Straka – Jäger (83. Machů), Borovička, Glöckner, Sudek – Kocourek, Šimeček (57. Mižič), Procházka (88. Horák), Boček – Dohnalík (61. Jimmy), Mbah (75. Košek)

Bednář – Brychta, Pekař

Sádovský Peter
Hráč utkání Jiří Štajner Hráč utkání Martin Borovička

Ze Mšena tři body !

Velice těžký soupeř s několika bývalými ligovými hráči, který se ale v poslední době zmítá ve výsledkové, nikoliv ale herní, krizi. Jablonecké Mšeno nepřetrhlo sérii bez vítězství ani po souboji s benáteckými hráči, kteří na předměstí Jablonce nad Nisou předvedli velmi dobrý a disciplinovaný výkon. Po většinu utkání k nim bylo skóre nakloněno, a když jim přála i paní Štěstěna, zrodilo se první venkovní vítězství Benátek za tři body v této divizní sezóně. Mšeno se tak po porážce 2:3 muselo sklonit již čtvrtému soupeři za sebou.

Úvod zápasu nabídl vyrovnaný fotbal. Jako první se o ohrožení Strakovy brány snažil Daníček se zkušeným Štajnerem, kterého si ale Sudek pohlídal a rodící se nebezpečí zažehnal. První střela tohoto zápasu tak byla gólová. Pokus z levé strany ještě dokázal Zoul vyrazit, stalo se tak ale přesně na kopačky Jana Bočka, který dostal míč do sítě – 0:1. V 16. minutě vybojovali hosté přímý kop z vcelku velké vzdálenosti. Míč si postavil Viktor Šimeček a nádhernou střelou přes zeď trefil neomylně přesně pravou šibenici – 0:2. Hosty dvoubrankový náskok notně povzbudil a nemuselo zůstat jen u něj. Boček se totiž ocitl tváří v tvář Zoulovi, který jej tentokrát vychytal a udržel akcie Mšena doslova nad vodou nedaleké přehrady. Jak moc důležitý byl tento Zoulův zákrok ukázala 24. minuta. Po přesném centru Štemberka z pravé strany se totiž dostal v pokutovém území k míči Nikolas Daníček a nedal Strakovi žádnou šanci zasáhnout – 1:2. Domácí ožili a benátecká obrana se měla co otáčet. Co ale domácím chybělo, byla přesnost. Tak jako při Štemberkově nadějném centru, který ale skončil v boční síti. Na druhé straně zakončoval Dohnalík, jemuž se ale pokus z velké dálky vůbec nepovedl a Zoula tak zasahovat nedonutil. Mnohem větší šanci měl na svědomí ve 33. minutě Mbah, jemuž dali domácí dostatek prostoru k zakončení, kterému ale chyběla potřebná razance. O šest minut později sice dostal exbenátecký Munzar míč do sítě, bylo to ale několik vteřin po odmávání jasného ofsajdu. Závěrečné minuty patřily domácím hráčům. Štěpánkův centr proletěl bez povšimnutí pokutovým územím. Potlesk zasloužila velice pěkná Štajnerova přihrávka na Štemberka, ten ale střílel vysoko nad bránu. Do kabin tak odcházeli spokojenější hosté. Výkon obou týmů ale sliboval v další pětačtyřicetiminutovce vskutku zajímavou podívanou.

