Straka – Kysela, Glöckner, Borovička, Sudek – Košek (75. Machů), Šimeček, Boček, Procházka (87. Jimmy), Horák (57. Kocourek) – Mbah (27. Dohnalík)

58. Synek, 60. Bína , 74. Sedláček, 83. Ježek, 89. Novotný – 48. Glöckner, 77. Kocourek, 89. Dohnalík

Šedivka – Čechlovský, Jansa

Braun Karel
Hráč utkání Michal Pavlata Hráč utkání Jan Boček

Ztracené domácí body dokázaly Benátky přivézt opět z venku !

Vybojované vítězství. Benátečtí přivezli tři body z horké přepeřské půdy, odkud se bodové zisky nevozí snadno. Velkou měrou se o to zasloužil střelec dvoubranek Boček, ale také zkušený brankář Straka, který zejména v závěru několikrát podržel benátecký tým a domácím Přepeřím nedovolil vyrovnat. Právě na Strakovi si v poslední pětiminutovce vylámal zuby jak exbenátecký Synek, tak i v nastaveném čase Nesvadba střelou z trestného kopu. Benátečtí tak mohli slavit tři body za výhru 2:1 a opět se přiblížit špičce divizní tabulky.

Domácí představili v utkání zbrusu novou posilou, kterou se stal záložník Pavlata, otřískaný boji ve více než stovce druholigových zápasů. K už tak velice zkušenému kádru tak přibyl další článek. V základní sestavě pak nastoupili tři hráči, kteří dříve oblékali benátecký dres. Kromě bratrů Sedláčků to byl také nejlepší benátecký střelec loňské sezóny Synek. Všichni tak měli o zvláštní motivaci postaráno. A právě starší z bratrů Sedláčků Michal v úvodu utkání hosty hodně zlobil. Již ve 2. minutě posadil míč na hlavu hrajícího trenéra Petříka, který v záklonu mířil nad bránu. V 6. minutě adresoval Michalu Sedláčkovi míč Synek, levačka přepeřského záložníka nasměrovala míč do ochranné sítě. O chvíli později mladíček Vébr vysunul Petříka, jehož střela z levé strany skončila v boční síti brány kontrolujícího Straky. Ve 13. minutě se ke střeleckému pokusu díky své dravosti dostal Michal Sedláček, i tentokrát ale poslal míč nad břevno. Až poté se připomněli hosté, že nejsou jen komparz. Šimeček vybojoval míč pro Bočka, který se snažil z uctivé vzdálenosti přelobovat nevelkého brankáře Hyku, míč ale skončil nad brankou domácího týmu. Ve 29. minutě se Synek dokázal zbavit Glöcknera a protlačit se až před Straku, jeho následná střela, byť i s tečí hostů, orazítkovala levou tyčku. Domácí byli v těchto chvílích lepším týmem. Ve 32. minutě se před pokutovým územím uvolnil Vébr, Straka byl ale připraven a zajímavou střelu vyrazil na rohový kop. Z něho posadil Michal Sedláček míč na hlavu naskakujícího Vrabce, který málem přepůlil benátecké břevno. Domácí své šance neproměnili a fotbal k nim v tu chvíli odvrátil tvář. Ve 43. minutě vybojoval Košek rohový kop, na následný centr ještě Šimeček hlavou nedosáhl. Před pokutovým územím svého týmu ale lacině ztratil balon Vébr, toho se chopil Jan Boček, jehož střela před brankářem Hykou skočila, ten si sice na míč sáhl, v cestě do brány mu ale nezabránil – 0:1. Do kabin tak odcházeli spokojeněji hostující hráči, o kterých se nedalo říci, že byli v prvním poločase lepší, efektivnější rozhodně.

