ZÁZNAM ZÁPASU - 2.kolo neděle 2.9.2018 10:15

SK Bělá pod Bezdězem3:4
(1:3)

Dorost odčinil nedávný debakl a porazil Bělou pod Bezdězem !

Není to tak dlouho, co se musel tým dorostu hluboce sklonit před výkonem hráčů Bělé, kdy inkasoval pověstnou „desítku“ a odjížděl s řádnou ostudou domů. Loňská sezóna je ale minulostí a tak se čekalo, jak bude po krátké pouze souboj týmů vypadat.

Utkání začalo ve velmi svižném, rozhodně ne prázdninovém tempu a bylo plné tvrdých zákroků, někdy až na hranici únosnosti. Bylo jasné, že oba týmy si nedají nic zadarmo. Bohužel velmi tvrdý způsob hry úvodu utkání odnesl zraněním kapitán Benátek David Váňa a opora hostí musela po čtvrthodině hry na rentgen do nemocnice. Ten potvrdil obavu z delšího zranění, díky kterému bude hráč cca měsíc bez fotbalu. Hru proti deseti využili domácí k brejku, který po nešťastné hlavičce hostujícího obránce dokázal do prázdné brány zúročit v gól osamocený útočník Bělé (1:0). Nicméně po několika málo minutách nacentroval Jan Poslt do vápna domácích a Patrik Hakkel dokázal míč dopravit za záda soupeřova brankáře (1:1). Následovala čtvrthodina bezgólové, ale velmi zajímavé hry na obou stranách, až přišla příležitost znovu na straně hostí, kterou vytvořil přiklepnutím centru Patrik Hakkel pro skórujícího Jana Poslta a Benátky se rázem ujaly vedení (1:2). Do poločasu ještě hosté odskočili na rozdíl dvou branek, když velmi dobře hrající Daniel Haba přihrál Petru Chalupovi, který se tak mohl zapsat do listiny střelců (1:3). Poločasový náskok hostí byl vzhledem k průběhu hry odpovídající.

Po obrátce stran se dostal k míči Daniel Haba, jenž byl faulován a vytvořil tím pozici pro Petra Chalupu, který trefil z přímého kopu přesně k tyči a vnesl do řad svých spoluhráčů klid, když navýšil náskok na 3 góly (1:4). Hosté pak nedokázali využít dalších velmi nadějných šancí, kdy jim chyběla pouze trochu větší přesnost v zakončení a tak se domácí nadechli k náporu. Posledních třicet minut utkání se sváděl znovu velmi intenzivní a emotivní boj, kdy se vyznamenal zejména benátecký brankář Kryštof Krejčík, který několika dobrými zákroky držel brankový rozdíl ve prospěch svého týmu. Na co byl ale brankář krátký, byly dva pokutové kopy nařízené proti Benáteckým v 70. na 2:4 a 89. minutě na konečných 3:4. Hosté tedy nakonec dokázali alespoň bodově odčinit minulé utkání.

Sestava: Krejčík, Veselý, Špitálský, Hakkel, Špringl, Haba, Váňa, Outěřický, Poslt, Chalupa, Vydra (Pluhař, Šíma)

Branky (asistence): Hakkel (Poslt), Poslt (Hakkel), Chalupa (Haba), Chalupa (Haba)

Nasazením velmi kvalitní utkání, hodně branek, tvrdých soubojů, navíc tři body pro nás, jsem spokojený. Oproti minulému zápasu byla vidět i lepší souhra, více vyhraných osobních soubojů a snaha být lepší tváří v tvář soupeři, což rozhodlo. Musíme se ale stále zlepšovat, čekají nás další těžká utkání, neboť letošní ročník naší skupiny je, soudě dle prvních dvou kol, o poznání náročnější, než byl loňský. Velmi mě mrzí zranění Davida Váni, ale jako ho znám, vrátí se velmi brzy určitě lepší a silnější.