Levíček (15. Straka) – Zabilanský, Glöckner, Sudek, Horák (69. Dohnalík) – Kocourek (74. Procházka), Šimeček, Jimmy, Šimek (61. Mbah), Boček (81. Outěřický) – Košek

Langmajer – Pastyřík, Pálek

Lhoták Luděk
Hráč utkání Adam Ronovský Hráč utkání Dominik Košek

V Čáslavi Benátky na body nedosáhly !

Další nepovedený zápas, zejména jeho druhý poločas. Benátečtí fotbalisté sice poprvé na jaře na soupeřově trávníku vedli. O náskok ale v nastaveném čase první půle přišli. Druhý poločas patřil čáslavskému soupeři, který nastřílel Benátkám dvě branky, několik dalších šancí ještě nevyužil. Benátečtí se tak po další porážce propadli na osmé místo, které určitě neodpovídá schopnostem i cílům tohoto týmu.

Poprvé v letošní sezóně se mezi tyče benátecké branky postavil Vojtěch Levíček. Jeho první start ale nedopadl vůbec dobře. V utkání si pouze dvakrát sáhl na míč při centrovaných míčích domácí Čáslavi. V 11. minutě po srážce s vlastním obráncem Sudkem musel být nuceně vystřídat. Vyšetření v nemocnici následně prokázalo zlomenou čelist a následnou operaci! Při téže akci domácí zakončovali do odkryté části branky, míč ale prakticky z čáry vykopl obránce Zabilanský. V 15. minutě tak zraněného Levíčka musel vystřídat Radim Straka. O pět minut později se ke střele zpoza vápna odhodlal domácí Jimmy, jeho pokus však bouchl jen o banner za bránou domácího Kubáta. Ten musel zasahovat o chvilku déle. Bočkova střela mu ale nenadělala větší starosti. Domácí odpověděli centrem z pravé strany a následným zakončením Jíchy vysoko nad bránu. O mnoho větší šance přišla po rohovém kopu domácích ve 30. minutě. Nejvýše se vyšrouboval Mráz a hlavou protáhl Straku, který vyrazil míč na další roh. Tentýž hráč se dostal k hlavičce i po druhém rohu, Straka byl ale připraven. Hlediště zašumělo také na druhé straně, kde se Jimmy vyhnul bránícímu Petrů, ale o kousek přestřelil. Ve 35. minutě hledal rozběhnutý Boček ve vápně centrem Koška, který ale míč nohou nezasáhl. Ve 42. minutě už udeřilo. Horák vhodil autové vhazování rychle na Jimmyho, ten vysunul Kocourka, jenž adresoval přihrávku do vápna Dominiku Koškovi a ten zamířil přesně – 0:1. O chvíli později zajímavě střílel Šimeček, jeho pokus byl ještě tečován, skončil ale v rukavicích brankáře Kubáta. V úmorném vedru se poté nastavovalo pět minut. A ve třetí nastavené minutě se domácí dočkali vyrovnání. Po rohovém kopu sice ještě dokázal Straka jednou rukou vyboxovat míč, pak ale Peter Mráz přetlačil Horáka a doklepl balon do sítě – 1:1. Chvíli poté hlavní rozhodčí první půli ukončil.

Vstřelená branka takříkajíc do šatny vlila novou krev do žil čáslavského týmu. Ten byl od úvodu druhé půle lepším týmem a hosté byli často v nesnázích. V obrovské příležitosti volného Jíchu ale vychytal Straka. Varování zřejmě nebylo dostatečně důrazné. V 71. minutě se Jícha vydal za dlouhým míčem, přesnou přihrávkou oslovil zcela volného Adama Ronovského, který střelou podél vybíhajícího Straky rozvlnil síť a vstřelil první branku za čáslavské áčko – 2:1. V 75. minutě se hostující obrana nacházela v nedbalkách znovu. Střelu z vápna ještě dokázal Straka vyrazit, dobíhající Jan Jícha už měl ale lehkou úlohu – 3:1. Na druhé straně mohl snížit Boček, míč se mu ale zamotal pod nohy a tak domácí stále vedli o dvě branky. A s hosty mohlo být ještě hůře! Po dalším Jíchově pasu byl ve stoprocentní šanci střídající Strnad, který ale zamířil vedle. Pět minut před koncem rozjel Mbah akci přihrávkou na Jimmyho, který z pravé strany pálil do boční sítě. Poslední slovo mohlo patřit opět čáslavskému týmu, neúnavný Jícha ale vyprášil jen Strakovy rukavice.

Benátečtí tak opět tahali za kratší konec pomyslného provazu, zejména ve druhém poločase určitě. Po této porážce se propadli na osmou příčku, tedy do středu divizní céčko skupiny. Napravit reputaci i dojem z nepříliš povedené jarní části sezóny se budou Benátky snažit příští týden, kdy v posledním domácím zápase hostí Dvůr Králové.

Radim TRUKSA

FK Čáslav Radim TRUKSA

Z celkového pohledu bych řekl, že naše vítězství je zasloužené. I v prvním poločase jsme totiž byli lepším týmem než Benátky, bohužel jsme se dostali do situace, že jsme prohrávali. Bylo to vlastně z prvního většího benáteckého ohrožení naší brány. Samozřejmě Benátky to vyřešily dobře, avšak šlo o naše pozdní přistoupení po jednoduše rozehraném autu a navedení míče. Myslím si, že tuto branku jsme Benátkám strašně moc usnadnili. Klíčovým momentem tohoto zápasu bylo, že jsme dokázali do konce poločasu, ve druhé nastavené minutě, ze standardní situace vyrovnat. Pokud bychom totiž do druhé půle šli za stavu 0:1, určitě by to pro nás bylo horší, protože by se Benátky patrně soustředily spíše na obranu. Tím, že jsme vyrovnali, i nadále se hrálo, řekl bych, otevřeně. Ve druhé půli jsme byli lepší a na brankové situace nebezpečnější. Když se ještě vrátím do prvního poločasu, tak i v něm při jedné situaci vykopávali Benátečtí míč z prázdné brány. Bohužel při této situaci vzniklo ošklivé zranění jejich gólmana, kterému bych tímto chtěl popřát brzké uzdravení. Ve druhém poločase nakonec gólovky z naší strany přišly. Dékázali jsme je využít a zaslouženě tak zvítězili.

Lukáš JAROLÍM

SK Benátky Lukáš JAROLÍM

V prvním poločase jsme se dostali do vedení, bohužel v nastavení jsme inkasovali branku. Vytvořili jsme si několik situací, ze kterých jsme mohli mít šance i nějaké příležitosti jsme měli, ale zápas jsme nezvládli. Ve druhém poločase nás soupeř přehrál. Čekal jsem, že budeme mít navrch, protože Čáslav hrála zápas ještě ve středu. Bylo to ale obráceně.

Předzápasové představení soupeře FK Čáslav naleznete ZDE!

• Slatiňany – Trutnov 1:2 (1:2)

Příští 29. kolo, SOBOTA v 17:00 hod.: Mšeno – Český Brod (10:15), Pardubice "B" – Slatiňany (10:15), Přepeře – Horky (10:30), Vysoké Mýto – Velké Hamry, Trutnov – Turnov, NEDĚLE: Benátky – Dvůr Králové, Čáslav – Kolín.  Náchod VOLNÝ LOS.