Straka – Holeček, Borovička, Sudek (66. Kysela) – Zabilanský (76. Košek), J. Šimek, Slicho (46. O. Šimek), Štefan (58. Boček), Komma – Zoubek (58. Jimmy), Macek.

Fojtík – Šedivka, Pilný

Moník Pavel
Hráč utkání Michal Rojšl Hráč utkání Jan Boček

Benátky schytaly pětigólový příděl v Náchodě !

Další daleký výjezd na východ Čech mají za sebou benátečtí fotbalisté. Na rozdíl od předešlého utkání ve Dvoře Králové ale z Náchoda nepřivezli ani bod. Ba co víc, domácí přibalili benáteckému týmu na cestu rovnou pět gólů. Takový počet naposledy Benátky venku inkasovaly téměř před pěti lety, tehdy ještě ve třetí lize na půdě pražského týmu Loko Vltavín. Také v tomto utkání hostující střelci nemlčeli, zásahy střídajícího Bočka a posléze i Jakuba Šimka však pouze zmírnily porážku.

Přitom úvod utkání žádnou divočinu nepředznamenával. Hrálo se bez větších šancí na obou stranách, u míče byli o malinko častěji domácí hráči. Ti také vybojovali několik standardních situací, obrana hostů ale zatím působila konsolidovaně. O první střelecký pokus se zasloužil po šesti minutách hry Petřík, mířidla ale neměl přesně naštelovaná. O trochu více vzruchu nabídla akce Malého, jehož přihrávku ale vystihl vracející se Slicho. Brankáře Straku nemohla příliš vylekat ani Moravcova střela, která mířila doprostřed brány. O chvíli později pálil také Hlava, jehož pokus ale hostující obrana až ke Strakovi nepustila. Benátečtí se střelecky připomněli až po jedenadvaceti minutách. Mackovu skákavou střelu ale Hladík dokázal zkrotit. Deset minut před poločasovou přestávkou se po rohovém kopu dostal do zakončení hostující kapitán Borovička, přesný ale nebyl. Neuspěl ani jeho kolega Štefan, který se chvíli poté vydal mezi dva domácí obránce, i jeho střela minula zařízení. Paradoxně, aniž by domácí měli nějaký tlak, udeřili. Ve středu hřiště ztratil míč Slicho, po rychlé přihrávce Hlavy mířil vstříc Strakovi Jan Pražák, jehož zakončení mezi nohy benáteckého brankáře znamenalo první inkasovanou branku hostů v tomto divizním ročníku – 1:0. Po kratičkém nastavení skončil herně vyrovnaný první poločas.

O přestávce udělal hostující trenér Truksa jednu změnu. V kabině zůstal Slicho, jehož nahradil po zranění vracející se Ondřej Šimek. Kdo zůstal na občerstvení o malou chvilku déle, mohl litovat. Hned ve 47. minutě totiž podržel míč Brich, poslal ho do strany na střídajícího Simona a ten narýsoval přesnou přihrávku zakončujícímu Michalu Rojšlovi 2:0. S hosty mohlo být ještě hůře o tři minuty déle. Tvrdou střelu Rojšla však dokázal Straka vyrazit, ten si poradil i s dorážkou Pražáka a před Simonem dokázal na brankové čáře zachytit míč. Rojšl ve druhém poločase hodně zlobil hosty, jeho další akci ale zabrzdil zvednutý praporek pomezního rozhodčího Šedivky. Poté měli náchodští hráči výhodu přímého kopu zpoza vápna. Střelu Tomáše Kabeláče ale zblokovala zeď, následný pokus skončil ve Strakově náruči. Domácí byli v těchto pasážích hry lepším týmem. V pokutovém území jen těsně nedosáhl na míč skluzující Pražák. Mrzet to ale domácí hráče vůbec nemuselo. Po parádním centru z levé strany totiž zůstal chvilku neobsazený Michal Rojšl a Benátky mohly jen zpytovat svědomí – 3:0. Oživení přinesl do hry střídající Jimmy. Jeho první střela byla sražena na rohový kop. Poté nigerijský útočník usměrnil hlavou míč po Kommově centru mimo. Na druhé straně nemířil hlavou přesně Pražák. Hosté se vrátili do hry v 66. minutě, kdy se středem hřiště probil Jan Boček a pak také dokázal poslat míč za Hladíkova záda – 3:1. Naděje benáteckého týmu ale trvala jen deset minut. Pak ji totiž poslal k ledu po přímém kopu Simona hlavičkující Lukáš Hlava, na jehož pokus Straka nedosáhl – 4:1. Divoký zápas pokračoval. Boček nastartoval na pravé straně Jakuba Šimka, jehož tvrdá střela prošla Hladíkovi do sítě – 4:2. Pět minut před koncem útočil Rojšl na hattrick, jeho zakončení ale vytáhl Straka na rohový kop. Poslední tečku za utkáním udělal Michael Moravec, kterému prostrčil míč kapitán Malý – 5:2. Chvíli poté hlavní rozhodčí Fojtík zápas ukončil.

