Straka – Kysela, Borovička, Glöckner, Sudek – J. Šimek (64. O. Šimek), Šimeček, Hrdina (86. Borkovec), Boček (86. Mižič), Macek (76. Zabilanský) – Jimmy (79. Košek)

Rychtár – Šob, Depeš

Mencl Kryštof
Hráč utkání Ondřej Kail Hráč utkání Jan Kysela

Z Letohradu domů se třemi body !

Daleký výjezd, ze kterého se ale vraceli s tříbodovým ziskem v kapse. Benátečtí fotbalisté se představili na půdě nejvzdálenějšího soupeře – východočeského Letohradu. Domácí, srdnatě bojující divizní nováček, si během utkání vypracovali několik střeleckých příležitostí, o vyložené šanci se však mluvit nedá. Trpěliví hosté zasadili po půl hodině hry letohradskému týmu první úder, na nějž ve druhé půli navázali ještě dvěma zásahy a po zásluze přivezli do Benátek všechny body.

Domácí měli v nohách středeční pohárový zápas proti druholigovému Hradci Králové, do utkání se ale pustili s vervou. Na centr z pravé strany Straka nedosáhl. Lorenc ale nezachytil míč v palebné pozici. Benátečtí odpověděli v 6. minutě, kdy vybojoval míč Macek pro Jakuba Šimka, jehož střelu zkrotil Martinovský. O minutu později si Šponar obhodil vybíhajícího Straku, míče se chopil loňský ostrostřelec Kabourek, kterému se ale střela vůbec nepovedla. Nepřesný byl také Chládek se svojí tvrdou střelou z velkého úhlu. V 17. minutě našel přesný centr Jakuba Šimka hostujícího Jimmyho, který ve vyložené šanci poslal míč hlavou nad bránu. Neujalo se ani zakončení letohradského Lorence, které Straku nevyvedlo z klidu. Ve 24. minutě předvedli hosté pěknou fotbalovou akci. Jimmy posunul míč na Macka, ten obratem vysouval Jakuba Šimka, před kterým domácí zasáhli doslova za pět minut dvanáct. O pět minut později usměrňoval hlavou Jakub Šimek Kyselův centr, Martinovský ale zasahovat nemusel. Ve 30. minutě už se ale na benátecké střídačce slavilo. Strasser si nedokázal poradit s Bočkem, kterého neoddělil od míče. Benátecký záložník poslal přesný centr na Peremene Gidion Jimmyho, jenž si dokázal najít prostor mezi letohradskými zkoprnělými obránci a hlavou dostal míč do brány – 0:1. O čtyři minuty později po přímém kopu hlavičkoval letohradský Zbudil jen do Strakovy moci. Z přímého kopu zakončoval také hostující Jimmy, leč jeho pokus mezi tyče nemířil. Právě ze standardních situací se domácí nejčastěji dostávali ke Strakově brance. Tak jako v případě Chládkovy hlavičky po dobrém Kailově centru, opět ale pro Straku nic neřešitelného. Benátečtí se tři minuty před poločasovou přestávkou prezentovali Hrdinovou střelou, po které si Martinovský připsal další zákrok. Poslední tečku za první půli napsala Chládkova placírka, která ale nebyla přesná.

