Lisa – Sudek, Horák, Borovička (60. Jäger),​ Hakl – Boček, Šimeček (57. Tvrzník), Knobloch, Walter, Kocourek  Mařík (84. Šahini)

Štrincl – Cihlář, Šlapák

Petera Josef
Hráč utkání Jindřich Kučera Hráč utkání Jakub Kocourek

Benátky v Chrudimi překvapit nedokázaly a znovu si přivezly domů čtyři góly !

Druhou po sobě jdoucí výraznou porážku 1:4 utrpěli benátečtí fotbalisté. Na hřišti suverénní Chrudimi však předvedli lepší výkon než před několika dny v Jirnech. Místy byli domácím více než vyrovnanějším soupeřem. Východočeši však sebemenší chybičku Benátek brilantně potrestali, a když v 55. minutě zvýšil Ptáček na 3:0, bylo takříkajíc po zápase.

Hned ve 2. minutě si vypracoval příležitost chrudimský útočník Kučera, který se zbavil svých strážců, následně ale trefil pouze boční síť. Chvíli poté zakončoval domácí Dostálek nad branku. Ke slovu se dostali také hosté, míč v pokutovém území propadl k Bočkovi, jemuž ale v nadějné příležitosti utekl od kopaček. Domácí následně v 11. minutě trestali. Na přesnou přihrávku za obranu si naběhl Lukáš Kopecký a jemným dloubáčkem přehodil debutujícího brankáře Lisu – 1:0. O čtyři minuty později odcentroval z pravé strany Řezníček, před Borovičkou se dostal k míči hlavičkující Jindřich Kučera a Lisa ve svém prvním zápase brzy lovil podruhé míč ze sítě – 2:0. Benátečtí se připomněli Borovičkovým pokusem, který ale mezi tři tyče nemířil. Na druhé straně zahřmělo o dost razantněji. Kesner našel přihrávkou pod sebe Kopeckého, který potřetí dostal míč do branky. Pomezní rozhodčí Šlapák však signalizoval míč v zámezí a branka domácích tak nebyla uznána. Zdramatizovat utkání mohl hostující Mařík, ke kterému se dostala Kocourkova hlavička. Dnes benátecký útočník se snažil dostat míč do sítě efektivní patičkou, po jeho zakončení se ale natáhl brankář Mrázek a se štěstím lapil ho. Závěr prvního poločasu se odehrál ve vyrovnaném duchu, leč s dvoubrankovým vedením přesnějšího domácího týmu.

Časomíra ze druhé půle ještě neukrojila ani celé dvě minuty, když k povedené ráně napřáhl chrudimský kapitán Langr a orazítkoval břevno Lisovy brány. Hosté odpověděli Maříkem, jehož pokusu ale scházela přesnost. V 55. minutě se blýskl domácí štírek Matěj Ptáček, který se přes několik nedůrazných hostujících hráčů dostal z pravé strany až před Lisu, jehož jemným dloubáčkem přehodil a mohl jít slavit – 3:0. O šest minut později zkusil úspěch se svojí prudkou střelou benátecký záložník Walter, o kousek ale přestřelil Mrázkovu branku. O minutu později už ale byli hosté úspěšní. Přesný Kocourkův centr trefil ve skluzu právě Ondřej Walter do horní poloviny chrudimské brány – 3:1. Velmi dobře hrající domácí ale drama nepřipustili. Po Mastíkově centru ještě Kesner hlavičkoval mimo. Neuspěl ani v sólu Kučera, jehož vyslal Řezníček, vybíhající brankář Lisa mu zakončení vyrazil. V 79. minutě zastavilo Dostálkovu technickou střelu břevno, míč se ale odrazil na kopačky zcela volného Jindřicha Kučery, který dal asi jeden z nejjednodušších gólů své kariéry – 4:1. Chrudimští v závěru kontrolovali hru a benáteckého soupeře na dostřel Mrázka už prakticky nepustili.