Benátečtí tak nedokázali z Náchoda přivézt ani bod. Nutno dodat, že kvůli chybám, zejména ve druhém poločase, by byl jakýkoliv bodový zisk asi nezasloužený. Nyní se musí Benátky dívat vstříc dalšímu zápasu, kdy na svém trávníku budou hostit Poříčany.

Ondřej NEJMAN

FK Náchod Ondřej NEJMAN

Dnešním výkonem jsme chtěli zapomenout na minulé nepovedené utkání, což si myslím, že se nám podařilo. Vsadili jsme na běhavý fotbal s rychlým přechodem do útoku. Pomohl nám první vstřelený gól, po němž jsme se trošku uklidnili. Mrzí mě, že po dobrém výkonu ve druhém poločase, po jedné inkasované brance, zpanikaříme a soupeře ještě pustíme do hry. Zaplaťpánbůh jsme ale vždy dali další gól, takže konec utkání se dohrál v klidu. Samozřejmě jsme rádi, že proti silnému soupeři jsme vymazali minulou zbytečnou ztrátu.

Radim TRUKSA

SK Benátky Radim TRUKSA

Přijeli jsme sem s taktikou, že určitě nechceme hrát defenzivní fotbal. Naopak jsme se snažili, i s tímto rozestavením, využít toho, že se nám minulé utkání povedlo směrem dopředu. Řekl bych, že náš výkon v prvním poločase nebyl špatný. Měli jsme čistou gólovku, kdy Kuba Štefan šel sám na bránu, bohužel mu míč při zakončení nadskočil, což se ve fotbale stane. Další jasnou gólovku měl Martin Borovička po standardní situaci. Soupeře jsme ze hry snad do žádného zakončení nepustili. Bohužel naší chybou uprostřed hřiště při rozehrávce se domácí dostali do brejkové situace tři minuty před poločasovou přestávkou a inkasovali jsme na 1:0. Určitě jsme nechtěli složit zbraně. V  poločase jsme si řekli, že rozhodně nesmíme dostat rychlý gól. Opak byl ale pravdou. Ve 46. minutě to bylo 2:0 pro domácí. V tu chvíli se zápas těžko zvládá. Doháněli jsme to, ale dostali jsme třetí branku. Poté jsme snížili po krásné akci Honzy Bočka. Do konce ještě zbývalo hodně času, takže jsem věřil, že jsme schopni se zápasem ještě něco udělat. Bohužel jsme ale dostali čtvrtý gól a i když jsme opět stav zkorigovali, tak dnes to bylo prostě málo, zejména ve druhém poločase, směrem dozadu. De facto každá dnešní střela domácího týmu skončila v síti, protože náchodští hráči měli dobře seřízenou mušku. Řekl bych, že Radim Straka si snad jednou sáhl pořádně na míč, kdy chytil dobrou střelu domácích. Jinak bylo vše dobře uklizené za tyč. Bohužel dnešní výkon, hlavně v druhém poločase, směrem dozadu, nebyl vůbec dobrý.

Předzápasové představení soupeře FK Náchod naleznete ZDE!

• Horky – Čáslav 3:4 np (2:2)

Příští 4. kolo v 16:30 hod., SOBOTA: Velké Hamry – Horky (10:15), Trutnov – Náchod, Letohrad – Kosmonosy, NEDĚLE: Benátky – Poříčany, Kolín – Kutná Hora, Pol.Nymburk – Vysoké Mýto, Čáslav – Dvůr Králové, Hlinsko – Libiš.