ZÁZNAM ZÁPASU - 15.kolo sobota 30.3.2019 od 10:15 hod.

SK Benátky3:2
(0:2)
SK Bělá pod Bezdězem

Dorostenci otočili zápas proti Bělé !

První domácí a druhý jarní zápas sehrály vedoucí Benátky se čtvrtým týmem tabulky z Bělé pod Bezdězem.

Úvod zápasu se domácím povedl a z rohového kopu nastřelili hlavou břevno, ale byli to hosté, kteří šli do vedení, když potrestali fatální hrubku obrany a v desáté minutě vedli 0:1. Domácí se snažili o vyrovnání, ale po rohovém kopu znovu inkasovali, když odražený míč dokázali hosté propálit do brány 0:2. Benátečtí hráči byli očividně zaskočeni a do konce prvního poločasu se na žádnou brankovou odpověď nezmohli.

Poločasové promlouvání do duše ale mělo kýžený výsledek a druhou polovinu utkání Benátky ovládly. Hra se urovnala a začali se vyskytovat první zajímavé brankové příležitosti. K obratu svůj tým nasměřoval Petr Chalupa, který z přímého kopu našel naprosto přesně hlavu Petra Outěřického, jehož míč skončil v 53’ za zády brankáře (1:2). Nápor domácích rostl a po několika gólových šancích vyrovnání opět zařídil Petr Chalupa, který v 66‘ přihrál mezi obránce Vojtěchovi Dvořákovi, a ten dokázal míč dopravit sítě (2:2). Obrat nakonec benátečtí hráči přeci jen dokonali, a to, když se po rohovém kopu opřel do hlavy Josef Špitálský, jeho míč s vypětím všech sil vyrazil hostující brankář, ale pohotový Vojtěch Dvořák svým druhým gólem v zápase zařídil výhru svého týmu 3:2.

Branky (asistence): Outěřický (Chalupa), Dvořák (Chalupa), Dvořák (Špitálský)

Sestava: Krejčík, Jirků, Hakkel, Špitálský, Špringl, Haba, Plichta, Outěřický, Černý, Poslt, Váňa (Dvořák, Chalupa, Veselý, Pluhař, Šíma)

Měli jsme dobrý vstup do utkání, ale soupeře jsme dostali zbytečně do hry a přes jeho obětavou obranu se nám nedařilo najít cestu ke vstřelení branky. Náš výkon v prvním poločase byl velmi špatný, ale s hráči jsme se v kabině pochopili a po změně stran se naše hra výrazně zvedla. Dokázali jsme vstřelit tři branky a zápas otočit. Velmi znát byl příchod kluků z lavičky, kteří výrazně přispěli k výhře a ukázala se tak fotbalová vyrovnanost členů našeho týmu. Z prvního poločasu se musíme poučit a neopakovat jej. Bavíme-li se o poločase druhém, tak chválím všechny za přístup a snahu vyhrát. Máme za sebou druhý důležitý krok, ale nyní nás čeká další zápas a my nesmíme nic podcenit.