Bébr – Kysela, Glöckner, Borovička, Sudek – J. Šimek (79. Košek), Šimeček, Hrdina, Boček (16. Zabilanský), Macek (82. Kocourek) – Jimmy

Nenadál – Bednář, Depeš

Prislupský Martin
Hráč utkání Jan Masařík Hráč utkání Milan Bébr

Dva body za výhru na penalty z Velkých Hamrů !

Ve velmi dobré formě zastihl úvod divizní sezóny benátecké fotbalisty. Po třech výhrách totiž bodovali i na půdě ambiciózních Velkých Hamrů, odkud se body nebudou vozit lehce. Po bezbrankovém prvním poločase poslal svůj tým do vedení bývalý litevský reprezentant Radzinevičius. Benátečtí ale brzy vyrovnali Šimečkem. O druhém bonusovém bodu rozhodla až sedmá série penalt, druhý bod přisoudil benáteckému týmu Sudek.

Hned v úvodní minutě zakončoval po rohovém kopu hostující Boček, jeho pokus byl ale zblokován. Domácí odpověděli taktéž po rohovém kopu a následné střele, která mezi tyče ale nemířila, přesto Bébr v benátecké bráně raději zasáhl. Po Rudolfově faulu na Jakuba Šimka zahrával Sudek kop, Jimmy ale na míč hlavou nedosáhl. Hosté byli více u míče, centr Jakuba Šimka směřoval na Bočka, před kterým vyškrábl míč brankář Masařík. Na druhé straně si nebezpečně mezi obránce nabíhal Krejčík, přesný ale nebyl. Další přímý kop v podání hostů si vzal na starost Kysela, jeho centr hlavičkoval Macek nepřesně. Kysela poté nastřelil do ruky bránícího Černého, Benátečtí se dožadovali pokutového kopu, nebylo jim ale vyslyšeno. Z následného rohu nebezpečně centroval Kysela a domácí si mocně oddechli. Po dalším rohovém kopu hlavičkoval z mírného záklonu nad bránu hostující kapitán Šimeček. Tentýž hráč poté z uctivé vzdálenosti namířil svůj pokus do ochranné sítě. K prvnímu brankovému úspěchu nevedl ani přímý kop hostů po Kyselově faulu na Linku, ten se totiž hráčům Velkých Hamrů vůbec nepovedl, míč mezi tyče nemířil. Na branku nenamířil svůj pokus ani hostující Jimmy, neboť velkohamerští obránci byli před Masaříkem dobře zformováni a střelu nigerijského útočníka v benáteckých službách zblokovali. Na druhé straně se před Bébra probíjel Radzinevičius, míč se mu ale zamotal pod nohy. O mnoho zajímavější byl přímý kop Linky ze 42. minuty, Bébr byl ale u své tyče včas a vyrazil míč na rohový kop. V nastaveném čase protáhla utěšená Šimečkova střela Masaříka, dobíhající Macek míč do ohně před bránu nedostal. Jelikož v první půli střelci obou týmů mlčeli, do kabin se odcházelo za bezbrankového stavu.

Ten však dlouho nevydržel. Borovička nedosáhl hlavou na míč, za jeho záda si naběhl Tomas Radzinevičius, který střelou podél vybíhajícího Bébra poprvé rozvlnil síť – 1:0. S benáteckým týmem inkasovaná branka příliš nezamávala. Jakub Šimek přistrčil míč Hrdinovi, ten ale Masaříka k zákroku nedonutil. Tentýž hráč nemířil přesně ani o chvilku déle po nabídce Šimečka. V 58. minutě se Kysela probil do vápna, přihrávku na Zabilanského neodkopl Košťál, který spíše možná podkopl hostujícího hráče, míč se ale dostal k Viktoru Šimečkovi, který zamířil přesně pod břevno – 1:1. O šest minut déle vysouval Hrdina pěkně Jimmyho, toho na poslední chvíli domácí zpacifikovali za cenu rohového kopu. Po další akci Jimmyho se míč odrazil k Hrdinovi, který tvrdou střelou donutil Masaříka k zákroku. Hostům jistě zatrnulo v 75. minutě, kdy téměř na polovině hřiště napřáhl Radzinevičius, jehož parádní střelu vyškrábl Bébr konečky prstů na břevno. Při střelecké chuti byl z benáteckých hráčů především Hrdina. Jeho další střela ale nebyla tak razantní, jak by si sám její autor představoval a pro Masaříka se tak nestala větším problémem. Agilnější hosté v závěru nevyužili žádný ze svých náznaků šancí, zápas tak skončil dělbou bodů. O majiteli toho druhého musely rozhodnout penalty.

