Straka – Kysela, Glöckner, Zabilanský, Procházka (66. Horák) – Mbah (66. Chaloupka) Šimek, Mižič (46. Boček), Kocourek (74. Dohnalík) – Jiimmy, Košek

Guntiš – Maiello, Hlaváček

Krejčí Zdeněk
Hráč utkání Filip Kopřiva Hráč utkání Jakub Kocourek

Benáteckým se venku na jaře vůbec nedaří, z Pardubic odjeli s prázdnou !

Ani z dalšího venkovního utkání si Benátečtí žádné body nepřivezli. Na hřišti silné rezervy Pardubic se prezentovali pouze jednou střelou, která však nemířila mezi tyče. Domácí tým byl přesnější. V první půli udeřil Zukalem, na kterého navázal ve druhém poločase Zelenka, jenž upravil brankový stav na 2:0 pro východočeský tým. Benátečtí se tak na přední příčky nedotáhli a klesli na pátou příčku.

Domácí brzy vybojoval přímý kop ze strany velkého vápna. Kudrnův centr ale hosté odhlavičkovali, následná střela Východočechů byla nepřesná. Benátečtí odpověděli nepřesným stříleným centrem Jimmyho. Na druhé straně poté hlavičkoval Jiroutek, ale ani při tomto pokusu nemusel brankář Straka zasahovat. O mnoho větší příležitost přišla v 10. minutě, kdy si Huf udělal prostor ke střele, kterou kolem Glöcknerových nohou poslal do levé tyče benátecké brány. Poté předvedl rychlou akci hostující Mbah, našel centrem Kocourka, který ale střílel nepřesně. Domácí měli častěji míč na svých kopačkách. V 18. minutě se dral k hlavičce Šafařík, před ním ale dokázali hosté odehrát míč na rohový kop. A právě po centru od rohového praporku doplachtil míč k Lukáši Zukalovi, který si přesnou střelou věděl rady – 1:0. Chvíli poté obral Huf o míč Zabilanského a po jeho přihrávce střílel Sokol nad břevno. Standardní situace dělal hostům velké problémy. Při dalším přímém kopu posadil Jiroutek míč na hlavu Kopřivy a jen velmi dobrý Strakův zásah uchránil hosty od druhé inkasované branky. Z dalšího rohového kopu zakončoval na přední tyči Huf, míč i s tečí hostů skončil vedle pravé tyče. Huf dělal hostům velké problémy, při jednom z brejků byl u míče o chloupek dříve brankář Straka. Těsným jednobrankovým rozdílem tak skončila první půle.

V 53. minutě zahrávali domácí přímý kop. Huf střílel přímo na bránu a Straka si musel připsat další úspěšný zákrok. I nadále byl k vidění bojovný fotbal bez vážnějších brankových příležitostí. Další z Hufových akcí zažehnali hosté za cenu rohového kopu. Po něm se hnal do rychlého protiútoku Kocourek, oslovil Mbaha, jehož střela byla sražena na rohový kop. Rozhodnutí přišlo v 77. minutě. Po centru Jiroutka se srazil brankář Straka s obráncem Glöcknerem, vyboxoval míč jen před sebe, kde Lukáš Zelenka přetlačil Šimka a dorazil míč do opuštěné části brány – 2:0. Závěr si již domácí tým pohlídal. Naopak hostující brankář ještě musel řešit hlavičku tísněného Hufa. Následně měli Pardubičtí výhodu přímého kopu z hranice pokutového území, Sokol ale poslal míč jen do boční sítě.

Benátečtí tak ani na čtvrtý pokus venku nevydolovali žádný bod. Jeden vstřelený gól ze čtyř zápasů na cizím hřišti je opravdu špatnou bilancí. Napravit další zaváhání se budou snažit Benátky v dalším domácím zápase, ve kterém hostí nedaleké Přepeře.

Kamil ŘEZNÍČEK

FK Pardubice "B" Kamil ŘEZNÍČEK

V první půli jsme měli lepší pohyb, byli jsme více na míči. Hru jsme měli pod kontrolou. Vstřelili jsme jednu branku po standardní situaci. Další náznaky šancí, které jsme měli po brejkových situacích, jsme neproměnili. Tím pádem byly Benátky ve druhé půli stále ve hře. Do druhého poločasu jsme nevstoupili úplně dobře. Jednoduše jsme ztráceli míč. Soupeř zjednodušil hru, vytvořil si tlak, měl sprintové náběhy. Na útočníky chodily dobré míče. Malinko nás Benátky začaly přehrávat. Naštěstí naše defenzíva pracovala bez chyby. Ve druhé půli nebylo příliš vyložených šancí. Podařilo se nám vstřelit šťastnou branku, o které si myslím, že utkání zlomila. Poté bylo ještě na obou stranách několik náznaků šancí, ale utkání se nám už podařilo dotáhnout do vítězného konce. Musím přiznat, že ve druhé půli nás soupeř chvílemi výrazně přehrával. Bohužel pro něj to ale nevyjádřil brankově. Z tohoto pohledu jsou to pro nás zasloužené tři body.

Lukáš JAROLÍM

SK Benátky Lukáš JAROLÍM

Myslím si, že tento zápas rozhodl první gól, který jsme dostali ze standardní situace, tu bychom si měli pohlídat. V prvním poločase nejsem spokojený s naší hrou. Směrem dopředu jsme si toho moc nevypracovali. Podobný zápas ale klidně může skončit 0:0. Ve druhé půli přišlo z naší strany zlepšení, změnili jsme rozestavení, ale nestačilo to.

Předzápasové představení soupeře FK Pardibice "B" naleznete ZDE!

• Trutnov – Čáslav

Příští 26. kolo, SOBOTA v 17:00 hod.: Kolín – Český Brod (10:15), Velké Hamry – Náchod (10:30), Horky – Vysoké Mýto (13:30), Slatiňany – Mšeno, NEDĚLE: Benátky – Přepeře, Dvůr Králové – Trutnov, Čáslav – Pardubice "B".  Turrnov VOLNÝ LOS.