ZÁZNAM ZÁPASU - 4.kolo Neděle 16.9.2018 10:15

FK Brandýs-BoleslavSK Benátky
FK Brandýs-Boleslav3:4
(1:3)

Benátecký dorost je po čtyřech kolech stále stoprocentní !

Benátečtí dorostenci zajížděli k mistrovskému utkání do nedalekého Brandýsa nad Labem, kde se střetli s domácím FKBB. Zápas to byl zajímavý, plný osobních soubojů a přinesl i jednu červenou kartu.

Hosté vstoupili do zápasu velmi nešťastně a po chybě v defenzívě darovali domácím vedoucí branku utkání (1:0). Následně však dokázali své snažení převést na brankové příležitosti a v duchu dvou tutovek na jeden gól, dokázali smazat vedení domácích. Jako první se v jedenácté minutě po akci Jana Poslta prosadil Jakub Černý, který dokázal svou tvrdou střelu opřít o zadní tyč a dodal vyrovnávací brance řádný efekt (1:1). O deset minut později pálil z dálky Josef Pluhař, jehož ránu brankář domácích neudržel a rychlonohý Jan Poslt uklidil odražený míč do odkryté svatyně (1:2). Po další desetiminutovce to bylo již o dvě branky, neboť rohový kop zatočil Josef Pluhař tak šikovně, že skončil v bráně a překvapil tak nejen gólmana, ale i všechny přítomné (1:3). Bohužel značně nekompletní sestava hostí doznala v první půli další trhlinu v podobě zranění Jana Jirků, který musel odstoupit již po 20 minutách hry a rozšířil tak již početné řady marodů benáteckého týmu.

Druhá půle byla ve znamení snahy Benátek kontrolovat hru a pokusů o snížení na straně domácích. V 60. minutě se zdálo být vše jasné, když utekl hostující Jakub Špringl a naservíroval do prázdné kapitánovi Danielovi Habovi (1:4), Tento gól se nakonec ukázal jako klíčový, neboť domácí potvrdili kvalitu a dokázali vstřelit ještě dvě branky. V závěru utkání byla k vidění po druhé žluté kartě karta barvy červené, díky které se šel o něco dříve sprchovat domácí hráč. Benátky nakonec dokázaly vedení uhájit a odvezly si tři body za výhru 3:4.

Branky (asistence): Černý (Poslt), Poslt (Pluhař), Pluhař (bez), Haba (Špringl)

Sestava: Krejčík, Jirků, Špitálský, Hakkel, Špringl, Haba, Pluhař, Outěřický, Černý, Poslt, Vydra (Veselý, Chumlen, Šíma)

Lukáš DOŠLÝ

SK Benátky Lukáš DOŠLÝ

S výsledkem jsem spokojený, částečně i s předvedenou hrou v některých pasážích utkání, ale víme dobře, že výkony nejsou ideální po celých devadesát minut a na tom musíme ještě zapracovat. Soupeř nám daroval branku, my jemu dvě a i přesto jsme dokázali vyhrát, čehož si cením. Mrzí mě další zranění hráčů, ale věřím, že se dáme brzy dohromady a stabilizujeme jak kádr, tak i předváděnou hru ke spokojenosti nás všech.