Straka – Hakl, Skuhravý, Hošťálek, Horák (85. Zörkler) – Kocourek (62. Tvrzník), Šimeček (67. Munzar), Mařík, Bulíř – Boček, Synek

J. Cihlář - Pastyřík, Mudra

Schröter Martin
Hráč utkání Lukáš Maršálek Hráč utkání Miroslav Hošťálek

Z Litoměřic dva body za výhru na penalty !

Benátečtí zvládli velmi důležitý zápas na litoměřické půdě a od tabulkového souseda přivezli dva body. Samotné utkání bylo velice podobné podzimnímu měření sil těchto soupeřů. Také v tomto utkání Litoměřičtí po většinu zápasu vedli, dokonce o dvě branky. Benátečtí dotahovali a díky gólu Maříka z poslední minuty poslali duel do penaltového rozstřelu. V něm byli poprvé na jaře Benátky úspěšnější a rozhodly tak o tom, že si z tohoto důležitého klání odvezou dva body.

Od úvodních minut byli hosté aktivnějším týmem. Udeřili ale domácí. V 10. minutě se Hanušův přízemní centr od rohového praporku dostal k Nicolasi Husenskému a ten se trefil přesně pod břevno – 1:0. O tři minuty déle zakončoval Šimkovský, jehož skákavá střela skončila ve Strakově moci. Na druhé straně Synkovo zakončení zblokovala litoměřická obrana. Neuspěl ani Boček svým pokusem o lob z 18. minuty. Střelu téhož hráče následně pohotově lapil brankář Plachý. O mnoho zajímavější šance se naskytla Synkovi, jehož při dlouhém sólu zakřižoval Šustr a nakonec nepustil střelu hostujícího útočníka až k brankáři Plachému. Velice pěknou akci si vypracovali Benátečtí ve 28. minutě. Synek přiťukl míč Bulířovi, ten hledal ve vápně Bočka, který ale o kousek přestřelil. Na druhé straně napřáhl o minutu déle z uctivé vzdálenosti Marek Hanuš, svým pokusem možná trošku zaskočil Straku, který na střelu nedosáhl a s hosty to nevypadalo vůbec dobře – 2:0. Snížit mohl Kocourek, jehož střela z ostrého úhlu nebyla přesná. Se svoji střelou se neprosadil ani Šimeček. Udeřilo až ve 36. minutě. Hosté se prosadili, podobně jako domácí, po rohovém kopu, kdy Mařík posadil míč na hlavu Jakuba Synka a benátecké akcie o trošku více stouply – 2:1. Domácím mohl vrátit dvoubrankový náskok Surmaj, který ve velmi dobré příležitosti přestřelil. Do kabin tak odcházeli spokojeněji domácí hráči.

Druhý poločas nabídl spíše boj, ve kterém byli hosté stále o píď lepším týmem. Ochozy zašuměly po Bulířově centru, na který chyběl hostům pověstný krůček. Na druhé straně neuspěl Husenský se svoji tečovanou střelou. Gól nepadl ani po trestném kopu Bulíře či Maříkově zakončení, které nebylo přesné. Tentýž hráč střílel také v 69. minutě, avšak Plachý byl na místě. Na druhé straně se blýskl sólem Dvořák, jeho následné zakončení bylo sraženo na rohový kop. V 81. minutě si Plachý připsal další zákrok, tentokrát po střele střídajícího Tvrzníka. V poslední minutě hosté vybojovali přímý kop. Míč si postavil Stanislav Mařík, který svoji střelou zaskočil brankáře Plachého, jenž nebyl u své pravé tyčky včas a hosté tak mohli slavit vyrovnání – 2:2. Brzy poté hlavní rozhodčí zápas ukončil a diváci tak mohli být svědky penalt.

