26. Müller, 32. Turner, 53. Marks, 56. Makovský, 72. Štěpánek – 32. J. Šimek, 80. Kysela, 85. Macek

Zita – Brychta, Kvaček

Ing. Vlk Martin
Hráč utkání Hráč utkání Filip Zoubek

Jarní část začala výhrou v Trutnově !

Do jarní části divizní soutěže vstoupili tou pravou nohou. Benátečtí fotbalisté přesvědčivě zvítězili na půdě nebezpečného Trunova 3:0. Základ této výrazné výhry položili Tichaiovi svěřenci již v prvním poločase, ve kterém nastříleli všechny branky. Domácí ve druhé půli skóre nezdramatizovali, navíc museli hrát v desíti po vyloučení Turnera. Toho předčasně do sprch následoval pět minut před koncem také hostující Macek. Žádné drama se ale v závěru na východě Čech nekonalo a Benátečtí tak mohli oslavit své první jarní vítězství.

O první vzruch se postaral Brejchův centr, který hostující hráči odhlavičkovali na rohový kop. Chvíli poté se probíjel do vápna Knap, který ale Straku neohrozil. Domácí dobře nevyužili ani rychlou akci z 9. minuty, kdy Brejcha přestřelil benáteckou branku. Ve 26. minutě byl v pokutovém území faulován domácím novicem Müllerem Zoubek a hlavní rozhodčí Zita ukázal na penaltový puntík. Míč si postavil benátecký kapitán Viktor Šimeček, poslal míč na druhou stranu, než kam skákal brankář Šťastný a rozjásal své spoluhráče – 0:1. O deset minut později se hosté prosadili podruhé. Holeček posadil míč na hlavu Milana Macka a Šťastný znovu kapituloval – 0:2. Tři minuty před poločasovou přestávkou se k míči dostal Filip Zoubek, jehož střela se od tyče odrazila za brankovou čáru potřetí – 0:3. Hosté si tak do kabin odnášeli velmi příjemný tříbrankový náskok.

V úvodu druhého poločasu zkoušel štěstí svoji střelou z velké dálky Slicho, levou tyčku trutnovské brány ale minul. Následně po přímém kopu z levé strany dostali hosté míč do brány počtvrté, pomezní rozhodčí ale signalizoval ofsajd, a tak gól neplatil. I ve druhém poločase byli hosté častěji u míče, brankáře Šťastného se jim už ale překonat nepodařilo. Obrovskou šanci ke vstřelení čtvrté branky měl po přihrávce Macka Šimeček, ten ale trefil protihráče téměř na brankové čáře. Šimeček měl další šanci v 62. minutě, kdy po rohovém kopu hlavičkoval mimo. Velkou příležitost pak spálil v následující minutě Macek, který z vápna mířil jen do míst, kde byl připravený Šťastný. Ten byl ve středu i v 65. minutě, kdy ho po přiťuknutí Šimečka prověřil Ondřej Šimek. Komplikací pro domácí tým byla i nedisciplinovanost Turnera, který se ohnal po Mackovi a viděl druhou žlutou kartu v tomto zápase a zároveň tak červenou kartu. Na hosty tak čekala výhoda jednoho hráče na hřišti. Na druhé straně Šimečkův trestný kop skončil na dobře postavené zdi, následná dorážka pak mimo branku. Mnoho nechybělo ani Mackově hlavičce čtvrt hodinky před koncem, po které se natáhl Šťastný a míč chytil. V 81. minutě se připomněli také domácí, jejichž nebezpečný centr proletěl kolem levé tyče. Pět minut před koncem dvakrát fauloval během jedné minuty hostující Macek, za tyto zákroky byl oceněn žlutými kartami a také na něj čekala v kabině teplá sprcha. Závěr utkání už nenabídl žádný nebezpečný moment ani na jedné straně, a tak si hosté v poklidu dokráčeli pro tříbodový zisk.

Na hladkou výhru z Trutnova budou jistě chtít benátečtí fotbalisté navázat také v domácím prostředí. V příštím zápase hostí další východočeský tým – Letohrad. Na půdě tohoto nováčka zvítězili stejným rozdílem, jako na trutnovské umělé trávě.

Miloš DVOŘÁK

MFK Trutnov Miloš DVOŘÁK

Zápas mohl být do 20. minuty zcela obráceně, bohužel jsme nedali branku. Hosté naopak skórovali a my jsme se, když to řeknu slušně, trošičku podělali. Přestali jsme hrát, soupeř začal dominovat a zaslouženě nám vstřelil dvě branky. Druhý poločas byl svým způsobem o ničem. Řekl bych o něm, že byl vyrovnaný. Na každé straně bylo jedno zbytečné vyloučení. Hosté vyhráli zaslouženě.

Jindřich TICHAI

SK Benátky Jindřich TICHAI

S tříbodovým ziskem jsme samozřejmě spokojeni. Do 20. minuty jsme ale byli horším týmem. Začátek se nám nepovedl. Patrně jsme byli unaveni z dlouhé cesty, i když to pro nás není výmluva. Při jedné situaci nás podržel brankář Straka, při té další domácí netrefili bránu. Od 20. minuty jsme se ale dostali do hry a byli lepším týmem. Vlastně z první šance zápasu jsme se z penalty dostali do vedení. Vzápětí jsme přidali druhý gól a na konci poločasu po krásné akci i střele další. Ve druhé půli jsme soupeře nepustili do žádné šance. Naopak sami jsme měli dvě nebo tři příležitosti, které byly brankové. Od 20. minuty jsem s výkonem našeho týmu spokojen, akorát nám radost kazí zbytečná červená karta. Přesto u mě převládají pozitiva. V Trutnově není jednoduché vyhrát. Domácí až na zápas s Vysokým Mýtem byli na svém hřišti stoprocentní, soupeři tu těžko budou bodovat.

Předzápasové představení soupeře MFK Trutnov naleznete ZDE!

• Čáslav – Hlinsko 2:1 np (0:1)

Příští 17. kolo ve 14:30 hod., SOBOTA: Libiš – Čáslav (10:15), Ostrá – Horky, Náchod – Pol. Nymburk, Vysoké Mýto – Kolín, NEDĚLE: Benátky – Letohrad, Poříčany – Kutná Hora, Hlinsko – Velké Hamry. Dvůr Králové – Trutnov (středa 22.4. od 17 hod.)