Straka – Kysela, Borovička, Glöckner, Sudek – Košek (46. Kocourek), Šimeček, Boček, Procházka (58. Mižič), Horák (58. Mbah) – Dohnalík (79. Jimmy)

Šálková – Kastl, Cihlář

Pešek Pavel
Hráč utkání Dominik Veselý Hráč utkání Viktor Šimeček

Z Kolína domů s jedním bodem !

Bláznivý zápas. Přesně takto by se dalo nazvat utkání benáteckého týmu při velice nevlídném počasí na půdě kolínského soupeře. V prvním poločase byli domácí rozhodně efektivnějším týmem, neboť ze dvou střel, které mířily do brankového prostoru, se dokázali dostat do dvoubrankového vedení. Benátečtí nadějné akce nedotáhli do zdárného cíle. Hosté však v průběhu druhé půle díky zlepšené hře dokázali vyrovnat a čtyři minuty před koncem se zásluhou krásné střely Kocourka dostat také do vedení. Tři body byly hodně blízko, proti byl ale domácí Veselý, který o dvě minuty déle po závaru v pokutovém území srovnal. V následném penaltovém rozstřelu byli domácí stoprocentní, na hostující straně zaváhal Mbah s Borovičkou, čímž bylo rozhodnuto o tom, že druhý bonusový bod zůstane u Labe.

Vstup do utkání měli aktivnější benátečtí hráči. V 5. minutě Dohnalík trošku otálel se střelou, do které mu skočil kolínský hráč a zblokoval ji. O chvíli později napřáhl z velké dálky Šimeček, byl ale velmi nepřesný. Časomíra ukrojila dvanáct minut, když si velké starosti s rozehrávkou přidělal kolínský brankář Kohoutek, tu vystihl Boček, z nadějné pozice ale jeho nepříliš razantní střela skončila vedle pravé tyče. Po čtvrt hodině hry zahrozili také domácí. Pavlík rozehrál přímý kop na Peterku, který ale mířil vedle Strakovy brány. O mnoho nebezpečnější byla Veselého hlavička z poměrně ostrého úhlu, se kterou si ale hostující brankář dokázal poradit. Zčistajasna tak udeřilo ve 24. minutě. Jan Škoda napřáhl za vápnem ke střele, kterou hosté nešťastně srazili do Strakova protipohybu – 1:0. Benátečtí byli i nadále trochu více na míči, nebezpečí ale od nich příliš nehrozilo. Naopak ve 37. minutě přistál centr z pravé strany u Veselého, ten poslal míč proti noze Filipu Stehnovi, jenž ho usměrnil mimo Strakův dosah – 2:0. Na druhé straně byl nepřesný po Procházkově přihrávce Boček. Ve 39. minutě zakončoval tvrdou střelou protiútok domácí kapitán Němeček, Straka ale vytěsnil míč na rohový kop. V poslední minutě první půle vyrazil brankář Kohoutek Kyselův centr jen před sebe, z hranice vápna ale Horák neprostřelil obranný val.

Do druhého poločasu udělali hostující trenéři jednu změnu, když Koška nahradili Kocourkem. Také ve druhé půli byl k vidění podobný herní obrázek. Poprvé zahřmělo až v 56. minutě, kdy Horák poslal míč na Bočka, jehož pokus byl sražen na rohový kop. Z něho ještě neudeřilo, z toho dalšího, o pět minut déle, už ale ano. Kysela posadil míč na hlavu naskakujícího Viktora Šimečka a Benátečtí byli rázem na dostřel – 2:1. Kolínští se pokusili prosadit nepříliš nebezpečnou skákavou střelou Peterky, která neměla gólové parametry. O chvíli později se už domácí radovali, avšak předčasně, protože praporek byl nad hlavou pomezního rozhodčího Františka Cihláře, jímž signalizoval ofsajd. Dvacet minut před koncem dal o sobě vědět střídající Mbah, který minul křížnou střelou vzdálenější tyčku. Na druhé straně mířil velmi nepřesně z velké dálky Biško. Neuplynula ani minuta, kdy Kocourek přenesl hru na Bočka, který cílil na bližší tyčku, kterou o píď minul, míč tak skončil v boční síti. V 75. minutě zastavili Mižičovu kličkovanou domácí jen za cenu dalšího rohového kopu. Další přesný centr našel naskakujícího Viktora Šimečka, který mohl oslavit svoji druhou branku – 2:2. Od této chvíle se hrál zajímavý fotbal, plný nebezpečných situací a závarů. Po jednom takovém nehlavičkoval zcela přesně Biško. V 83. minutě se před hosty otevřel volný prostor, avšak Boček neprocpal přihrávku na zcela volného Mižiče. Zašumělo to také na druhé straně po nebezpečném centru střídajícího Váchy, na který domácí nedosáhli. Čtyři minuty před koncem napřáhl k fantastické střele z dobrých pětadvaceti metrů hostující Jakub Kocourek a míč skončil přesně v pravé šibenici – 2:3. O další dvě minuty později se sice hosté ubránili rohovému kopu. Poté ale přesný Váchův centr skončil v pokutovém území, odkud první hlavičku Škody zastavila tyčka, dorážka Dominika Veselého už ale skončila v bráně – 3:3. V první nastavené minutě si mohli vzít hosté vedení zpět. Po přímém kopu se odrazil míč na hranici vápna k Jimmymu, jenž dělovkou orazítkoval levou tyčku. Chvíli poté hlavní rozhodčí Šálková ukončila tento zápas s hektickým koncem.

