Jech – Zub, Křivka, Vukliševič, Nevole – Cach (6. Jančura, 38. Hlouš), Volf, Portyš, Christiner (85. Solnička) – Tulach (77. Kyncl), Klika

4. Jimmy, 38. Macek, 45. Šimek, 45+1. Šimeček, 62. Kysela, 74. Tichai (trenér), 90. Straka – 21. Křivka, 61. Sigan (trenér), 90+2. Hlouš

Šálková – Cupl, Špindlerová

Pešek Pavel
Hráč utkání Jimmy Peremene Gidion Hráč utkání Marek Jech

Tři body vystřelil Mižič v poslední minutě !

Vydřené tři body proti soupeři, který byl pro benátecké hráče jednou velkou neznámou. Za hostujícím Hlinskem stály velmi dobré výsledky, zejména z domácího trávníku, které určitě budily respekt. Bez bázně se hosté také představili v Horkách nad Jizerou, kde momentálně hrají Benátky své mistrovské zápasy. I když byli domácí po většinu utkání lepším a nebezpečnějším týmem, Hlinsko sahalo po bodovém zisku. Málem ho také dosáhlo, avšak v poslední minutě se prosadil po rohovém kopu střídající Mižič, který převážil misky vah na benáteckou stranu. Benátečtí tak díky jeho brance porazili urputného soupeře 2:1.

První moment, který stál za zmínku, byl centr hostujícího Cacha po rohovém kopu do pokutového území, který musel Straka vyboxovat. To bylo ale také to poslední, co Cach na hřišti zvládl, chvíli poté byl totiž faulován Jimmym a utkání pro hlinského hráče předčasně skončilo. Na druhé straně našel Kysela z přímého kopu Šimka, ten ale mířil nad bránu. O mnoho vážnější šanci si vypracovali hosté v 9. minutě. Tvrdá Tulachova střela vyprášila Strakovy rukavice, dorážka téhož hráče skončila v ochranné síti. Benátečtí odpověděli Mackovou střelou po rohovém kopu, Jech míč vyrazil a hosté ho odklidili na další rohový kop. Po čtvrt hodině hry předvedli Benátečtí rychlou akci, která volala po gólu. Hrdina předložil míč Jimmymu, ten si obhodil protihráče, vystřelit ale nedokázal, míč se dostával k Zabilanskému, jehož pokus byl sražen na rohový kop. O pět minut později byl souboj mezi hostujícím Křivkou a domácím Jimmym v pokutovém území posouzen hlavní rozhodčí Šálkovou jako penaltový. Míč si vzal kapitán Viktor Šimeček, poslal Jecha na druhou stranu a Benátečtí vedli – 1:0. Benátečtí byli i nadále aktivnějším týmem. Jech musel hodně rychle ze své brány, aby ukořistil míč před útočícím Šimkem. Zvýšení mohlo přijít v 36. minutě. Zabilanský rozběhl akci po pravé straně, jeho následný centr usměrnil Macek do sítě, bohužel pro domácí, jen do té boční. Chvíli poté zkoušel štěstí svojí střelou Hrdina, ta ale byla sražena na rohový kop. A tak přišel trest na druhé straně po prakticky ojedinělé akci! Josef Werner Christiner si dokázal obhodit ve vápně Glöcknera a zamířil přesně na bližší tyč – 1:1. Minutu před poločasovou přestávkou mohl vrátit benáteckému týmu vedení Šimek po přiťuknutí Hrdiny. Domácí záložník ale mířil o chloupek nad břevno brány, kterou hájil, v tuto chvíli pouze se ohlížející, Jech.

