ZÁZNAM ZÁPASU - 16.kolo neděle 7.4.2019 od 11:00 hod.

SK Bakov n/Jiz.SK Benátky
SK Bakov n/Jiz.1:5
(0:2)

Zápas v Bakově dorost nakonec ovládl !

Hráči dorostu sehráli v neděli zápas na hřišti Bakova, kde dokázali zvítězit a připsat si tak další důležité body do tabulky. Hrálo se bohužel na rezervním hřišti, které kvalitou povrchu a rozměry fotbalu příliš nesvědčilo a tak bylo utkání spíše bojovné. Proti Benátkám hrál i fakt, že několik hráčů bylo mimo hru nebo nastoupilo s limitujícím zraněním, nicméně i tak dokázali zápas zvládnout.

Od začátku zápasu byli o něco nebezpečnější hosté, a byť se domácí snažili, ve tvorbě brankový příležitostí zaostávali. Skóre se prvně měnilo po dvaceti minutách hry po rohovém kopu Petra Chalupy, kdy přesně hlavou zakončil David Váňa (0:1). O deset minut déle to bylo už o dvě branky, když Daniel Haba připravil gólovou pozici pro druhý zásah Davida Váni (0:2). Benátky mohly do poločasu vedení ještě navýšit, ale nařízenou penaltu nedokázali proměnit. V závěru poločasu naštěstí podržel Benátecké brankář Adam Šíma, který dokázal chytit sólový nájezd domácího útočníka.

Po změně stran probíhalo utkání ve stejném duchu, jen přibylo více šancí na straně Benátek. Dlouho se však hostům nedařilo utkání definitivně rozhodnout výsledkově, neboť zahodili vcelku dost šancí. Nakonec však důležitou třetí branku přidali, když Daniel Haba vyslal do sóla Davida Váňu, který zavěsil svůj nájezd přesně pod břevno brankáře a dokonal tak v 75. minutě svůj čistý hattrick (0:3). David Váňa pak ještě stihl přihrát do úniku Jakubovi Špringlovi, který si poradil se zakončením a připsal tak čtvrtou branku na konto svého týmu (0:4). Gólový příděl ze strany Benátek uzavřela souhra Jakuba Špringla a Petra Outěřického, který sám proti brankáři úspěšně dopravil míč za jeho záda (0:5). Domácí pak stihli už jen korigovat z penalty na konečných 1:5.

Branky (asistence): Váňa (Chalupa), Váňa (Haba), Váňa (Haba), Špringl (Váňa), Outěřický (Špringl)

Sestava: Šíma - Chaloupka, Veselý, Černý, Špringl, Haba, Poslt, Outěřický, Váňa, Chalupa, Dvořák (Pluhař, Krejčík, Plichta)

Lukáš DOŠLÝ

SK Benátky Lukáš DOŠLÝ

Byť výsledek vyznívá jednoznačně pro nás, z mého pohledu to nebylo jednoduché utkání. Měli jsme mnoho otazníků v sestavě a nikdo nevěděl, kolik vydrží hrát někteří zranění hráči. Pro nás pozitivním paradoxem celé situace kolem našeho týmu byl David Váňa, který nemohl díky zranění hrát naplno, a přesto vstřelil hattrick ze hry. Fotbal je občas prostě nevyzpytatelný a tento jistě skvělý počin byl toho jasným důkazem. Zápas jsme vcelku zvládli i takticky, byť občas chyby přišly, ale dokázali jsme je vyjma trochu zbytečné penaltové situace zachránit. Zklamáním pro mě bylo B hřiště, rozměry malé, povrch velmi špatný, ale je každého věc, jaké podmínky dává mládežnickému fotbalu. Máme tři body a to bylo cílem utkání. Nyní nás čeká další domácí zápas, kde bychom chtěli uspět.