Bojčuk – Pajer, Borovička, Bodeček (32. Karásek), Sudek (46. Horák) – Kocourek, Žaloudek, Šíma, Sedláček (62. Korec), Kamlach – Špilár

Nguyen – Wiesner, Piško, Štochl (64. Kavka), Vondra – Reiter, Kulhánek, Liener, Tusjak (75. Frizoni) – Jícha, Nečas (46. Hašek)

46. Karásek, 87. Korec – 17. Vondra, 36. Reiter, 109. Jícha, 119. Liener, 120. Frizoni

0:2
21:13

35. Borovička, 97. Žaloudek, 116. Šíma – 58. Liener, 92. Frizoni

Příhoda – Fišer, Flimmel

Benátky v závěru dokázaly vyrovnat. Prodloužení ale lépe zvládla Vlašim a postupuje do 3. kola MOL Cupu.

Popasovali se s velmi těžkým protivníkem a po devadesáti minutách mu přidělali vrásky na čele. Benátečtí fotbalisté vyzvali ve 2. kolo MOL cupu druholigovou Vlašim, která ve své soutěži rozhodně nebude hrát druhé housle. A i když hosté nenastoupili ve zcela nejsilnější sestavě, kádr, který je protkán mladíky, kteří prošli zejména pražskou Spartu je velmi kvalitní. Přesto Benátečtí dokázali s tímto sokem srovnat nepříznivý stav 0:2 na 2:2 a vynutit si třicetiminutové prodloužení. V něm Vlašimští prokázali své kvality a v závěru druhého prodloužení třemi branky rozhodli o svém postupu.

Benátečtí se do svého soka pustili bez větší bázně. Již ve 2. minutě zahrával Šíma rohový kop a nabíhající Špilár na míč jen těsně nedosáhl. Benátečtí v úvodu utkání drželi více míč na svých kopačkách a hostující trenér Martin Hašek musel několikrát na své svěřence zvýšit hlas. První střelecký pokus si tak připsal ve 13. minutě hostující Nečas, jeho nepříliš razantní střela se stala pro brankáře Bojčuka lehkou kořistí. Na druhé straně trochu zabrnkal na nervy brankáře Nguyena Štochl, jehož pomalou malou domů málem vystihl Šíma. Z první vážnější akce však zkušenější druholigový protivník udeřil. Domácím se nepodařilo odhlavičkovat do bezpečí Reiterův centr z pravé strany, k míči se dostal Jan Vondra a přesnou střelou k levé tyči rozvlnil síť - 0:1. Vstřelená branka vlila do vlašimských žil novou krev a druholigový soupeř začal být nebezpečnějším týmem. Pojistku mohl přidat ve 28. minutě rychlý Nečas, který obešel brankáře Bojčuka, do střely se mu ale přimotal spoluhráč Jícha, tudíž nepříliš tvrdý pokus, který však směřoval do prázdné branky, domácí dokázali ještě odkopnout. O minutu později Bojčuk musel vyboxovat míč po nebezpečném centru z pravé strany, při této akci se však srazil Bodeček s jedním z hostujících hráčů. Se zraněním hlavy putoval do nemocnice, na hřišti jej nahradil Karásek. Mezi tím hráli domácí o deseti a kratičkou přesilovku mohl využít Nečas, jehož křížná střela se mezi tyče nevměstnala. Ve 36. minutě fauloval na pravé straně Borovička Jíchu. Míč si k zahrávání přímého kopu postavil Wiesner, vysunul však Tusjaka, jenž obratem poslal míč na Rudolfa Reitera. Bojčuk střelu tohoto mladého exsparťanského záložníka zaregistroval až za svými zády - 0:2. Následně hlavičkoval z vápna Jícha, avšak nepřesně. Nepřesný byl také v mnohem větší šanci Tusjak. Chvíli poté hlavní rozhodčí Příhoda ukončil první poločas.