Benátečtí se tak nestali prvním týmem, který by obral Chrudim o body. Jak již bylo zmíněno, místy byli silnému domácímu celku více než vyrovnaným soupeřem, ten ale téměř každou chybu trestal. Dva venkovní zápasy se tedy Benátkám vůbec nepovedly. O body se budou Jíchovi svěřenci snažit příští týden v domácím prostředí proti nedalekému týmu Záp.

Pavel JIROUSEK

MFK Chrudim Pavel JIROUSEK

Soupeř si trošku stěžoval, že nemá dobré vstupy do prvních poločasů ve venkovních utkáních, tak se na to zřejmě připravil. Moc se mu to ale nepovedlo, protože jsme brzy vstřelili gól a chvíli poté přidali druhý a ještě měli další šanci. Ve 25. minutě jsme vstřelili třetí branku, která ale nebyla uznána. V těchto chvílích jsme zápas v podstatě rozhodli. Naši hráči pod dojmem vedení a třetího zápasu během jednoho týdne, trošku polevili. O poločase jsem jim to vyčítal. Říkal jsem jim, že některé věci hrají příliš profesorsky a aby se jim to nevymstilo. Zvýšili jsme na 3:0, Jindra Kučera šel sám na branku, Langr dal břevno. Měli jsme tedy ještě další příležitosti. Ve finále je výsledek pro soupeře ještě milosrdný, protože mohl dostat více branek. Věděli jsme, že soupeř na tom bude dobře kombinačně, avšak v dostatečné vzdálenosti od naší brány. Na jejich polovině jsme je nechali kombinovat. Jakmile hosté přešli půlící čáru, o míče přicházeli. Dali jednu branku po našem špatném odkopu. V první půli měli jednu stoprocentní šanci, kdy Mařík zakočnoval patičkou z malého vápna, ale Mrázek zmenšil úhel a chytil to. Nic jiného se z jejich strany nenarodilo. Víme, že po této sérii naši hráči v hlavách malinko polevují. Musí si uvědomit, že je třeba hrát stále na sto procent. V některých pasážích zápasu nehrají tak, jak umí a pokud si to neuvědomí, budou brzy potrestáni. Samozřejmě ale zatím můžeme být spokojení, protože ze třiceti bodů máme osmadvacet a náš rozjezd je výborný. Plus k tomu ta série z konce minulé sezóny, hráči tedy jdou správným směrem.

Pavel JÍCHA

Trenér Benátek Pavel JÍCHA

Moc dobře jsme si byli vědomi kvalit soupeře a i dobré psychické pohody, ve které se nyní jeho hráči nachází po úspěšném vstupu do soutěže. Naším cílem bylo jít v utkání do vedení, případně co nejdéle udržet nerozhodný stav. Za tímto účelem jsme do zápasu vstupovali i s určitou taktikou. Ta bohužel vzala za své již v 15. minutě, kdy jsme soupeři umožnili dvakrát skórovat. Poté jsme byli nuceni tvořit, přičemž domácí se zatáhli a po každé naší ztrátě se snažili podnikat rychlé brejky, které mají asi nejlepší ze všech týmů v této soutěži. Zklamáním dnes bylo pro mě to, že soupeř byl oproti nám daleko lepší v situacích jeden proti jednomu. Zejména úspěšnost v řešení těchto situací byla rozdílovým faktorem utkání. Pokud nebudeme, hlavně v obou vápnech, v této činnosti úspěšnější, tak těžko můžeme uspět. Je potřeba se z toho faktu poučit do dalších duelů, které nás čekají. Sice jsme hráli kombinačně slušně od vápna k vápnu, ale to bylo pro bodový zisk málo. Chrudimští dnes zvítězili naprosto zaslouženě.

Předzápasové představení soupeře MFK Chrudim ZDE!

• Zápy – Vyšehrad 1:2 np (1:0)

Příští 9. kolo v 16:00 hod., SOBOTA: Vyšehrad – Králův Dvůr (10:15), Vltavín – Ústí n/O. (10:15), Benešov – Domažlice (10:30), Dobrovice – Chrudim, Čížová – Písek, NEDĚLE: Benátky – Zápy, Štěchovice – Nymburk, Brozany – Převýšov, Jirny – Litoměřicko.