Hned v úvodu druhé půle si navedl míč do středu hřiště Jimmy, pravou tyč hlinské brány ale minul. Po rohovém kopu se poté propracoval k míči Borovička, mezi tyče ho ale neusměrnil. Benátečtí byli i nadále více u míče, hosté ale pozorně bránili a spoléhali se na brejky. Tak jako v 64. minutě, kdy po centru z levé strany nedokázal kloudně zakončit osamocený Tulach. Na druhé straně zahrával Šimeček přímý kop, avšak Jech byl u své pravé tyčky včas. Domácí kapitán se dostal do zakončení také v 72. minutě, kdy centr Sudka od rohového praporku hlavičkoval do ochranné sítě. Nepřesný byl též Jimmy se svojí střelou z velké dálky, i on trefil jen ochrannou síť. V 79. minutě se Kyselův střílený centr odrazil od ruky hostujícího Vukliševiče a hlavní rozhodčí Šálková ukázala podruhé na penaltový puntík. Míč si znovu postavil domácí kapitán Šimeček, směr jeho střely ale tentokrát Jech vystihl a díky jeho zákroku se tak pokračovalo za nerozhodného stavu. V 83. minutě napřáhl k zajímavé střele Kysela, ta ještě několikrát na trávníku poskočila, načež se dostala do Jechových rukavic. Hosté mohli trestat z brejku v 85. minutě, který zakončoval střídající Kyncl, míč z jeho kopačky měl ale opačnou faleš a Straka tak zasahovat nemusel. Jech na druhé straně musel dávat dobrý pozor při Šimečkově střele z 88. minuty, která mířila do středu brány, kde byl její strážce připraven. Benátečtí byli usazeni před hostující bránou. V 90. minutě se jim podařilo vybojovat rohový kop. Centr do pokutového území hlavičkoval Jimmy, míč se poté dostal ke střídajícímu Janu Mižičovi a ten rozjásal své spoluhráče i benátecký fanoušky – 2:1. V nastaveném čase sice hosté dostali míč do benátecké brány, bylo to ale několik sekund po signalizovaném ofsajdu. Na vybojované výhře benáteckého týmu se tak již nic nezměnilo.

Benátečtí se tak díky tříbodovému zisku dotáhli na rozdíl jediného bodu od vedoucího a zatím stoprocentního Vysokého Mýta. O další body budou bojovat v sobotním dopoledni na půdě nedaleké Libiše.

Jindřich TICHAI

SK Benátky Jindřich TICHAI

Byl to takový náš klasický domácí zápas. Herně jsme se vůbec netrápili. Dle mého názoru měli hosté jedinou šanci, ze které vyrovnali na 1:1. Po půl hodině hry jsme měli být ve vedení 3:0 nebo 4:0. S herním projevem jsem spokojený. Nespokojený jsem ale s tím, jak nakládáme s herními situacemi, kdy jdeme kupříkladu dva na jednoho a všeobecně s proměňováním šancí. Ve druhém poločase jsme měli obrovský tlak, soupeř neměl žádnou střelu na bránu. Hosté měli asi jen dva brejky, ze kterých ale bránu netrefili. Potřebujeme protrhnout smůlu. Někteří hráči tu střeleckou, ne tu herní. Herní obraz je dobrý, na náš fotbal se dá koukat, jen těch gólů je méně. Přišla spousta nových hráčů, chvíli to trvá. Změnili jsme rozestavení i posty. Možná to v ofenzivě, v proměňování šancí a úplně v té finální fázi malinko drhne. Máme čtrnáct bodů, s výsledky je spokojenost, jen to proměňování šancí.

Daniel SIGAN

FC Hlinsko Daniel SIGAN

Bylo vidět, že domácí mužstvo má kvalitu. Proti domácímu výkonu nemám vůbec nic. Náš tým je nováček v této soutěži. Myslím si, že jsme tu nepředvedli vůbec špatný výkon. Kdyby Kyncl dal v 80. minutě z náběhu na 2:1, tak jsme tu vyhráli. Fotbal byl ale krutý. Mára Jech chytil penaltu, poté jsme ale v závěru dostali po naší individuální chybě, kdy jsme neobsadili hráče, branku na 2:1. Takový je fotbal, jdeme dál. Domácímu týmu gratuluji, protože určitě má kvalitu. Pro nás je to známka toho, že můžeme hrát s každým.

Předzápasové představení soupeře FK Hlinsko naleznete ZDE!

• Libiš Kolín 1:3 (0:2)

Příští 6. kolo v 16:30 hod., SOBOTA: Libiš – Benátky (10:15), Kolín – Nymburk (10:15), Velké Hamry – Ostrá (10:15) Horky – Kutná Hora, Letohrad – Poříčany, Trutnov – Vysoké Mýto, NEDĚLE: Čáslav – Náchod, Hlinsko – Dvůr Králové.