ZÁZNAM ZÁPASU - 16.kolo sobota 7.4.2018 od 10:15 hod.

SK Benátky3:3
(0:3)
SK Dolní Bousov

Dorost stáhul třígólové manko !

Po zaváhání v minulém kole chtěli domácí hráči odčinit neúspěch a ponechat si doma body v utkání s Dolním Bousovem. Svou premiéru v dresu Benátek si odbyla posila defenzivních řad nadějný Tuan Minh Cao Viet, který přišel z týmu Sporting MB.

Zápas začali Benátečtí velkou šancí, ale nedokázali míč z malého vápna vtěsnat mezi tyče již prakticky prázdné branky. Soupeř hrál na brejky, které ale domácí dokázali až na výjimky dobře pokrýt. Skóre otevřel Bousov po velmi zbytečném rohu domácích (0:1) a následně po obrovských hrubkách vstřelil hostující tým další dvě slepené branky. Poločas tak dopadl pro domácí hrozivým debaklem 0:3 a to mohli být domácí ještě rádi.

Druhá půle ale měla na hřišti už jen jeden tým, ten Benátecký, který mačkal soupeře na jeho polovině tak dlouho, až přišly zasloužené góly. Nejdříve z rohu centrující Petr Chalupa dopřál branku naděje Davidovi Váňovi, který hlavou umístil míč k tyči (1:3), poté vybojoval Jan Poslt kontaktní gól pro do útoku vysunutého Jakuba Špringla, jenž nedal brankáři šanci (2:3) a definitivní podobu výsledku stanovil po přihrávce Josefa Pluhaře střelec zápasu David Váňa (3:3). Domácí tak za druhý poločas jistě zaslouženě bez bodu nezůstali.

Branky (asistence): Váňa (Chalupa), Špringl (Poslt), Váňa (Pluhař)

Sestava: Fabián – Špringl, Hakkel, Cao Viet, Pluhař, Haba, Poslt, Váňa, Chumlen, Zalabák, Dvořák (Chalupa, Pluhař, Černý)

Zápas byl hodně bláznivý a proto bod bereme. Aktuálně se nacházíme ve fázi, kdy kvalitní týmový herní výkon nedokážeme potvrdit gólově, což ale často bývá nedílnou součástí týmového vývoje a musíme dál pracovat, zejména na klidu ve finální fázi hry. Branky se jistě brzy střílet naučíme. Potěšila mě i vyrovnanost našeho kádru, kdy střídající hráči přinesli potřebnou kvalitu a přesnost při vytváření gólových situací.