Jako první si vzal míč domácí Tomas Radzinevičius, který přesnou střelou nedal Bébrovi šanci zasáhnout – 1:0. Také Viktor Šimeček se s ničím nepáral a Masařík na míč nedosáhl – 1:1. Kamil Krejčík si vybral opačnou stranu, než kam skákal Bébr a taktéž byl úspěšný – 2:1. Podobně to provedl také Jan Kysela a stav byl znovu vyrovnaný – 2:2. Na střelu ligou protřelého Pavla Košťála si Bébr možná sáhl, přesto míč skončil v bráně – 3:2. Peremene Gidion Jimmy znovu vyrovnal, směr jeho střely Masařík nevystihl – 3:3. Zaváhal domácí kapitán Jan Linka a Bébr si připsal první úspěšný zákrok. Zahanbit se ale nenechal ani Masařík, který vychytal Jana Zabilanského. Matěj Javůrek chladnokrevně proměnil střelou k pravé tyči a Benátky musely srovnat – 4:3. Těžkého úkolu se zhostil Dominik Košek a přesnou střelou obstál – 4:4. Patrik Javůrek přesně vymetl šibenici a Velké Hamry opět vedly – 5:4. Lukáš Glöckner však střelou o břevno opět vyrovnal – 5:5. Ondřej Štěpánek mířil na pravou stranu, tam byl ale Bébr včas a Benátky mohly rozhodnout. Jakub Sudek tak učinil, podobně jako Glöckner střelou o břevno, přisoudil druhý bod svému týmu.

Benátečtí jsou tak po čtyřech kolech nadále neporaženým týmem. O příštím víkendu je čeká velká neznámá – zatím velmi dobrý nováček z Hlinska. Výhra by udržela benátecký tým stále ve vrchních patrech divizní tabulky.

Josef HNÍDEK

FK Velké Hamry Josef HNÍDEK

Narazili jsme na nejlepšího soupeře, se kterým jsme na podzim hráli. Benátky byly z mého pohledu první poločas lepším týmem a naštěstí jsme to přežili. Ve druhé půli jsme se ujali vedení, které jsme bohužel nedokázali déle udržet, a přišel brzký gól soupeře na 1:1. Pak jsme měli velkou možnost, z krásné akce jsme nastřelili břevno. Malinko jsme doufali v plusový bod na penalty, to by bylo krásné. Ale i s bodem jsme spokojeni, asi se dnes víc vytěžit nedalo.

Jindřich TICHAI

SK Benátky Jindřich TICHAI

Zápas jsme začali dobře, byli jsme jasně lepší a mohli klidně vést 1:0 nebo i 2:0. Žádnou šanci se ale nepodařilo proměnit. Pak se nám zranil Boček a chvilku trvalo, než jsme se s tím srovnali. Zbytek poločasu už byl vyrovnanější, ale stále jsme měli opticky více ze hry. Na začátku druhé půle jsme udělali velkou individuální chybu v obraně a soupeř nás potrestal. Od té doby jsme byli opět lepší, zaslouženě přišlo vyrovnání a bohužel další příležitosti jsme neproměnili – Jimmy měl velkou šanci, Koškovi chyběl kousek. Stále jsme neporaženi, jedenáct bodů si myslím, že není špatné. Trošku to ale mrzí, na vítězství jsme v Hamrech měli. Nicméně soupeř byl kvalitní, respektujme i jeho sílu.

Předzápasové představení soupeře FK Velké Hamry naleznete ZDE!

ON-LINE: FK Velké Hamry – SK Benátky ZDE!

• Hlinsko – Libiš 4:1 (1:0)

Příští 5. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Libiš – Kolín (10:15), Kutná Hora – Pol.Nymburk (10:15), Ostrá – Čáslav, Náchod – Letohrad, V.Mýto – Horky,  NEDĚLE: Benátky – Hlinsko, Poříčany – Trutnov, Dvůr Králové – Velké Hamry.