C se tak rozhodně počítá, i když v globálu se jednalo spíše o remízové utkání. Po aktivním startu hostí byli Benátečtí v první půli lepší a zaslouženě vedli. Druhý poločas patřil hostům, jenže štěstíčko se na samém konci přiklonilo na domácí stranu. Do konce podzimní části soutěže zbývají ještě dvě kola – příští týden Benátky vyrazí do Dvora Králové a tečku za podzim udělá místní derby s nedalekým nováčkem z Horek nad Jizerou!

Lukáš JAROLÍM

SK Benátky Lukáš JAROLÍM

Zvládli jsme důležitý zápas. V první půli jsme z protiútoku po naší standardce inkasovali gól, i když jsme si na to chtěli dávat pozor, ale to se nám bohužel nepodařilo. Poté jsme ale dokázali otočit skóre na 2:1. Ve druhém poločase nám těžko hlídaly standardní situace soupeře a z jedné jsme dostali gól. Za vítězný gól v závěru zápasu jsme všichni rádi a jsou to pro nás důležité tři body.

Radim TRUKSA

FK Čáslav Radim TRUKSA

Víme, že Benátky mají dobré kombinační mužstvo, což se také dnes potvrdilo hlavně v prvním poločase. Měli jsme výborný vstup do zápasu, když hned ve druhé minutě po samostatném úniku Honza Jícha neproměnil, ale po obranné standardce a rychlém brejkové situaci jsme dokázali dát na 1:0, takže ten vstup do zápasu, což jsme si přáli, se nám povedl velmi dobře. Bohužel v první půlhodině po dvou centrech do vápna se stav otočil. Nezachytili jsme náběh Mižiče z druhé vlny, který to uklízel sám na malém vápně na 1:1 a potom jednoznačně chyba gólmana Kubáta, který jednoduchý centr neodhadl, nechytil a propadlo to za něj. První poločas byly Benátky kromě první desetiminutovky jednoznačně lepším týmem. V poločase jsme si něco k tomu důrazně řekli a druhý poločas už vypadal z naší strany dobře – byli jsme lepší kombinačně i nebezpečnější z šancí. Odměnou za to byl gól na 2:2 a věřil jsem tomu, že jsme schopni ten zápas i otočit, protože kromě pár standardek Benátky pro naši branku nebezpečné nebyly. Bohužel, v takových zápasech to někdy tak chodí, že jednu z těch posledních šancí domácí proměnili. Mrzí mě to, protože za výkon v druhém poločase jsme si minimálně bod zasloužili.

Předzápasové představení soupeře FK Čáslav naleznete ZDE!

• Pardubice "B" Horky 1:2 np (0:0)

Příští 14. kolo ve 14:00 hod., SOBOTA: V.Hamry – Vysoké Mýto (10:15), Náchod – Kratonohy, Turnov – Trutnov, Slatiňany – Pardubice "B", Horky – Přepeře, Český Brod – Mšeno, NEDĚLE: Dvůr Králové – Benátky, Kolín – Čáslav.