Miroslav Hošťálek vymetl naprosto přesně šibenici a hosté se ujali vedení – 0:1. Nicolas Husenský měl velké štěstí, neboť Straka si na střelu sáhl, ta byla ale dostatečně razantní a míč tak skončil v síti – 1:1. František Hakl umístil svůj pokus přesně k tyči a vrátil Benátkám vedení – 1:2. Také Radek Dvořák byl přesný, i když hostující gólman vystihl směr, míči v cestě do brány nezabránil – 2:2. Jakub Synek zaváhal, střelu doprostřed brány Plachý zneškodnil. Blýskl se také Straka, který chytil penaltu domácímu Patriku Valentovi. Tomáš Bulíř proměnil přesnou střelou a Benátečtí potřetí v rozstřelu vedli – 2:3. Penaltu Marka Hanuše měl Straka na rukou, míč přesto doklopýtal za brankovou čáru – 3:3. V páté sérii Stanislav Mařík bezpečně proměnil a domácí museli dát – 3:4. Jakub Šimkovský si ale vylámal zuby na Strakovi, hosté tak zvládli penaltový rozstřel a odvezli z Litoměřic dva body.

Benátečtí tak získali body, které jsou pro ně velice potřebné k záchraně. Nyní je čeká opravdu pekelný los. Vše odstartuje příští týden domácí klání proti vedoucí Chrudimi. V tomto zápase se svěřenci nového trenéra Bobka určitě budou snažit překvapit a i proti velkému favoritovi získat nějaký bod.

Jaroslav VESELÝ

FK Litoměřicko Jaroslav VESELÝ

Utkání pro nás skončilo nešťastně. V 90. minutě jsme ztratili téměř vyhraný zápas, navíc po standardní situaci, což o to více bolí. Je potřeba říci, že jsme dnes nehráli příliš dobře. Určitě jsme nenavázali na čtyři nebo pět předchozích dobrých výkonů, zejména v domácím prostředí. Možná na nás trošku dolehla tíha tohoto zápasu. Nicméně vedli jsme 2:0, poté jsme ale dostali gól ze standardní situace. Myslím si, že jsme měli tento zápas zvládnout. Druhý poločas byl z obou stran takový rozkouskovaný. Ani jeden tým si nevypracoval příliš brankových příležitostí. Zkušené mužstvo, kterým my bohužel ještě nejsme, by tento zápas vyhrálo. Navíc jsme prohráli i penalty. Pro nás je to kruté. Musím ale říci, že to bylo pouze jedno z deseti utkání, které určitě nerozhodne o tom, jestli se Benátky či Litoměřicko zachrání. Musíme uhrát čtyřicet bodů, o kterých se domnívám, že budou stačit k záchraně. Ve zbývajících deseti utkáních musíme tři vyhrát, jedno remizovat a myslím si, že se zachráníme. Stále držíme nějaký náskok. Jedeme dál, sezóna ještě bude dlouhá.

Ladislav BOBEK

SK Benátky Ladislav BOBEK

Postupem času jsme se rozehráli k solidnímu výkonu. Měli jsme více ze hry a soupeře zatlačili. Bohužel jsme nějaké finální přihrávky vyřešili špatně. Pokud bychom je vyřešili lépe, mohli jsme se dostat do vedení. Obdrželi jsme poměrně nešťastné branky. Přesto si myslím, že se toto utkání povedlo. Jestliže hráči budou takto pracovat i nadále, je šance udělat další body.

Předzápasové představení soupeře FK Litoněřicko naleznete ZDE!

ON-LINE: FK Litoměřicko – SK Benátky ZDE!

• Zápy – Benešov 1:0 np (0:0)

Příští 25. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Vltavín – Domažlice (10:15), Vyšehrad – Zápy (10:15), Dobrovice – Litoměřicko, Čížová – Ústí n/LO (13:30), NEDĚLE: Benátky – Chrudim, Štěchovice – Písek, Benešov – Králův Dvůr, Brozany – Nymburk, Jirny – Převýšov.