Levíček – Hakl, Hošťálek (84. Borovička), Horák, Sudek – Šimeček – Walter (60. Knobloch), Mařík (67. Kocourek), Tvrzník, Boček – Synek (90. Jäger)

Kvaček – Fojtík, ŠImek

ing. Tulinger Miroslav
Hráč utkání Ladislav Volešák Hráč utkání Viktor ŠImeček

Ze Štěchovic Benátky body nepřivezly !

Benátečtí ve Štěchovicích nepředvedli vůbec špatný výkon, leč se domů vrátili bez bodu. V zápase se sice díky Synkovi ujali vedení, brzy však vyrovnal zkušený exligista Volešák. I když ve druhé půli byli hosté lepším týmem, inkasovali z kopačky střídající Štědronského. V závěrečném tlaku už se jim vyrovnat nepodařilo.

Štěchovice v minutém kole potupily Vyšehrad, když na jeho umělé trávě zvítězily vysoko 4:0. Benátečtí se jich však nezalekli a od začátku utkání byli aktivním týmem. Hned ve 2. minutě se snažil prosadit individuální akcí Synek, jehož následná střela byla sražena mimo Soukupovu bránu. O chvíli později zakončoval také Walter, jeho pokus letěl kousek nad břevno. Ihned poté Synkova skákavá střela vypadla Soukupovi z moci, domácí se však dokázali ubránit. Na druhé straně se Sulíkův hlavičkový pokus stal pro Levíčka snadnou kořistí. Benátečtí odpověděli Bočkovou střelou, kterou dokázal Soukup vyrazit. Neuspěli ani následně Synek s Waltrem. Ve 26. minutě už ale hosté byli úspěšní a dostali se po zásluze do vedení. Walter rozehrál rohový kop, centr byl na přední tyči přizvednut a za brankovou čáru ho následně dostal Jakub Synek0:1. Avšak již za čtyři minuty bylo skóre opět nerozhodné. Hřebeček oslovil Ladislava Volešáka, na jehož skákavý pokus si Levíček sáhl, v cestě do sítě mu ale nezabránil – 1:1. Na druhé straně mohl chybu váhajících obránců potrestat Boček, který ale nemířil přesně. Úspěšný nebyl ani Walter, jehož střelu Soukup lapil.

Druhá půle začala velmi opatrně a až do šedesáté minuty se na levém břehu Vltavy čekalo na výraznější šanci. Ta první byla hned gólová. Mezi hostujícími obránci milimetrově přesně přihrál Volešák, hosté nedokázali dostat míč do bezpečí, ten se dostal ke střídajícímu Matěji Štědronskému a ten poslal domácí tým do vedení – 2:1. Odpovědět mohl hostující Kocourek, ten z ostrého úhlu prověřil Soukupa, jenž vyrazil míč do zámezí. Po další chybičce hostujícího týmu spěchal do šance Štědronský, tentokrát se ale neradoval. V 83. minutě zahrával standardní situaci Hošťálek, míč skončil v boční síti a domácí si oddechli. V úplném závěru ještě střílel hostující Tvrzník, leč nad břevno. Po tříminutovém nastavení hlavní rozhodčí Kvaček zápas ukončil.

Benátečtí ve Štěchovicích předvedli sympatický výkon, na kterém se dá stavět. V příštím kole hostí nováčka z Čížové. Tým s několika exligovými hráči předchází pověst z loňské sezóny, kdy doslova profrčel divizní skupinou A. Přesto povinnost velí zvítězit a nechat všechny tři body doma.

Zbyněk BUSTA

TJ FK Štěchovice Zbyněk BUSTA

Do zápasu jsme vstoupili ustrašeně, hostující vstup byl určitě lepší než ten náš. Přišla inkasovaná branka, která byla momentem, kdy se kluci vyhecovali a otočili zápas na 2:1. Současné Benátky jsou někde úplně jinde než před rokem. Je to silné mužstvo, která má ve středu zálohy tři výborné hráče. Posledních dvacet minut nás přehrávaly, vytvořily si tlak. Musím ale říci, že jsme to solidně odbránili a hosty nepustili do větší šance. Vítězství je tedy z naší strany spíše vydřené.

Pavel JÍCHA

Trenér Benátek Pavel JÍCHA

Z výsledku dnešního utkání jsem velmi zklamaný, protože bylo v našich silách zde bodovat. Na soupeře jsme se v týdnu poctivě připravovali a troufám si tvrdit, že jsme v utkání byli lepším celkem. Hráli jsme aktivně, vytvořili si více šancí, ale bohužel nemáme ani bod. Štěchovice nám totiž dnes udělily lekci z efektivity. Během celého utkání dvakrát vystřelily na naši branku a daly z toho dva góly. Oběma brankám předcházely naše individuální chyby, ve chvílích, kdy jsme měli míč. Podobných věcí se musíme příště vyvarovat. Kluci to nejlépe vědí sami a pevně věřím, že si z toho vezmou ponaučení.

Předzápasové představení soupeře FK TJ Štěchovice naleznete ZDE!

ON-LINE: FK TJ Štěchovice – SK Benátky ZDE!

• Převýšov – Domažlice

Příští 3. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Vyšehrad – Písek (10:15), Vltavín – Převýšov (10:15), Benešov – Nymburk (10:30), Králův Dvůr – Chrudim (10:30), Jirny – Brozany, Dobrovice – Štěchovice, Domažlice – Litoměřicko, NEDĚLE: Benátky – Čížová, Zápy – Ústí n/O.