ZÁZNAM ZÁPASU - x.kolo čtvrtek 24.9.2020 v 16:30 hod.

Jíra (36. Skalák) – Borecký, J. Buryán, P. Buryán, Červenka, Doležal, Jakubův, Ječný, Jeřábek, Kohout, Macura, Mikšovský, Poluha, Sedláček, Šáral, Verner. Trenéři: J. Straka a M. Pařízek

Michal (36. Šimon) – Dobiaš, Rada, Salava, Berger, Vrabec, Vízek, Hartig, Hašek, Jiráň, Tittelbach, Čenský, Ševčík, Kopal, Hložek, Větrovec, Pitkin, Weber, Skamene. Trenéři: Kotas, Kneifl a König

2. Poluha, 10. a 41. A. Kohout – 18. Hartig, 22. Berger, 28. Jiráň, 32. a 54. M. Hložek

Monika Absolonová, Helena Vondráčková

Pavlín "Paša" Jirků – Nejedlo, Braunšveig

Stará garda se utkala v rámci oslav 100 let klubu s AMFOROU !

Velice příjemné zářijové počasí, v ochozech 350 skvěle naladěných diváků. Benátecký klub završil oslavy 100 let zápasem mezi zdejší starou gardou a týmem Amfora Praha, který se skládá z bývalých fotbalistů, umělců i jiných známých osobností. Na benátecký trávník tak vyběhli někdejší  vynikající fotbaloví reprezentanti Karol Dobiaš, Jan Berger, Ladislav Vízek, Ivan Hašek či Petrové Rada a Vrabec. Bývalé fotbalisty doplňovali kupříkladu herci Skamene s Čenským či osobnosti z hudebního oboru Větrovec a Ševčík. Jim se postavili hráči Benátek nad Jizerou z let minulých. Konečný výsledek 3:5 z pohledu benátecké staré gardy snad ani nebyl podstatný. Důležité bylo, že se přítomní diváci bavili, stejně tak jako aktéři na hrací ploše a benátecký klub tak napsal povedenou tečku za výročím 100 let od svého založení.

Čestný výkon obstaraly zpěvačky Helena Vondráčková s Monikou Absolonovou, které také hned po svém doteku s balónem obdrželi z ruky hlavního rozhodčího žlutou kartu. Hned ve 2. minutě dorazil za brankáře Michala vyraženou střelu Vladimír Poluha a benátečtí fotbalisté se ujali vedení – 1:0. To znásobil po deseti minutách hry výstavní střelou bývalý hráč prvoligového Jablonce nad Nisou a zdejší odchovanec Aleš Kohout2:0. Amfora korigovala o osm minut později, kdy se prosadil Lukáš Hartig a svůj první start v tomto mužstvu okořenil brankou – 2:1. Gólový zásah z jeho kopaček mohl přijít už o několik minut dříve, Hartig ale ve velké šanci přestřelil. Podobně se vedlo také Petru Vrabcovi, ten byl znám jako vynikající exekutor trestných kopů. To, že ze své silné disciplíny pramálo zapomněl, mohl dokázat i v Benátkách nad Jizerou, míč ze své oblíbené parkety ale poslal těsně nad břevno. Z podobného místa ve 22. minutě zahrával trestný kop Jan Berger a nádhernou střelou o tyč vyrovnal – 2:2. Hrál se vyrovnaný fotbal, misky vah na stranu hostující Amfory převážil po rychlém kontru Michal Jiráň2:3, bývalý fotbalista prvoligových Bohemians Praha, v nichž se sešel se současným benáteckým asistentem trenéra Františkem Jakubcem, ten byl původně též nominován k zápasu, zranění mu však účast nedovolilo. Poločasové skóre uzavřel Matyáš Hložek, syn zpěváka Stanislava Hložka, který ale tentokrát v dresu Amfory chyběl – 2:4.

Do druhého poločasu nastoupil v červených barvách herec Roman Skamene a několikrát si svým typickým sólem „na hranici“ ofsajdu vysloužil potlesk zdejšího obecenstva. Brzy po zahájení druhé půle snížil svým druhým gólem v zápase Aleš Kohout 3:4. Stejný kousek se povedl také Matyáši Hložkovi, jehož druhá branka byla také gólovou tečkou za tímto zápasem – 3:5. Zajímavé utkání se hrálo až do samého konce, domácí byli častěji u míče, hosty ale v několika případech podržel brankář Šimon. O zábavu se starali nejen moderátoři Petr Salava s Václavem Tittelbachem, ale také známý rozhodčí Pavel „Paša“ Jirků, který ze svého šoumenského repertoáru opravdu nic nezapomněl. Uznání zaslouží také nejstarší aktér tohoto zápasu – brzy šestasedmdesátiletý hráč Benátek Jan Šáral, jehož rychlost a herní přehled by mu mohli závidět i hráči o několik dekád mladší.