Straka – Procházka, Glöckner, Borovička, Sudek – Kocourek (76. Jäger), Mižič (46. Machů), Šimeček, Mbah – Jimmy (32. Boček), Košek (62. Dohnalík)

Braun – Kvaček, Zita

Koňák Josef
Hráč utkání Petr Kobos Hráč utkání Tochukwu Mbah

Benátky prospaly první poločas a ve druhém už alespoň vyrovnat nedokázaly !

První porážku letošní sezóny si přivezli benátečtí fotbalisté z Náchoda. Základ tříbodového vítězství položili domácí již v prvním poločase, kdy se díky Rojšlovi a proměněnému pokutovému kopu Malým ujali domácí dvoubrankového vedení. Brzy po zahájení druhé půle sice snížil Mbah, avšak další nadějně vypadající příležitosti hosté nevyužili a domů tak žádný bod nepřivezli.

O první střelecký pokus se v úvodu utkání zasloužil domácí Simon, který se proháčkoval ke střele, kterou ale namířil nad benáteckou bránu. I nadále se hrál vyrovnaný fotbal bez větších šancí na obou stranách. Do kategorie vyložených nepatří ani Rojšlova střela, které scházel pořádný kus k tomu, aby mířila mezi tyče. Hosté odpověděli Sudkovým centrem, který zakončoval hlavou Jimmy nad bránu. Zahřmělo také po akci Hlavy a střele kapitána Malého, která byla sražen na rohový kop. Tentýž hráč poté hlavičkoval z vápna, přesný ale nebyl. Dostatečným varováním pro hosty nebylo ani několik nebezpečných centrů, se kterými si Benátečtí, leckdy se štěstím, tak jako při nepřesném zpracování volného Malého, poradili. Ve 25. minutě fauloval metr za rohem pokutového území Mižič Simona.  Přetažený centr od Hlavy byl vrácen do pokutového území na Michala Rojšla, který nedůrazně bráněný, poslal míč o horní poloviny benátecké brány – 1:0. Na druhé straně zakončoval z těžké pozice Kocourek vysoko nad bránu. Po něm zakončoval také Jimmy, jehož pokus byl sražen na rohový kop. Šanci měl také Mbah, ke kterému se dostal Sudkův centr od rohového praporku prodloužený Glöcknerem. Zkušený Kobos ale nigerijského záložníka v benáteckých službách vychytal. Obrovskou šanci na vyrovnání promarnil Kocourek, jehož našel Mbah. Kobos ale opět čaroval a stále tak držel čisté konto. Na druhé straně daleko od hráčů s míčem Borovička přistrčil Rojšla a hlavní rozhodčí Braun odpískal velice přísnou penaltu. Míč si postavil Martin Malý, poslal Straku na druhou stranu a s přehledem proměnil – 2:0. Benátečtí se snažili do poločasu alespoň snížit, Košek se ale v pokutovém území ke střele nedostal.

Co se hostům nepodařilo v prvním poločase, to se povedlo hned v úvodu toho druhého. Šimeček se uvolnil na pravé straně, posadil míč na hlavu Tochukwu Mbaha, který dostal míč mimo Kobosovu moc – 2:1. Vzápětí našel Machů pasem Bočka, ten si obhodil protihráče, z poměrně ostrého úhlu ale mířil vedle brány. Domácí odpověděli hlavičkou Josefa Nejmana, která ale Straku nepřekvapila. Aktivnějším týmem ve druhé půli byli ale hosté. Mbah vybojoval míč pro Bočka, který donutil Kobose zasahovat, větší vrásky mu ale nepřidělal. Benátecké nejvíce zlobil kapitán Malý, který se prodral do koncovky z pravé strany, míč byl ale sražen na rohový kop. Na druhé straně dělali největší starosti domácím Mbah s Bočkem, prvně jmenovaného ale Náchodští zastavili na poslední chvíli za cenu rohového kopu. Střelecký pokus si připsal také domácí Dominik Nejman, Straka byl ale na zemi včas a tato střela pro něho neznamenala vážnější problémy. S blížícím se závěrem utkání sílil benátecký optický tlak. Šimečkova hlavička ze záklonu Kobose příliš neprověřila. V 85. minutě pelášil Boček prakticky sám na Kobose, domácí mu ale obětavým skluzem míč sebrali. O chvíli později přiklepl Borovička míč Jägerovi, který ale ve vápně několikrát trefil padající domácí hráče, kteří mu zakončení zblokovali. V 89. minutě měl další tutovku Boček, který ale orazítkoval pouze břevno. Poslední šancí k vyrovnání mohla být Procházkova střela, která ale nebyla až ke Kobosovi vpuštěna.

Hosty, podobně jako ve Velkých Hamrech, může mrzet promrhaný první poločas. Jejich hra ve druhé půli totiž snesla přísnější měřítko, a kdyby měli Benátečtí přesnější mušku, mohli z Náchoda nějaké body přivézt. Benátky nyní budou hostit tým ze spodku tabulky – Olympia Hradec Králové-Kratonohy. Poztrácené body z Náchoda by si jistě chtěly vzít v domácím prostředí zpět.

Jaroslav PANENKA

FK Náchod Jaroslav PANENKA

Přijel kvalitní soupeř, což jsme očekávali. Myslím si, že v prvním poločase jsme svým způsobem hry mohli hosty trošku zaskočit. Pokud tedy viděli naše předchozí utkání v Přepeřích, kde jsme hráli dost špatně. Benátečtí asi v první půli nehráli úplně naplno a my vstřelili dvě branky. Nechtěli jsme ve druhém poločase dostat branku, což se nepodařilo. O výsledek jsme se obávali, protože nás soupeř tlačil. V poslední minutě nás zachránilo břevno. Benátky jednoznačně patří mezi tři nejlepší týmy, případně mezi týmy, které se poperou o postup.

Lukáš JAROLÍM

SK Benátky Lukáš JAROLÍM

V prvním poločase mi připadalo jako bychom vůbec nebyli na hřišti. Hrát jsme začali až ve druhé půli. Brzy jsme vstřelili branku a na vyrovnání tak měli ještě hodně času. Vypracovali jsme si nějaké šance, ale míč do brány jsme bohužel nedotlačili.

Předzápasové představení soupeře FK Náchod naleznete ZDE!

• Č.Brod – Čáslav 1:2 np (0:0)

Příští 6. kolo v 16:30 hod., SOBOTA:  Pardubice "B" – Vysoké Mýto, Přepeře – Mšeno (10:30), Horky – Velké Hamry, Slatiňany – Turnov, NEDĚLE: Benátky – Kratonohy, Dvůr Králové – Český Brod, Kolín – Trutnov, Čáslav – Náchod.