ZÁZNAM ZÁPASU - 7.kolo neděle 8.10.2017 v 11:00 hodin

SK Bakov n/Jiz.SK Benátky
SK Bakov n/Jiz.6:2
(4:2)

Nedáš, dostaneš !

V neděli nastoupili benátečtí dorostenci k dalšímu utkání mistrovské soutěže proti celku SK Bakov nad Jizerou.

Klání začalo náporem domácích, který ale záhy schladily Benátky z první akce, když Jakub Špringl zatáhl míč po lajně a přihrál před branku Janu Posltovi (0:1). Bakovští nasadili k ofenzivě, ale nepodařilo se jim srovnat a naopak na druhé straně se po akci Jan Poslta prosadil Dan Haba (0:2). Domácí zaskočeni rychlými brankami polevili na aktivitě a hra se vyrovnala. Když už se schylovalo k dalšímu zásahu hostí, přišlo otřepané pravidlo nedáš - dostaneš. Benátky z další akce dostaly míč až na malé vápno před domácího brankáře, kde z vyložené šance pouze napálily břevno a odražený míč putoval přes Bakovské až do brejkové situace, z které se domácí v 36. minutě výsledkově vrátili do utkání (1:2). Následujících 10 minut bylo jako z fotbalového hororu a Bakov se po absolutním kolapsu defenzivní činnosti všech hráčů Benátek dokázal vyšvihnout do 2 gólového vedení (4:2).

Ve druhém poločase se hosté snažili kontrovat a vrátit se do utkání, ale marně. V 50. minutě rozhodčí bohužel přehlédl evidentní penaltu na benáteckého útočníka, kterou férově přiznali i všichni domácí a hosté následně navýšili vedení, což byl definitivní krok k vítězství v utkání.

Branky (asistence): Poslt (Špringl), Haba (Poslt)

Sestava: Bayer - Veselý, Šíma, Hakkel, Pluhař, Poslt, Haba, Černý, Chlaupa, Špringl, Dvořák - Krýda, Ječný, Fabián

Musím uznat kvalitu Bakova, byť má mladý tým, je zejména technicky velmi dobře vybavený a hráči dokáží hrát fotbalově chytře. My stále dokola opakujeme individuální chyby v nedostupování hráčů záložní řady a prohraných osobních soubojích 1na1 po celém hřišti. Chybí nám síla, hrát chceme jen dopředu, dozadu je to velké nucení, což se bohužel projevuje počtem obržených branek. Každý hráč musí pochopit, že obrana v dorostu není jen o čtyřech obráncích, ale o týmu jedenácti lidí a pokud nefunguje souhra i makání dozadu jeden za druhého, potom nemůžeme čekat velké úspěchy. Věřím ale, že vše brzy zlepšíme a budeme odvádět kvalitní týmovou práci. Vše je jen o tréninku a přistupu!