Do druhého poločasu udělali oba týmy po jedné změny. Jeho úvod, tak jako v první půli, patřil domácím. Tentokrát však již i s gólovou příchutí. Šímův rohový kop našel na zadní tyči nabíhajícího Milana Karáska, který hlavou překonal brankáře Nguyena - 1:2. Benátečtí se tak z první střely, která mířila mezi tyče, dostali na dostřel. Vrátit dvoubrankové vedení mohl svému týmu střídající Hašek, ten zpoza vápna mířil jen do míst, kde stál připravený Bojčuk. Následně mohl znamenat ohrožení domácí brány Tusjakův přímý kop. Technický centr ovšem skončil až v zámezí. Nebezpečná byla také další standardní situace třetiligových Benátek. Šímovi se tentokrát rohový kop příliš nepovedl, míč se ale k němu odrazil zpět, následný o mnoho lepší centr jen tak učesal naskakujícího Špilára. Do míst, kde by ho domácí příznivci tuze rádi viděli ovšem nezamířil. Další Šímův centr o chvilku později směřoval na Borovičku ani ten ale nedostal míč pod kontrolu. Na druhé straně to zašumělo po nebezpečné střele Tusjaka, ta ale skončila v boční síti. Čtvrt hodiny před koncem vyslal vlašimský trenér Hašek do hry Brazilce Frizoniho, který od prvních chvil začal dělat domácím velké problémy. V 81. minutě také nebezpečně vystřelil kolem Pajerových nohou, benátecký brankář Bojčuk ale dával pozor. Exvlašimský brankář udržel naděje Benátek také o minutu později, kdy Jícha přepustil míč na Haška, ten si ale na Bojčuka nepřišel. Nebezpečná byla také Reiterova střela, která ale skončila kousek nad břevnem. Neuspěl ani Jícha, jenž se na chvíli zjevil sám před Bojčukem, napálil však pouze vybíhajícího gólmana, od kterého se míč odrazil do vlašimského útočníka a do zámezí. Vlašim své šance nevyužila a Benátky trestaly. Předcházela tomu nepřesnost vlašimských obránců. V 87. minutě totiž jeden z hostí trefil svého spoluhráče, od kterého se míč odrazil k Šímovi, jehož střelu usměrnil hlavou za Nguyenova záda Martin Korec - 2:2. Hosté se nechtěli smířit s nevyzpytatelným prodloužením a snažili se rozhodnout ještě v základní hrací době. Po rychlém útoku zakončoval Hašek, trefil však dobře postaveného záložníka Kocourka. Šanci na vstřelení branky měli také domácí. Šímův centr z přímého kopu byl nebezpečný, a proto ho raději Vlašimští odhlavičkovali na rohový kop, z něho však Šturmovi svěřenci neudeřili. Chvíli poté vypršelo dvouminutové nastavení a o postupujícím muselo rozhodnout třicetiminutové prodloužení.

Rozhodlo se v prodloužení.

První část prodloužení začala opatrně z obou stran. Postupem času ale začali Vlašimští přebírat otěže. Ve 104. minutě se do nadějné šance dral Frizoni, hlavou ale na míč velmi těsně nedosáhl.
Jestliže první část prodloužení začala opatrně, ta druhá patřila jednoznačně druholigovému sokovi. Bylo evidentní, že Vlašimští nechtějí nechat zápas dospět až do penaltového rozstřelu. Od prvních minut se usadili před pokutovým územím domácích, kterým s každou přibývající minutou začaly docházet síly. První velkou šanci si ve 108. minutě připravil Frizoni, do jeho střely mu ale skočil obránce Horák a srazil ji na rohový kop. Po něm vznikl před Bojčukem velký závar, avšak i jemu se Benátky zuby nehty ubránily. Další útočné akci soupeře už ale nikdo z hráčů v modrém zabránit nedokázal. Po rychlé akci zprava a přesném centru uklidil míč za Bojčukova záda Jan Jícha - 2:3. Pojistku se snažil přidat dvě minuty před koncem prodloužení Hašek, který ale mířil jen do Bojčukových rukavic. Mrzet jej to však příliš nemuselo. O minutu později byli totiž domácí ve středu hřiště nepřesní. Hosté rychle vysunuli Erika Lienera, který si tváří v tvář proti Bojčukovi věděl rady - 2:4. V poslední minutě přidali hosté ještě jeden hřebíček. Reiter pospíchal zcela sám na Bojčuka, kterého ale nepřelstil, míč se však odrazil k Bernardu Frizonimu, který měl lehkou úlohu - 2:5. Chvíli poté hlavní rozhodčí Příhoda zápas ukončil.