Začátek druhého poločasu nabídl poměrně vyrovnanou podívanou. Hosté měli možná více míč na svých kopačkách, brzdila je ale velká nepřesnost před Strakovou bránou. Růžky už začali vystrkovat také hosté. Střídající Dohnalík se probil do pokutového území, kde ale špatně přihrál. V další akci se dostával znovu Dohnalík do nebezpečného prostoru, ukázkově se ale vrátil útočník Synek a o míč ho obral. V 64. minutě zahrával domácí Bína rohový kop, který si na přední tyči hlavou nešťastně srazil do vlastní brány Jan Kysela1:1. S hosty inkasovaná branka nezamávala. Ba naopak. V 67. minutě pronikl Boček středem přepeřské obrany, která mu na poslední chvíli ztečovala střelu těsně vedle levé tyče. Na druhé straně zakončoval zpoza vápna Vrabec do ochranné sítě. Hra se v těchto chvílích přelévala od vápna k vápnu. Před Hykou přiťukl míč Kocourek Dohnalíkovi, jehož nepříliš razantní střela našla připraveného domácího brankáře. O minutu později ale přihrávku Marka Sedláčka na Ježka přečetl Sudek, našel Dohnalíka, který vnikl do pokutového území a nádherně oslovil nabíhajícího Jana Bočka, který si před odkrytou části brány věděl rady – 1:2. Čtvrt hodiny před koncem měli hosté výhodu zajímavého přímého kopu. Šimeček ale poslal míč do ochranné sítě. Domácí vrhli všechny síly do útoku a vzadu se jim tak pro benátecké hráče otevírala poměrně velká okénka. Při jednom takovém protiútoku našel Boček volného Procházku, který ale minul vzdálenější tyčku. Deset minut před koncem vybojoval míč na levé straně pokutového území Kysela, mířil ale pouze do míst, jako chvíli před ním Procházka. Na druhé straně se svoji chybu z první půle snažil napravit Vébr, který si na hranici pokutového území křikl o míč. Jeho následnou střelu ale nadvakrát chytil Straka. Pět minut před koncem ztratili Benátečtí míč ve středu pole. Plynul z toho rychlý útok, kdy po centru z pravé strany hlavičkoval v pokutovém území Synek, jehož ale fantasticky vychytal Straka, který bez nadsázky řečeno, chytil jasný gól. V poslední minutě mohl benátecké vítězství pojistit do otevřené pepeřské obrany Dohnalík, kterému ale míč uskočil od kopaček, následnou střela nebyla pro Hyku příliš nebezpečná. Ve druhé nastavené minutě fauloval před benáteckým pokutovým územím Borovička a na domácí čekala velmi dobrá šance na vyrovnání v podobě trestného kopu z ideální vzdálenosti. Kapitán Nesvadba točil míč za zeď, Straka ale jeho střelu vyškrábl nad břevno a tím tak zachránil tři body pro svůj tým.

Jak již bylo řečeno, Benátečtí vydřeli na půdě nedalekého přepeřského týmu obrovsky cenné tři body a právě svého soupeře přeskočili v divizní tabulce. V následujícím kole zajíždí Benátky příští týden do Kolína, kde by určitě chtěly na své vítězství navázat a nadále čeřit vody mezi nejlepší čtveřicí divizní skupiny C.

Josef PETŘÍK

FK Přepeře Josef PETŘÍK

V prvním poločase jsme hráli to, co jsme chtěli. Nastřelili jsme tyč, břevno, měli spoustu standardních situací. Byli jsme hodně na míči, docela se nám dařila kombinace. S tím jsem byl spokojen. Bohužel jsme dostali gól, kdy jsme před naším vápnem vymýšleli kraviny, což nás provází asi deset nebo jedenáct kol, v podstatě od začátku divize. Benátky jsou silný soupeř. Samozřejmě je pak těžké proti nim výsledek otáčet. Trošku šťastně jsme vyrovnali vlastním gólem, i když standardka byla kopnutá velice dobře. Měli bychom být ale natolik zkušeným mužstvem, které zachová klid a nežene se za vítězstvím. Naopak počká si na svoji příležitost. Inkasovali jsme gól na 1:2 z brejku po krásné akci Benátek. V závěru měl velkou příležitost Kuba Synek, který de facto sám na malém vápně trefil Radima. Tomuto zápasu by rozhodně více slušela remíza. Benátkám ale můžeme pogratulovat k vítězství.

Lukáš JAROLÍM

SK Benátky Lukáš JAROLÍM

V první půli jsme vedli. Dalo by se říci, že možná nezaslouženě, protože soupeř měl více šancí. Ve druhém poločase si dovedu představit, že bychom zápas mohli zvládnout lépe. I když Přepeře také měly své šance, do kterých se dostaly. Za tři body jsem samozřejmě rád. Kluci zápas odbojovali, a to se cení.

Předzápasové představení soupeře FK Přepeře naleznete ZDE!

• Mšeno – Slatiňany 7:1 (3:1)

Příští 12. kolo ve 14:30 hod., SOBOTA: V.Hamry – Kratonohy (10:15), Turnov – Náchod, Slatiňany – Vysoké Mýto, Horky – Trutnov, Český Brod – Náchod, NEDĚLE: Kolín – Benátky, Dvůr Králové – Pardubice "B", Čáslav – Přepeře.