Straka – Kysela, Glöckner, Borovička, Sudek – Jäger (12. Košek), Procházka, Machů, Boček, Kocourek (84. Horák) – Dohnalík (46. Mbah)

Šimek – Dujsík, Klečka

Vaniš František
Hráč utkání Jan Šťastný Hráč utkání Dominik Košek

Benátky napravily minulé domácí zaváhání a vezou z Trutnova tři body !

Další těžký souboj svedli bentáečtí fotbalisté v dalekém Trutnově. Utkání, které se vyznačovalo spíše bojem, bez většího množství vyložených šancí, rozhodla branka ze závěrečné minuty prvního poločasu, kterou měl na svědomí hostující Košek. Podobný herní obrázek byl k vidění také ve druhé půli. Hostům určitě zatrnulo v poslední minutě, kdy po centru z pravé strany skončila hlavička domácího týmu nad břevnem brány brankáře Straky. Benátečtí tak napravili nepříjemnou bodovou ztrátu z minulého klání s Vysokým Mýtem a z Trutnova, kde se těžko vyhrává, si odvezli plný bodový zisk.

Hned v 1. minutě si klestil cestu na levé straně hostující Kocourek, jeho následná střela ale skončila vedle bližší tyče. Domácí odpověděli po rychle rozehraném přímém kopu, který zakončoval Zezula nad bránu. Mnohem nebezpečnější ale byla Kovářova tvrdá střela z přímého kopu, která proletěla až ke Strakovi, ten musel vyrážet míč do bezpečí. Zahřmělo také na druhé straně a to vzápětí. Holubcovu špatnou rozehrávku vystihl Dohnalík, který zakončoval z ostrého úhlu, vyprášil však jen rukavice brankáře Šťastného. Po půl hodině hry napřáhl z velké dálky Sudek, jeho nepříliš razantní pokus ale Šťastného nevylekal. Neudeřilo ani po otočce domácího Kávy, který byl velice nepřesný. Další standardní situaci trutnovského týmu rozehrál Kovář na Kávu, jehož centr srazili hosté na rohový kop. Právě od rohového praporku centroval Zezula, Straka si ale poradil. Benátecký brankář poté mohl zůstat v klidu po Dvořákově střele, která skončila daleko za hostující bránou. Na gól se tak čekalo až do 45. minuty. Machů se dokázal ve středu hřiště uvolnit kolem Macka, nádherným pasem vysunul po levé straně běžícího Kocourka, který se natlačil před protihráče a přihrávkou do vápna oslovil Dominika Koška, který prostřelil Šťastného mezi nohy – 0:1. Chvíli poté hlavní rozhodčí Šimek ukončil první poločas.