Benátečtí se za svůj výkon rozhodně stydět nemusí, dlouho totiž trápili silný druholigový tým. Nyní se již Benátečtí musí upínat k prvnímu mistrovskému utkání v sobotu 13. srpna, kdy, stejně jako vloni, zajíždí do Chrudimi a kde je také nečeká rozhodně nic jednoduchého.

František ŠTURMA

SK Benátky František ŠTURMA

Sehráli jsme velice dobré utkání. V prvním poločase jsme byli trošku ustrašení. Možná jsme měli před soupeřem trošku větší respekt, i když nevím proč. Řekl bych, že ve druhém poločase jsme Vlašim do žádné větší šance nepustili. Ba naopak, dotáhli jsme nepříznivý stav 0:2 na remízový 2:2. Jsem spokojený s týmovým výkonem. Prodloužení bylo smutné, protože v něm už naši kluci neměli sílu. Chtěli jsme hrát aktivně, což jsme ve druhé půli plnili. Jelikož naši hráči chodí do práce a brzy ráno vstávají, tak jsme fyzicky nevydrželi třicetiminutové prodloužení. Za výkon se ale vůbec nestydím. Hlavně musíme pracovat na dobrých věcech, které se v zápase objevily. Viděl jsem tam spoustu dobrých věcí. Hráčům musím poděkovat za přístup a za to, že za stavu 0:2 zvedli hlavy a snažili se s tím výsledkem něco udělat, což se nám povedlo.

Martin HAŠEK

FC Sellier & Bellot Vlašim Martin HAŠEK

Řekl bych, že to byl typický pohárový zápas. Každé mužstvo z nižší soutěže má větší motivaci, naopak z té vyšší má trošku menší motivaci. Často se tak rodí překvapivé výsledky, nebo, když to dopadne dle očekávání, tak se to rodí v bolestech. To byl přesně i náš případ. Dali jsme příležitost všem hráčům, kteří nehráli v Sokolově mistrovský zápas. Řekněme, že jsme nebyli zcela sourodí, navíc jsme byli nepřesní. Hráli za nás někteří hráči, kteří jsou po nějakých zdravotních problémech. Takže naše mužstvo nefungovalo příliš vyladěně. Přesto jsme první poločas zvládli a vedli v něm 2:0. Myslím si, že dle počtu brankových příležitostí, měl být rozdíl vyšší. V kabině jsem hráče upozorňoval, že ještě zdaleka není rozhodnuto a že stačí, aby soupeř vstřelil kontaktní branku a může být problém. Přesně tohle se stalo hned v první minutě ze standardní situace. Tohle je naprosto typické, protože při standardkách se smazávají výkonnostní rozdíly mezi týmy. Poté jsme nebyli schopni zápas rozhodnout dalším gólem. Domácí tím pádem stále žili, navíc zvýšili úsilí a možná, i trošku se štěstím, těsně před koncem, vyrovnali. Byli však odměněni za snahu. Nám hrálo do karet, že se po nerozhodném výsledku prodlužuje a nekopou se hned penalty. V prodloužení jsme měli výraznou převahu. Vstřelili jsme tři branky, mohli jsme přidat i další. Kvalitu a klid, které jsme tu měli ukázat, jsme předvedli až v prodloužení. Paradoxně to bylo v době, kdy už jsme byli ve velké únavě. Někteří hráči, kteří byli splašení, se zklidnili a ti, kteří tolik neběhali, najednou začali běhat. Dnes jsem tedy spokojen s postupem a s tím, jak jsme zvládli prodloužení.

Předzápasové představení soupeře z Vlašimi naleznete ZDE!

ON-LINE: SK Benátky – FC Sellier & Bellot Vlašim ZDE!