ZÁZNAM ZÁPASU - 8.kolo sobota 14.10.2017 v 10:15 hodin

SK Benátky6:4
(2:1)
FC Horky

Derby nemá favorita, ale už má vítěze !

Sobotní podzimní slunečné ráno přichystalo velmi pěkné počasí pro derby mezi domácími Benátkami a hostujícím týmem Horek.

Zápas byl od prvních chvil očekávatelně vypjatější než obvykle a hráči šli do soubojů tvrdě hned od začátku. Nervozita byla patrná na obou stranách a kombinace vázla na úkor tvrdých soubojů. Horečtí byli aktivnější a fyzické souboje převážně zvládali lépe. Domácí se snažili v prvních minutách zejména zbytečně neinkasovat a nedat tak hostům psychickou výhodu, což se podařilo a hned z jedné z prvních akcí dokázali jít do vedení, když po střele Dana Haby vsítil úvodní branku utkání Vojtěch Dvořák (1:0). Vedení o dvě branky zařídil přihrávkou David Váňa a pěknou střelou z 20-ti metrů Petr Chalupa (2:0). Benátky poté svou další velkou brankovou příležitost nevyužily a Horky navíc dokázali ještě do poločasu snížit na 2:1.

V druhé půli vlétl do zápasu střídající Matěj Šimůnek, zmocnil se míče na polovině hřiště, utekl svému strážci a servíroval před branku míč, který dokázal hlavou doklepnout Jan Poslt (3:1). Záhy opět ukázal svou nadstandardní rychlost Matěj Šimůnek a prakticky z totožného místa zakončoval tentokráte nohou opět Jan Poslt (4:1). Horky se ale ze šoku dokázaly vzpamatovat a snížily dvěma zásahy na rozdíl jednoho gólu (4:3). Pak ale opět úřadoval Matěj Šimůnek a z levé strany asistoval přihrávkou do slibné pozice Jakubovi Špringlovi, který dokázal obhodit vyběhnuvšího brankáře (5:3). Deset minut před koncem utkání po rohu Petra Chalupy skóroval hlavou David Váňa a střelecký účet Benátek uzavřel na šesti brankách (6:3). Hosté ještě se závěrečným hvizdem korigovali na konečných 6:4.

Domácí tak derby vyhráli a odskočili soupeři z Horek na děvět bodů a aktuálně se nachází na 8. místě tabulky.

Branky (asistence): Dvořák (Haba), Chalupa (Hakkel), Poslt (Šimůnek), Poslt (Šimůnek), Špringl (Šimůnek), Váňa (Chalupa)

Sestava: Fabián – Veselý, Hakkel, Šíma, Pluhař, Poslt, Haba, Váňa, Chalupa, Špringl, Dvořák – Šimůnek, Černý, Krýda

Horky v derby, výhra a vstřelených 6 branek, takže s výsledkem jsem spokojený, né toliko s předvedenou hrou, kde děláme velmi mnoho zbytečných, zejména pak taktických chyb. Velmi nás trápí obranná činnost celého týmu, ale důvody inkasovaných branek budou po víkendu jasnější, neboť připravujeme videorozbor utkání, analyzujeme chyby a věřím, že nám následná videopříprava velmi pomůže. Branky však střílíme a proto fotbal hrajeme! Hráčům díky za zvládnutí vypjatého utkání!