Straka – Holakovský, Glöckner, Kopa, Komma (63. Knobloch) – Šimeček – Zabilanský (63. Vlček), Mbah (79. Kadeřábek), Komárek (90+5. Poustecký), Slicho – Macek (79. Zedníček)

53. Halbich, 72. Žižka, 83. Filip – 28. Šimeček, 38. Macek, 45. Zabilanský, 62. Komárek

40. Havel, 90. Blažek, 90+2. Dvořák – 34. Komma, 77. Holakovský

Černý – Hrivik, Andras

Hráč utkání nikdo Hráč utkání Ondřej Komma

Postupujeme do druhého kola poháru MOL CUP !

První kolo MOL Cupu zvládli a pohárovou soutěží po výhře 4:3 putují dál. Benátečtí fotbalisté zavítali na půdu České Lípy, střetly se tak divizní týmy, které doposud na začátku sezóny neztratily ještě ani bod. Česká Lípa měla navíc v zádech drtivou pohárovou výhru 7:0 nad Novým Borem. První půle patřila benáteckým fotbalistům, kteří po gólech Šimečka, Macka a Zabilanského vedli pohodlným náskokem tří gólů. Hosty nerozházelo ani snížení Halbicha na začátku druhé půle, o chvíli později totiž odpověděli Komárkem. V závěru Česká Lípa mocně dotahovala a dostala se až na dostřel. Po pětiminutovém prodloužení a závěrečném hvizdu hlavního rozhodčího Černého bylo jasné, že benátečtí fotbalisté postupují a v další fázi mohou narazit na ještě mnohem renomovanějšího soupeře.

Martin JÁNOŠÍK

Úvod utkání byl oboustranně bez šancí. První poločas rozhodly dvě standardní situace, které jsme nezvládli. Posléze jsme ještě inkasovali třetí gól a utkání se zdálo být rozhodnuté. Jsem rád, že jsme zápas zdramatizovali. V době, kdy jsme se trošku nadechovali, jsme udělali fatální chybu v obraně a soupeř nám odskočil na 4:1. Kluci se nevzdali a snažili se. Bylo to drama až do konce. Řekl bych, že hodně rozhodl první poločas, který jsme nezvládli.

Jan KYSELA

SK Benátky Jan KYSELA

Měli jsme vlažnější začátek. Prvních dvacet minut jsme měli trošku problém s rozehrávkou domácích. Poté jsme ale přeskupili rozestavení. Herně jsme se dostali do pohody. Hráli jsme na míči. Strašně nám pomohly dvě branky po standardních situacích, navíc nám prospěl i třetí gól. O poločase jsme si řekli, že nesmíme inkasovat, jako na potvoru jsme ale dostali branku. Domácím to trošku vlilo krev do žil a my se dostali pod tlak. Čtvrtý gól nám de facto vůbec nepomohl k tomu, abychom se zklidnili. Toto utkání jsme měli dohrát přesně tak, jako to minulé v Letohradu. Bohužel toto utkání bylo úplně jiné. Česká Lípa ukázala svoji sílu, hrála míče za obranu s kolmými přihrávkami. Po takových situacích jsme dostali dvě branky. Do poslední minuty jsme se klepali o postup. Kluky musíme pochválit, s vypětím všech sil jsme to zvládli a o to je postup cennější.

Předzápasové představení soupeře FK Arsenal Česká Lípa naleznete ZDE!

ON-LINE: FK Arsenal Česká Lípa – SK Benátky ZDE!