ZÁZNAM ZÁPASU - 9.kolo neděle 22.10. od 10:15 hodin

FK Kralupy 1901SK Benátky
FK Kralupy 19012:3
(0:2)

Benátečtí hráči zvládli emoce a vyhráli v Kralupech !

Dorost Benátek se vydal k mistrovskému utkání do Kralup nad Vltavou a zápas to nebyl vůbec snadný.

Hráči od Vltavy nastoupili s velmi mladým týmem a nedali fotbalistům od Jizery vůbec nic zadarmo. Hosté šli do vedení v 9. minutě po akci Jakuba Špringla, který přihrál na úvodní branku utkání Janu Posltovi (0:1). Ve 20. už to bylo o dva góly, když si asistenci připsal Daniel Haba a přesným zásahem se prezentoval Jakub Špringl (0:2). Domácí hráči za značně hlučné podpory svých fanoušků z řad rodičů začali přitvrzovat hru a tak došlo na mnohé zbytečně vyhrocené situace. Nutno dodat, že rozhodčí Petr Jahoda zvládl tyto nelehké chvíle s přehledem a tak se následně vše v kabinách uklidnilo.

Druhá půle se hrála ve znamení snahy domácích o kontaktní branku a rychlých kontrů hostí. Kralupy se vrátiliy do utkání v 54. minutě, kdy dokázaly skórovat při průniku do rozhozené obrany (1:2). Následoval tlak domácích, který ale několika velmi nadějnými akcemi nabourávali hosté. Nicméně branková byla až ta v 79. minutě, kdy Daniel Haba svou druhou asistencí v utkání uvolnil Petra Chalupu, jenž se dokázal natlačit před obránce, sám proti brankáři zachoval chladnou hlavu a proměnil útok ve vítězný gól (1:3).  Vítězný proto, že Kralupy ještě v závěru šťastně skórovaly, když se střela odrazila od břevna do zad benáteckého brankáře, který se už stačil jen ohlédnout za míčem putujícím do branky (2:3). Hosté si tak odvezli 3 body za druhé vítězství na hřištích soupeře.

Branky (asistence): Poslt (Špringl), Špringl (Haba), Chalupa (Haba)

Sestava: Fabián - Veselý, Hakkel, Šíma, Pluhař, Zalabák, Poslt, Zeman, Haba, Chalupa, Špringl (Černý, Krýda)

Výhra venku nebývá lehká skoro nikdy a je to pro nás velké plus. Zápas jsme ale mohli rozhodnout daleko dříve, bohužel jsme nevyužili mnohé slibné brankové příležitosti. Naše hra byla jistě lepší než minulý týden, ale stále děláme mnoho velmi zbytečných chyb, které herní dojem sráží. Celkově ale musím hráče pochválit za přístup v utkání, kdy atakováni mnohdy za hranou pravidel dokázali udržet nervy na uzdě a vrátili vše soupeři gólově. Zápas se povedl i brankáři Adamovi Fabiánovi, který působil po celé utkání jistě.