V úvodu druhé půle měli domácí optický tlak, kterému pomohlo několik rohových kopů, se kterými si ale výtečně hrající benátecká obrana dokázala poradit. Registrovat tak můžeme Kabourkovu hlavičku po Lorencově centru, kterou dokázal zkrotit Straka. Na druhé straně byla určitě zajímavější Šimečkova hlavička, která skončila vedle pravé tyče. Po hodině hry lapil Straka také střílený Kailův centr. O dvě minuty později se domácí provinili na levé straně vůči Kyselovi. Právě zkušený exligový obránce měl zásadní prsty ve druhé brance benáteckého týmu. Jeho nádherný centr z tohoto přímého kopu našel nabíhajícího Martina Borovičku a na benátecké straně se slavilo podruhé – 0:2. Benátečtí byli rázem při chuti. Jimmy zachytil zdánlivě ztracený míč, ten se přes Bočka dostával ke střídajícímu Ondřeji Šimkovi, jenž ho v těžké pozici nezkrotil. Domácí odpověděli Zbudilovou zblokovanou střelou, po které její autem kvůli křečím musel vystřídat. V 70. minutě si na hranici pokutového území našel míč Jimmy, jenž mířil o kousek vedle. O minutu později hledal centr Ondřeje Šimka právě nigerijského útočníka, domácí na poslední chvíli srazili míč na rohový kop. O chvíli později právě Ondřej Šimek velice pěkně vysunul Hrdinu, který z úhlu trefil spojnici letohradské brány. O další minutu déle se Kyselův přímý kop z velké dálky snášel za Martinovského, jenž konečky prstů vyškrábl míč na rohový kop. Z něj právě Kysela našel dalším výtečným centrem naskakujícího Viktora Šimečka, jenž poslal míč hlavou od břevna za brankovou čáru – 0:3. S domácími mohlo být ještě hůř. Před pokutovým územím se uvolnil Ondřej Šimek, těsně ale minul. Domácí mohli zaznamenat čestný úspěch ze zajímavě vypadajícího trestného kopu. Střídající Smíšek sice obstřelil zeď, za ní byl ale jistý Straka. Ten o minutu později zkrotil také Trnkovu střelu. Po kratičkém nastavení bylo utkání ukončeno.

Benátečtí předvedli výkon, který měl parametry, a na daleký Letohrad budou vzpomínat v dobrém. V dalším kole čeká na Tichaiovi svěřence tradiční soupeř z Čáslavi. Hrát se opět bude v azylu v Horkách nad Jizerou. Další tři body do divizní tabulky by se náramně hodily.

Aleš MAJVALD

FK Letohrad Aleš MAJVALD

Utkání rozhodla kvalita a důslednost v pokutových územích. Opticky jsme sice byli na míči, ale hráli jsme hrozně komplikovaně a zbytečně ztráceli spoustu balonů. Zato Benátky, když se dostaly k našemu pokutovému území, byly nebezpečné, vstřelily tři branky a zaslouženě vyhrály.

Jindřich TICHAI

SK Benátky Jindřich TICHAI

Do zápasu jsme vstoupili rozhodně dobře. V první půli jsme byli jasně aktivnějším a lepším týmem. S naším výkonem jsem byl spokojený. S čím jsem však nebyl spokojený, je proměňování šancí. To je stejné jako minulý týden. Nicméně v prvním poločase jsme vstřelili jednu branku, avšak mohli jsme přidat ještě dva nebo tři góly. Zaplaťpánbůh za ten jeden gól. Za první půli obrovsky chválím za bojovnost a pracovitost. Soupeř neměl žádnou šanci, což je obraz našeho týmu, jak pracuje směrem dozadu. Na začátku druhé půle jsme měli, podobně jako ve Dvoře Králové, patnáctiminutový výpadek. Čekali jsme, co se stane. Letohrad měl spoustu standardních situací, vyloženou šanci si sice nevypracoval, ale byli jsme patnáct minut pod tlakem. Pomohli jsme si dvěma standardními situacemi, které fantasticky zahrál Honza Kysela. Od toho se odvíjel celý zápas. Náš tým také chválím za druhou nulu. Fotbal se hraje na góly. Ten, kdo nedostane gól, nemůže prohrát. Všechny naše hráče bych chtěl pochválit za to, jak pracovali směrem dozadu.

Předzápasové představení soupeře FK Letohrad naleznete ZDE!

• Čáslav – Libiš 3:1 (2:0)

Příští 3. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Libiš – V.Hamry, Ostrá – Trutnov, Náchod – Horky, V.Mýto – Kutná Hora,  NEDĚLE: Benátky – Čáslav, Poříčany – Pol.Nymburk, Dvůr Králové – Letohrad, Hlinsko – Kolín.