V následném penaltovém rozstřelu si jako první vzal míč domácí Jiří Vondráček, vybral si opačnou střelu, než kam skákal Straka a proměnil – 1:0. Viktor Šimeček byl také naprosto přesný a vyrovnal – 1:1. Na střelu Matěje Peterky si možná Straka sáhl, byla ale natolik razantní, že skončila v síti – 2:1. Tochukwu Mbah na druhé straně zaváhal a Kohoutek mu jeho pokus lapil. Petr Němeček mířil do téhož místa, jako chtěl Mbah, ten byl ale úspěšný – 3:1. Martin Borovička poté přestřelil Kohoutkovu bránu, míč skončil v ochranné síti. Rozhodnout tak mohl Radek Biško a nekompromisní střelou také tak učinil – 4:1. Bonusový bod tak zůstal v Kolíně.

Benátečtí tak po nepovedené první půli přiváží z Kolína jednobodový zisk. Je velkou škodou, že se hostům nepodařilo udržet vedení, do kterého se dostali v 86. minutě. Nicméně bod z Kolína se počítá. Nyní se Benátečtí popasují s lídrem soutěže z Čáslavi. Pokud Benátky uspějí, usadí se mezi týmy na špičce divizní tabulky, neúspěch by Jarolímovi svěřence mohl poslat do středu tabulky.

Jaroslav HAVRDA

FK Kolín Jaroslav HAVRDA

Bylo to těžké utkání. Ne náhodou jsou Benátky na horních příčkách tabulky. Myslím si, že tady svoji kvalitu předvedly. Do dvacáté minuty to bylo vyrovnané utkání, které se odehrávalo především mezi vápny. Nám se poté povedla jedna taková náhodná akce. Střela ze střední vzdálenosti, která byla navíc tečována, díky ní jsme se dostali na koně. V závěru prvního poločasu jsme přidali ještě jednu branku. Myslím si, že hostující hráči byli trošku opaření, nedostali se do tempa, de facto předržovali míč na své polovině. Nám se hrálo dobře, protože jsme se dostávali na druhé míče a byli více ve hře. Do druhého poločasu jsme nastupovali s tím, že chceme hrát aktivně a pokračovat v nastaveném trendu. Problém byl v tom, že jsme nepochopitelně kvůli jednomu z našich hráčů, který vlastní nezodpovědností selhal při bránění standarních stiuací, dvakrát inkasovali od Viktora Šimečka. V hektickém závěru se Kočka (Jakub Kocourek) trefil na 3:2 pro hosty. Nechápu to. U nás je to asi prokletí domácích zápasů. Vidíte, že po herní stránce to není vůbec špatné. Dokážeme si vytvářet šance, i když dnes jsme asi vytěžili z minima maximum, ale v tom závěru jsme také měli nějaké šance. Spíše jsme měli dotáhnout do konce několik brejkových situací. Oceňuji, že naši hráči ukázali charakter a v hektickém závěru jsme vyrovnali na 3:3. Penaltová loterie se přiklonila na naši stranu. Zaplaťpánbůh za dva body, ale chtěli jsme více.

Lukáš JAROLÍM

SK Benátky Lukáš JAROLÍM

Místo, abychom se v prvním poločase dostali do vedení, tak musíme dotahovat. Klobouk dolů před kluky, že jsme dokázali ve druhé půli skóre otočit. Bohužel jsme to ale nedotáhli do konce. V závěru jsme měli trošku smůlu, když Jimmy trefil tyč.

Předzápasové představení soupeře FK Kolín naleznete ZDE!

FOTO ze zápasu od soupeře ZDE!

ON-LINE: FK Kolín – SK Benátky ZDE!

VIDEA k ostatním zápasům ZDE!

VÝSLEDKY 12. kola FORTUNA Divize C:

• Kolín – Benátky 4:3 np (2:0)
  • Dvůr Králové – Pardubice "B" 1:0 (0:0)
  • Slatiňany – Vysoké Mýto 3:0 (2:0)
  • Český Brod – Náchod 5:1 (2:0)
  • V.Hamry – Kratonohy 8:2 (5:1)
  • Čáslav – Přepeře 5:1 (3:0)
  • Horky – Trutnov 3:2 (2:0)
  • Turnov – Mšeno 0:4 (0:4)

Příští 13. kolo ve 14:00 hod., SOBOTA: Mšeno – V.Hamry (10:15), Kratonohy – Český Brod (10:15), Přepeře – Dvůr Králové (10:30), Náchod – Kolín, Vysoké Mýto – Turnov, Trutnov – Slatiňany, NEDĚLE: Benátky – Čáslav, Pardubice "B" – Horky (10:15).