Na začátku druhého poločasu pozlobil obránce Mšena Mbah, který našel Procházku, proti jehož pokusu musel Zoul zasahovat. Tentýž hráč zakončoval také o šest minut později, tentokrát však do ochranné sítě. V barvách domácího Mšena byl při chuti zejména veterán Štajner, s jeho několika nebezpečnými centry si ale hosté poradili. Komplikací pro benátecký tým bylo zranění kapitána Šimečka, do té doby jednoho z nejlepších hráčů na hřišti. I bez něho se dostali hosté po rohovém kopu do koncovky, tu ale srazil Skuhravý na další rohový kop. Na druhé straně si po delší době sáhl na míč také Straka. Střela z hloubi pole jej ale z klidu příliš nevyvedla. V 67. minutě zamotal na levé straně Sudek hlavu Koblížkovi a tento sváteční „střelec“ se dostal až téměř před Zoula, kde se neukvapil a nabídl branku zcela volnému Peremene Gidion Jimmymu, který potřetí rozjásal benátecké fotbalisty – 1:3. Domácí ale rozhodně zbraně nesložili. Centr z pravé strany zakončoval střídající Nulíček, jehož pokus byl sražen před pokutové území, kde se do míče opřel Adam Houser a parádní střelou ke vzdálenější tyči dostal tým z Jablonce opět na dostřel – 2:3. V 76. minutě vznikl po rohovém kopu před Strakovou bránou menší závar, ve kterém se Koblížek skácel v souboji s Mižičem a hlavní rozhodčí Bednář se po vcelku dlouhém otálení rozhodl domácím písknout vcelku přísnější pokutový kop. O tom, že se fotbalový Bůh od benáteckých hráčů neodvrátil, se přesvědčil domácí kapitán Váňa, jehož střelu k pravé tyči zneškodnil velice dobrým zákrokem brankář Straka. V závěru přišel logický nápor domácího týmu. Štajner z další standardní situace posadil míč na hlavu Koblížka, který z těžké pozice zakončoval nad bránu. Nebezpečný byl také Houserův centr či další rohový kop v podání domácích, který doslova učesal naskakujícího Váňu. V 87. minutě dostal Houser míč do pokutového území, ten byl sražen jen ke Štajnerovi, jehož zakončení se o některého z hostujících hráčů otřelo a skončilo vedle brány. To byla také poslední šance domácího týmu na bodový zisk. Obětaví hosté již výhru uhájili a do Benátek tak přivezly velice cenné a zejména vydřené vítězství.

Benátečtí tak zvládli těžký souboj u jednoho z nejrenomovanějších a nejambicióznějších celků divizní skupiny C. Dokázali, že nejen doma dokážou střílet branky a připisovat si body. Touto výhrou také poskočili na pěkné druhé místo, které se budou minimálně snažit udržet i po dalším kole, kdy do Benátek přijede další těžký celek – Vysoké Mýto.

Jaroslav VODIČKA

FK Jiskra Mšeno Jaroslav VODIČKA

Dostáváme strašně laciné branky. Na druhou stranu se na gól strašně nadřeme, proto jsme dnes asi prohráli. Musíme ale ocenit soupeře, který hrál velice dobře. Měli jsme si s tím nějak poradit. Soupeř nám nemůže utéct na dvoubrankový rozdíl. Stále někde něco dotahujeme, potom je to složité. Pak nedáme penaltu, to už je vyvrcholení něčeho. Kolikrát se dostaneme do křídelního prostoru, místo abychom našli svého hráče, trefíme prvního soupeřova chlapa. Z podobných akcí nás Benátky potrestaly.

Lukáš JAROLÍM

SK Benátky Lukáš JAROLÍM

Se třemi body jsme jednoznačně spokojení, i když vítězství se nerodilo lehce. Začali jsme výborně, vedli jsme 2:0 a mohli přidat třetí branku. Potom ale soupeř snížil, čímž se dostal do hry. Ve druhé půli jsme vstřelili branku na 3:1, avšak vzápětí jsme inkasovali. O výsledek jsme se tak strachovali až do samého konce zápasu, ale zvládli jsme to. Jedeme dál.

Předzápasové představení soupeře FK Jiskra Mšeno/Jablonec n.N. naleznete ZDE!

ON-LINE: FK Jiskra Mšeno/Jablonec n.N. – SK Benátky ZDE!

• Turnov – Kolín 1:0 (1:0)

Příští 8. kolo v 16:00 hod., SOBOTA: Český Brod – Slatiňany, Přepeře – Trutnov (10:30), Horky – Náchod NEDĚLE: Benátky – Vysoké Mýto, Dvůr Králové – Kratonohy, Kolín – Pardubice "B", Čáslav – Mšeno, Turnov – V.Hamry.