ZÁZNAM ZÁPASU - 10.kolo sobota 26.10.2019 ve 14:30 hod.

Mašek – Baborák, Adášek, Šulc, Feri (88. J. Jirků), Těšínský, Zuna, Baborák, Michal (86. Fabián), Votruba, Husák (65. Torda)

Šíma – Špringl (86. L. Jirků), Kohl, Mareš, Zmij, Chaloupka, Čakurda (78. Hakkel), Outěřický, Váňa, Čech, Tkadlčík

64. Votruba, 70. Feri, 88. Zuna – 35. Zmij, 52. Špringl, 61. Kohl

Šebela – Chládek, Hloucal

Hráč utkání Hráč utkání David Mareš

Rezerva ze Zdětína body nepřivezla !

Hráči Benátek sehráli za pěkného počasí a početné návštěvy derby se Zdětínem na jeho hřišti. Zápas začal velkou šancí domácích, ale brankář Šíma svůj tým před inkasovaným gólem uchránil dobrým zákrokem. Hra se postupně vyrovnala a šance byly na obou stranách.

První branka domácích přišla ale až ve 35. minutě, kdy po neproměněné šanci domácích pískl hlavní sudí do píšťalky a k překvapení všech viděl kdesi ve vápně všem přítomným uniknuvší faul. Rozčarování benáteckých hráčů dokonal proměněnou penaltou Tomáš Adášek - 1:0. O čtyři minutu později zahrával Zdětín přímý kop a na vápně zapomenutý Jan Baborák vstřelil druhou branku - 2:0. Hosté měli také dvě dobré příležitosti ke vstřelení branky, ale neproměnili ani jednu.

Změna stran přinesla i změnu obrazu hry. Benátečtí převzali taktovku utkání, ale i tak brzy inkasovali. Brejkovou situaci ze 48. minuty zakončil nechytatelnou bombou Vratislav Michal - 3:0. Hosté pak zamkli domácí v obraně a ti prakticky jen bránili. Snížení přišlo po pětašedesáti minutách hry, když Zmijův centr nasměřoval do branky přesnou hlavičkou David Váňa - 3:1. V 71. minutě nacentroval před branku Čech a obránce Jan Kohl vstřelil kontaktní gól - 3:2. Následných dvacet minut bylo ve znamení neproměňování gólových situací hráčů od Jizery a festivalu velmi sporných rozhodnutí rozhodčích ve prospěch Zdětína. Ti upřeli hostům dvě jasné penalty a několik šancí bylo nepochopitelně zastavených praporkem pomezního rozhodčího. V utkání další branka nepadla, a tak všechny body zůstaly u domácích.

V dalším kole hostí benátečtí fotbalisté Kněžmost. Podaří se jim konečně v azylu ve Staré Lysé urvat všechny body?.

Lukáš DOŠLÝ

SK Benátky Lukáš DOŠLÝ

Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů. V tom prvním jsme hráli velmi špatně a výsledek odpovídal průběhu. Druhá polovina utkání ale byla jednoznačně naše, soupeře jsme mačkali, dali dvě branky a měli šance na obrat. Bohužel naše produktivita je téměř v každém zápase velký problém. Stále dokola platí, že největší překážkou v utkání je naše vlastní střelecká impotence.

• Kr.Vrutice – Kosořice 4:4 (2:0)

Příští 11. kolo ve 14:00 hod., SOBOTA: Krnsko – Kr.Vrutice (10:30), Bělá p/B. – D.Bousov "B", Akuma – Doubrava, Kosořice – K.Hlavno, NEDĚLE: Benátky "B" – Kněžmost, Březno – Zdětín, Mukařov – Řepov.