Starý – Švorc, Šimeček

Hanzal Jan
Hráč utkání Martin Borovička Hráč utkání Lukáš Michňa

Benátky nevyužily mraky šancí a zvítězily tak nejtěsnějším rozdílem !

Dlouho očekávané derby před slušnou návštěvou, v krásném listopadovém počasí a na dobře připraveném hřišti, přineslo zajímavou podívanou. Benátečtí byli po většinu utkání aktivnějším týmem. Výtečný výkon ale podal horecký brankář Michňa i později jeho náhradník Durov, kteří zneškodnili domácím několik vyložených šancí. Výsledek tak byl otevřený až do samého konce. Benátečtí dokázali udržet hubené vedení až do závěrečného hvizdu hlavního rozhodčího Starého a se svými věrnými fanoušky tak oslavit veledůležité tři body, které jim určitě pomohly v našlapané divizní tabulce.

Časomíra na benáteckém stadionu ukrojila osmnáct sekund, když se za hostující obranu dostal Dohnalík, obešel brankáře Michňu, poté ale z velkého úhlu minul vzdálenější tyčku. Další stoprocentní šanci poté připravil v 6. minutě Jimmy pro Bočka, který si ale vylámal zuby na Michňovi. Z ojedinělé akce zahrozili také fotbalisté Horek. Zikmunda ale přesný nebyl a sám proti Strakovi mířil vedle tyče. Benátečtí i nadále diktovali tempo hry. Jimmyho zajímavou střelu ale vyrazil opět výborně chytající exbenátecký Michňa. Na následný centr od rohového praporku nedosáhl Borovička. Poté po přihrávce Michala Horáka střílel Boček vysoko nad bránu. Na druhé straně nepříliš razantní Zikmundova střela nepřidělala Strakovi větší potíže. Ve 31. minutě byla Bočkova střela sražena k Jimmymu, který zakončoval akrobaticky přes hlavu, Michňa se znovu činil. V závěru poločasu stojí za zmínku další z řady Bočkových střel. Tentokrát nemusel horecký brankář zasahovat, míč totiž nesměřoval mezi tyče.

Také úvod druhého poločasu nabídl podobný herní obrázek, jen s tím rozdílem, že se domácí konečně prosadili. Po centru od rohového praporku se dostal míč k Martinu Borovičkovi, který přelstil Michňu – 1:0. Domácí hýřili aktivitou, zvýšit mohl Jimmy, hlavou ale minul. Branka visela ve vzduchu také po další střele Bočka, který tentokrát trefil spoluhráče Kocourka, stojícího na brankové čáře. Boček byl také autorem další akci, kdy hledal Šimečka, před kterým včas zasáhl Michňa. Ten se činil také o chviličku déle, kdy zlikvidoval hlavičkový pokus Jimmyho. Připomněli se také hosté, Ondrušíkova střela ale letěla nad břevno. V 61. minutě kvapil Kocourek zcela osamocený vstříc Michňovi, ten ale znovu úspěšně zasáhl a držel horecké akcie nad vodou. V 64. minutě znovu Kocourek pláchl hostujícím obráncům, proti němu vystartoval Michňa, který byl u míče o chloupek déle. Došlo k srážce, po které zůstali ležet na trávníku oba její aktéři. Hostující brankář obdržel za tento zákrok červenou kartu, z tohoto souboje si ale navíc odnesl také zranění na dolní končetině. Střídat musel také domácí Kocourek. Do horecké brány tak nastoupil Kirill Durov. Toho přivítala Šimečkova střela z trestného kopu, která skončila v boční síti. O chvilku později se blýskl pohlednou akcí střídající Mbah, jenž předkládal míč Dohnalíkovi, tomu ale scházel krůček k zakončení. Hosté odpověděli Ondrušíkovou střelou z trestného kopu, která mířila těsně vedle. Dvanáct minut před koncem mohl pojistit vedení Mbah, sám proti Durovovi ale nechal vyniknout horeckého brankáře. Durov se zaskvěl také při šanci Koška a potvrdil tak, že Horky mají velice kvalitní brankářskou dvojici. Následně po dalším centru ze strany hlavičkoval Mbah vedle branky. V poslední nastavené minutě vystřelil zpoza vápna Ondrušík, Straka ale vyškrábl míč na rohový kop. Chvíli poté hlavní rozhodčí Starý ukončil zápas.

Benátečtí se tak velmi cenným vítězstvím udrželi v popředí divizní tabulky s minimálním odstupem na samé čelo. Jarní část sezóny tak dozajisté slibuje velmi zajímavou podívanou.

Lukáš JAROLÍM

SK Benátky Lukáš JAROLÍM

Řekl bych, že jsme zaslouženě vyhráli. Spoustu dalších šancí jsme ještě nevyužili. Za výhru jsme pochopitelně rádi, musím ale říci, že mohla být i výraznější. Před zimní přestávkou ztrácíme pouhé tři body na první tým.

Zdeněk DOLEŽAL

FC Horky Zdeněk DOLEŽAL

Hráli jsme s dobrým soupeřem, který hraje o čelo tabulky. Svoji kvalitou a svými dobrými náběhy to potvrdil. Domácí mají rychlé hráče, se kterými jsme měli problémy. První poločas byl dobrý tím, že šance, které domácí neproměnili nám dávaly naději do druhé půle. Tu jsme ale začali špatně. Po rohovém kopu spadl míč do velkého vápna soupeři na volej. To se nemůže stát. Poté jsme částečně otevřeli hru, čímž se vytvářely šance pro domácí hráče. Bohudík pro nás je ale neproměnili. Vyloučení brankáře ale výrazně ovlivnilo děj, jelikož to byl do oné chvíle náš nejlepší hráč. Když jsme chtěli jít do tlaku, jeden hráč v poli nám chyběl. Domácím gratuluji k výhře. S podzimem jsme vcelku spokojení. Nějaké body jsme uhráli, avšak klidnou zimu asi nebudeme mít. Benátkám přeji, ať postoupí.

Předzápasové představení soupeře FC Horky naleznete ZDE!

• Čáslav – Dvůr Králové

Příští jarní 16. kolo, SOBOTA 10.3. 2019 ve 14:30 hod.: Mšeno – Kratonohy (10:15), Přepeře – Turnov (10:30), Trutnov – Český Brod, Vysoké Mýto – Náchod, Pardubice "B" – Velké Hamry, NEDĚLE 11.3.: Benátky – Slatiňany, Čáslav – Horky, Kolín – Dvůr Králové.