Na první střelecký pokus druhé půle se čekalo do 56. minuty. Hostující Boček vybojoval míč pro střídajícího Mbaha, který ho ale poslal nad trutnovskou bránu. Benátečtí byli v tu chvíli lepším týmem. Zvýšit mohl Procházka po Sudkově přihrávce, jeho zakončení z vápna ale vyrazil konečky prstů zkušený Šťastný. Na druhé straně zakončoval Zieris, který ale mířil o pořádný kus vedle Strakovy brány. S přibývajícími minutami nabíral fotbal na atraktivitě. Ochozy zašuměly po pěkné akci domácího týmu, Dvořákovi ale přeskočil míč nohu a ten tak zakončit nedokázal. Na druhé straně hledal Kysela centrem do pokutového území Koška, který míč jen tak prodloužil ke Šťastnému, jenž byl ale na zemi včas. Domácí brankář musel zasahovat následně i po akci Kocourka se Mbahem. Druhému jmenovanému se vystřelit nepodařilo, zakončení Kocourka bylo jemně ztlumeno, přesto musel Šťastný vyrazit míč na rohový kop. Ten si vzal na starost Sudek, jehož centr do pokutového území usměrňoval tísněný Glöckner do břevna. Po další akci hostujícího týmu zakončoval Procházka mimo. Domácí se připomněli nepovedenou střelou Holubce, která skončila vysoko nad Strakovou bránou. Holubec se dostal také do další slušně vypadající šance, míč mu ale utekl až ke Strakovi. O mnoho větší příležitost si domácí vypracovali v 75. minutě, kdy Brejchův centr našel Zierise, ten předložil míč ideálně Zezulovi, který z ideální střelecké parkety selhal a poslal míč vedle vzdálenější tyče. Nepřesný byl i Mbah, který poslal míč vysoko nad břevno trutnovské brány. Právě Mbah poté mohl pojistit benátecké vedení po velké nepřesnosti v zadních řadách trutnovského týmu. Brankáře Šťastného sice nigerijský útočník obešel, poté jej ale čistě obral o míč Kovář. Následně spěchal za balonem také Boček, brankář Šťastný mu ale včasným vyběhnutím zmenšil střelecký úhel a stále držel šance svého týmu na bodový zisk. Benátečtí své šance nevyužili, a tak jim muselo hodně zatrnout v 84. minutě, kdy se Kalhous zbavil Glöcknera a možná už ze zámezí odcentroval na střídajícího Balcara, jehož nepříliš razantní zakončení se od tyče odrazilo ke Strakovi. Po následném rohovém kopu hlavičkovali domácí mimo. Poslední šanci si domácí vypracovali v 90. minutě, kdy Tobiaš posadil svůj přesný centr na hlavu urostlého Macka, který mířil nad břevno benátecké brány. V následném nastaveném čase drželi hosté míč co nejdále od Strakovy brány a uhájili tak těsný náskok.

Benátečtí tak odčinili domácí porážku s Vysokým Mýtem a od dalšího východočeského soupeře si přivezli plný bodový zisk, který je posunul zpět na 3. místo. V dalším kole hostí Benátečtí rezervu druholigových Pardubic, kterou zdobí velmi dobrá forma. Při reprezentační přestávce navíc můžeme čekat posílený kádr hostů. Nicméně v nedávné době se Benátečtí přesvědčili o tom, že i s pardubickým áčkem se dá sehrát vyrovnaný zápas. V domácím prostředí by se body ztrácet neměli. Věřme, že Benátečtí oplatí Pardubicím porážku v MOL Cupu a jejich rezervu pošlou domů, nejlépe s prázdnou.

Miloš DVOŘÁK

MFK Trutnov Miloš DVOŘÁK

Soupeř má velkou kvalitu na míči, my ale dnešní utkání odbojovali. První poločas byl vyrovnaný. Škoda inkasované branky do šatny. To je to nejhorší, co může být. Musím říci, že ve druhém poločase měly Benátky své šance, avšak my měli v závěru tři jasné brankové příležitosti. Z mého pohledu to byl remízový zápas.

Lukáš JAROLÍM

SK Benátky Lukáš JAROLÍM

V prvním poločase jsme byli dosti nepřesní. Vytvořili jsme si několik slibných akcí, scházela nám ale předfinální přihrávka. Přesto jsme v závěru prvního poločasu dokázali jednu šanci proměnit. Ve druhém poločase jsme se určitě dostali do více šancí, ale znovu kvůli špatné předfinální fázi jsme nebyli schopni soupeři odskočit. Trutnov se ke konci dostal do dvou šancí, takže konečný výsledek mohl být klidně 3:1 nebo 4:2 v náš prospěch. Naši výhru hodnotím jako zaslouženou.

Předzápasové představení soupeře MFK Trutnov naleznete ZDE!

• V.Hamry – Kolín 1:0 (0:0)

Příští 10. kolo v 15:30 hod., SOBOTA: Slatiňany – Kratonohy, V.Hamry – Český Brod, Horky – Mšeno, NEDĚLE: Benátky – Pardubice "B", Dvůr Králové – V.Mýto, Kolín – Přepeře, Čáslav – Trutnov, Turnov – Náchod.