ZÁZNAM ZÁPASU - 6.kolo sobota 30.9. v 10:15 hodin

FŠ Velký OsekSK Benátky
FŠ Velký Osek0:1
(0:0)

Ve šlágru kola se radoval ze zisku tří bodů tým z Benátek !

V 6. kole zajížděli benátečtí na horkou půdu do Velkého Oseku. Mělo jít o kvalitní podívanou, v zápase se totiž utkal třetí tým tabulky se čtvrtým, a nutno říci, že předpoklady se naplnily. Utkání nakonec rozhodla šťastná branka Benáteckých.

Úvod zápasu byl z obou stran opatrný. Žádný z týmů nechtěl udělat chybu. Benátečtí začali postupem času přebírat iniciativu a začali mít mírně navrch. Hrozili hlavně z křídelních prostorů, kde se hráčům domácích nedařilo zachytávat hbité a dobře rychlostně vybavené hráče hostí. To samozřejmě začalo nést ovoce v podobě benáteckých šancí. Prvně se neujala střela Vydry z 15-ti metrů, dále Šubrt nedokázal po chybě domácího brankáře doklepnout míč do prázdné svatyně a dalším akcím chyběl vždy nějaký ten kousíček k tomu, aby se mohla pyšnit akcí gólovou. V posledních deseti minutách první půle, spustili hosté drtivý nápor. Domácí se ubrali pouze k odkopávání míčů a byli přikováni na své polovině hřiště. Bohužel pro hosty, bez gólového vyústění.

Do 2. poločasu nastoupil na benátecký hrot Vašátko a to se posléze ukázalo jako dobrý tah. Ve 42. minutě zahrával rohový kop právě novic Tomáš Vašátko a míč s dopomocí stopera Velkého Oseku skončil v síti - 0:1. A benátečtí neměli dost. Skvělou individuálni akci předvedl na pravé straně Šubrt, naservíroval míč na malé vápno Vašátkovi, ten bohužel pro hostující tým trestuhodně přestřelil. O pár minut později se řítil v samostatném úniku na bránu opět Vašátko, ale bránu o metr minul. A když v dobré příležitosti benátecký Šubrt ani nevystřelil, tak se k náporu nadechl Velký Osek. Benátecká obrana, s vypjetím všech sil, držela domácí na distanc od své branky. Nakonec se přeci jen jedna průniková přihrávka ujala a domací útočník se ocitl tváří v tvář brankáři Benátek. Ten skvělým zákrokem tuto příležitost zlikvidoval. A když Benátky nedotáhly do konce žádnou ze svých brejkových akcí, tak se mohli začít radovat z hubeného vítězství.

Branky (asistence): 42. Vašátko (bez)

Sestava: Dvořák O. - Pospíšil, Špitálský Josef, Dvořák A., Řídký - Fiala T., Špitálský Jakub, Bažo, Ječný, Šubrt - Vydra,  Fiala V., Plichta, Vašátko

Radek LACINA

Trenér starších žáků Benátek Radek LACINA

Velmi těžké utkání pro naše hráče. Hosté byli velmi dobře fotbalově a silově vybavení a to i díky jejich tělesným proporcím. Musím říct, že se s tím, díky výbornému, týmovému výkonu, vypořádali naši svěřenci na jedničku. Nás těší hlavně předvedená hra. Skvěle nám fungovali kraje. Obzvlášť Šubrt, Plichta a Pospíšil větrali pěkně defenzivu domácích. V utkání bylo spoustu krásných akcí, které bysme měli proměňovat ve větším množství. Je to pro nás cenný skalp, ale musíme zůstat hlavně nohama na zemi! Klukům velké díky za předvedenou hru a za vzornou bojovnost.