ZÁZNAM ZÁPASU - 5.kolo sobota 21.9.2019 v 16:30 hod.

Verner – Umáčený (45. Rokos), Pitloun, Špringer, Štěpánek, Bláha, Šoóš, Vild, Hodboď, Dlask (70. Knap), Hodovanec

Šíma – Zmij (74. V. Dvořák), Kohl, Mareš, Špringl, Chaloupka, Černý (75. Hakkel), Outěřický, Váňa, Čech, Haba

30. Umáčený, 90+2. Vild – 5. Zmij, 7. Haba

11. Dlask, 38. Špringer, 46. Šoóš, 48. Štěpánek, 86. Hodboď – 28. Váňa, 48. Špringl

Košina – Vávra, Kareš

Hráč utkání Hráč utkání Dalibor Zmij

Rezerva přivezla bod z Bělé pod Bezdězem, vyrovnávací branku dostala v nastavení !

Benátečtí přijeli do Bělé pod Bezdězem s velmi mladým týmem, kdy měli v základní jedenáctce čtyři dorostence a věkový průměr nedosahoval ani zdaleka dvaceti let. Do soupeře se pustili velmi dravě a brzy zaslouženě vedli, kdž v 5. minutě utekl Dalibor Zmij, navedl si míč po vápně a tvrdou střelou na zadní tyč trefil benáteckému týmu vedení - 0:1. O dvě minuty později přihrál Adam Čech na penaltový puntík Danielu Habovi, který prostřelil domácího brankáře - 0:2. Domácí se nemohli dlouho vzpamatovat z dění v úvodních minutách a hosté jim svoji kombinační hrou nedali příliš mnoho šancí na vstřelení branky. Jednu však hráči Bělé dostali a dokázali ji využít. Po nedorozumění v rozehře a následné sřele využil dorážky Petr Umáčený - 1:2. Tento stav vydržel až do poločasové přestáky.

Ve druhé půli se hra hodně vyrovnala a Bělá pod tlakem hrozící první letošní prohry stupňovala svoji aktivitu. Smolná chvíle pro hosty nastala v 74. minutě, kdy musel být kvůli zranění vystřídán střelec branky Zmij a hráči Bělé se naplno vrhli do útočení. I přesto, že šance byly na obou stranách, branku nikdo jako by nechtěl vstřelit. Zápas ale nakonec se štěstím pro domácí jednoho střelce měl. Po chybném rozestavení při defenzivní standardní situaci se Bělští dostali k poslednímu rohovému kopu utkání a díky hlavičce Davida Vilda také vyrovnali - 2:2.

Zápas měl nakonec férové rozuzlení a oba týmy se podělily o body. V dalším kole jede benátecká rezerva opět na soupeřovo hřiště. Tentokrát se předtaví u týmu ze spodní části tabulky - v Doubravě.

Opakovalo se klasické před a po utkání. Když jsme jeli do Bělé, bod bychom určitě brali, ale přijít o výhru z poslední standardky utkání, je prostě škoda. Hlavně je to i z velké části naše blbost. Pro některé z našich hráčů je to velká fotbalová škola a my se musíme dobře učit. Více než z výsledku jsem zklamán z herní převahy domácího týmu v posledních patnácti minutách, to se nám nesmí stávat. Fyzicky na to jistě máme, ale takticky jsme konec zápasu nezvládli. Ztráty míčů v situacích, kdy jsme měli kombinovat či střelecky zakončit, nás stály hodně sil při obraně. Poslední rohový kop být vůbec neměl, udělali jsme totiž před ním chybu v rozestavení a soupeř následně trestal.

• K.Hlavno – Zdětín 1:1 (1:1)

Příští 6. kolo v 16:00 hod., SOBOTA:  Doubrava – Benátky "B", Zdětín – Akuma, Kněžmost – K.Hlavno, Řepov – Kosořice,  NEDĚLE: D.Bousov "B" – Kr.Vrutice, Mukařov – Krnsko (15:00), Březno – Bělá p/B. (15:00).