Musil - Váňa, Cichra

Lhoták Luděk
Hráč utkání Radim Straka Hráč utkání Michal Rendla

Benátečtí nedokázaly využít dlouhé přesilovky a v závěru přišly o všechny body !

Na toto utkání rychle zapomenout. Benátečtí vedli v domácím zápase proti Písku již od 4. minuty, kdy pokutový kop proměnil Mařík. Hosté navíc od této chvíle hráli o deseti, jelikož byl kvůli ruce na brankové čáře vyloučen obránce Hanzlík. I v této nesnázi ale Písečtí dokázali odvézt z Benátek všechny body. Rozhodnutí padlo až v závěrečné desetimuntovce, kdy prokázal svůj střelecký instinkt Froněk, jenž dvěma góly zajistil svému týmu výhru. Benátečtí naopak opouštěli trávník se sklopenými hlavami.

Úvod utkání byl pro domácí hráče jako z pohádky. Ti hned v 1. minutě vybojovali rohový kop. Po jeho zahrání zakončoval Bulíř, jehož střelu vyrazil písecký obránce Hanzlík z brankové čáry rukou, viděl červenou kartu a jeho tým musel čelit pokutovému kopu. Míč si postavil Stanislav Mařík, poslal Hajduška na druhou stranu a Benátečtí vedli – 1:0. O dvě minuty později se ale pískala penalta také na druhé straně po zákroku brankáře Straky na Řezáče. Tomáš Froněk ale nechal vyniknout zkušeného domácího brankáře, který mu pokutový kop lapil. Standardní situace byly z domácí strany nebezpečné. Po dalším rohovém kopu Maříka zakončoval Hakl, leč nad soupeřovu bránu. Na druhé straně odpověděl svoji střelou Milec, ta ale až ke Strakovi nedorazila. Ve 24. minutě posadil Bulíř míč na hlavu Synka, ten ale mířil až nad ochrannou síť. Poté bylo početné obecenstvo svědkem několika nepřesností z obou stran, domácí hlídali jednobrankový náskok až do konce poločasu, naopak sami mohli ještě zvýšit. Čtyři minuty před poločasovou přestávkou vysunul Mařík ideálně Bulíře, ten si obhodil protihráče a posílal míč pod břevno, odkud ho vynikajícím zákrokem vyrazil Hajdušek.

Vstup do druhého poločasu měli lepší hosté. Hned ve 47. minutě měli výhodu přímého kopu. Froňkovu střelu ale dokázal Straka zneškodnit. Poté pálil z velké dálky střídající Hrachovec, který ale nebyl přesný. Zpoza vápna zakončoval v 65. minutě také Martin Held, na domácího brankáře si ale nepřišel, ten si připsal další úspěšný zákrok. Benátečtí odpověděli akrobatickým zakončením Šimečka, které ale mezi tři tyče nemířilo. O mnoho nadějnější šanci měl Boček, jemuž sebral doslova míč z hlavy pozorný Hajdušek. Další pěknou akci měl na svědomí opět Boček, který vysunul Bulíře, ten ale mířil mimo. Čtvrt hodiny před koncem Skuhravý neodhlavičkoval míč zcela přesně, střelu Martina Helda ale opět lapil Straka. Neudeřilo ani po střele Šimečka, který byla sražena na rohový kop. Vedení mohli Benátečtí podtrhnout v 79. minutě, kdy po rohovém kopu vyskočil nejvýše Hošťálek, avšak Hajdušek se znovu činil a udržel písecké akcie nad vodou. V 84. minutě se na pravé straně uvolnil Tomáš Froněk, s míčem prošel až do středu hřiště, jeho následná střela změnila směr, když se otřela o domácího stopera Hošťálka a zamířila přesně k levé tyči – 1:1. Benátečtí vrhli všechny své síly do útoku, neboť chtěli proti oslabenému soupeři získat plný bodový zisk. Bulířův centr z přímého kopu ale Hajdušek vyboxoval do bezpečí. Po dalším centru z levé strany míč proskotačil pokutovým územím, aniž by se někdo z domácích k němu dostal. Neudeřilo ani po zakončení Bočka přes hlavu z 87. minuty. Naopak v 89. minutě si domácí příliš nerozuměli. Haklova hlavička skončila pouze u Řezáče, který podnikl rychlý výpad. V přečíslení našel nabíhajícího Tomáše Froňka, který se podíval, kde stojí brankář Straka a přesnou střelou rozjásal své spoluhráče, fanoušky i lavičku, kdežto do benáteckých tváří se začaly vkrádat chmury - 1:2. Ty ostatně přetrvaly až do samotného kratičkého nastavení. Velmi dobře rozehrané utkání tak pro domácí znamenalo nulový bodový zisk, což při pohledu na tabulku mrzí dvojnásob.

