ZÁZNAM ZÁPASU - 12.kolo sobota 11.11.2017 v 10:30 hodin

FK DobroviceSK Benátky
FK Dobrovice1:0
(1:0)

Sice těsně, ale přeci jen bez bodu !

Třetí a letos poslední derby sehráli benátečtí hráči v nedaleké Dobrovici, která je velkým rivalem i v jiných věkových kategoriích, včetně mužské soutěže ČFL. Utkání se hrálo na hlavním hřišti, které nabídlo na listopad vcelku slušné herní podmínky, byť bylo již z počátku jasné, že fotbal bude hrán spíše silový.

Benátečtí hráči se chopili taktovky na úvodní minuty a Dobrovici zatlačili do defenzivy. Nicméně netrvalo dlouho a domácí nátlak odvrátili a vytvořili si několik stoprocentních gólových příležitostí, které ale zneškodnil výbornými zákroky brankář Benátek Adam Fabián. Domácí si v průběhu první půle udržovali herní převahu a velmi těžili zejména z nepřesností na kopačkách hostí, kteří hrozili zejména z brejkových akcí. Těsně před poločasem udeřila přeci jen nebezpečnější Dobrovice, a to když si na pravém okraji pohrál s obráncem domácí útočník a následně prostřelil hostujícího brankáře (0:1).

Druhé dějství bylo herně lehce ve prospěch hostí a domácí kontrovali z protiútoků, nicméně Benátečtí si sami ubírali síly nepřesnou rozehrou a mnohdy se připravili o velmi slibné příležitosti k vyrovnání skóre. Hráči od Jizery tak nedokázali navázat na úspěšnou 4 zápasovou šňůru a podlehli soupeři nejtěsnějším rozdílem.

Poslední zápas podzimu čeká na Benátky v sobotu, kdy hostí Klíčany.

Sestava: Fabián, Špitálský, Šíma, Hakkel, Veselý, Poslt, Haba, Zeman, Váňa, Chalupa, Špringl (Bayer, Pluhař, Dvořák, Benček, Chumlen, Černý)

Soupeř patří mezi nejlepší v soutěži, což se potvrdilo. Že to nebude lehký zápas, bylo jasné už od léta, kdy nám doma Dobrovice dala v přípravném zápase 8 branek a dle mého názoru tehdy neměla tak silný kádr, jako dnes. Nicméně jsme nepřijeli hrát druhé housle, což potvrzuje i velmi těsný výsledek. V utkání se nám ale extrémně nedařily kombinace, zejména pak ty ve středu hřiště, kde bychom měli dominovat. Ztráty nás následně stály velmi mnoho sil směrem do obrany. Částečně to přičítám i povrchu hřiště, nicméně značně velký podíl je jen na našich kopačkách a nikde jinde, což musíme přijmout a udělat vše pro zlepšení. Plusem byl letos již podruhé výkon brankáře Adama Fabiána, který byl oporou, jakou potřebujeme. Ve hře se pak objevilo několik pasáží, za které musím tým pochválit, neboť jsem prvně v zápase častěji viděl některé kombinační prvky, které jasně dokazují, že jdeme správným směrem. Pokud přistoupíme k zimní přípravě správně ve smyslu docházky a tréninkového nasazení, výsledky se dostaví již v jarní části souteže.