Napravit zbytečnou prohru by měli benátečtí fotbalisté v příštím týdnu, kdy zajíždí na trávník posledního Nymburka, kde je určitě nečeká nic jednoduchého, ale pokud chtějí mít co nejmenší problémy se záchranou, tři body z tohoto derby jsou povinností.

Jan BURYÁN

SK Benátky Jan BURYÁN

Takto rozehraný zápas už dlouho nebudeme mít. O to nás všechny musí štvát, že jsme toto utkání nezvládli. Nezvládli jsme to všichni -  já, hráči i celý tým, který se na tomto zápase podílel. V 1. minutě jsme měli výhodu penalty, dali jsme z ní gól. Vzápětí kopal penaltu Písek, Radim ji chytil. Zápas jsme pak měli nějakým způsobem pod kontrolou, ale bohužel jsme nedokázali přidat druhou branku. Fotbal je krutý. Písek ze dvou šancí ve druhé půli dokázal vstřelit dvě branky. Při první brance byla střela tečována, poté po nějaké nedomluvě našich hráčů vznikla brejková situace, kterou hosté v poslední minutě využili. V tu chvíli bylo hotovo, protože vzápětí rozhodčí odpískal konec. Pro mě je to obrovské zklamání. Myslím si, že i pro kluky. Nezbývá nám nic jiného než bojovat a pracovat dál a příští týden v Nymburce tu dnešní porážku, po tak krásně vyvíjejícím zápase, odčinit.

Rostislav GROSSMANN

FC Písek Rostislav GROSSMANN

Začátek utkání byl z naší strany strašidelný. Hned při první situaci, po rohovém kopu, jsme trošku zaspali. Domácí proměnili penaltu, navíc jsme dostali červenou kartu a sami naopak pokutový kop neproměnili. Co už horšího nás tedy mohlo čekat? Naštěstí jsme ještě měli dost času se zápasem něco udělat. O poločase jsme si řekli, že tady nenecháme body zadarmo. V deseti jsme maximálně dřeli a čekali na jednu standardní situaci, na jeden brejk, což nakonec přišlo. Řekl bych, že domácí, i když jsme hráli v deseti, odešli ve druhém poločase fyzicky a my je tlačili, až branky přišly. Byli jsme trpěliví, v závěru jsme nepříznivý stav otočili, takže smekám klobouk před deseti kluky, kteří toto utkání takhle odjezdili.

Předzápasové představení soupeře FC Písek naleznete ZDE!

ZPRAVODAJ k utkání: SK Benátky – FC Písek ZDE!

• Brozany – Ústí n/O. 2:1 np (1:1)

Příští 22. kolo v 16:30 hod., SOBOTA: Písek – Dobrovice (10:15), Chrudim – Vltavín (10:15), Litoměřicko – Benešov (10:30), Čížová – Jirny (13:30), Ústí n/O. – Králův Dvůr, NEDĚLE:  Nymburk – Benátky, Převýšov – Vyšehrad (10:15), Zápy – Domažlice, Štěchovice – Brozany.