Bíbrlík – Petrus, Zubrík, Krejza, Tkácz, Halák, Kučera, Zavrtal, Novák (71. Bendl), Kuntoš, Sameš

Šíma – Tkadlčík, Kohl (71. Červeňák), Hakkel (67. Pluhař), Špringl, Chaloupka, Outěřický, Mareš, Váňa (85. Ječný), Čech, Haba (77. Chalupa)

47. Kuntoš, 80. Zavrtal – 2. Outěřický (pen.), 3. Haba, 19, Hakkel, 26. Čech, 30. Váňa, 48. Chaloupka, 65. Špringl, 85. Tkadlčík

36. Petrus

Kuba – Chládek, Hercíková

Hráč utkání Hráč utkání Adam Čech

Vysoké vítězství rezervy v Mukařově !

Do Mukařova odjela benátecká rezerva v nelehké situaci. Áčko uvolnilo pro utkání jen dva hráče a jelikož dorost trápí zranění, museli naskočit někteří hráči, kteří hráli i dopolední mistrovské utkání dorostu v Zelenči. Na benátecké hráče čekalo malé, ale dobře připravené hřiště s nastoupenou gardou domácích fanoušků. Soupeře trápí zranění, a tak se čekalo, s čím do utkání nastoupí.

Benátečtí ale tentokrát moc času na rozkoukání domácím nedali a hned ve druhé minutě prošel do vápna kapitán Petr Outěřický, byl faulován a pokutový kop proměnil ve vedoucí branku – 0:1. Z rozehrávky se dostali hosté znovu do vápna, Outěřický našel Daniela Habu, který svůj tým poslal do dvoubrankového vedení – 0:2. Po dvaceti minutách hry zahrával Adam Čech rohový kop a Patrik Hakkel využil své výšky, když zvyšoval již na 0:3. O pět minut později to bylo již o čtyři góly, když David Váňa poslal do brejku Adama Čecha a ten se trefil přesně k tyči – 0:4. Po půl hodině hry přihrál zkušený matador benátecého týmu David Mareš svému jmenovci Davidu Váňovi a ten si už věděl rady, kam má míč poslat – 0:5. Ten také uzavřel poločasové skóre s rozdílem pěti branek. První půle měla bohužel i nepopulární červenou vložku, když domácí Petrus dvakrát po sobě hodně zbytečně přehnal svou tvrdost a během chvíle inkasoval dvě žluté karty, ktré mu zkušený rozhodčí Michal Kuba směnil za jednu červenou kartu. V závěru poločasu pak ještě David Mareš vykopl jasný gól z branové čáry, a tak udržel poločas na velmi příznivém výsledku pro benátecký tým.

Po změně stran ale domácí rozhodně nevypadali odevzdaně a hned z první šance dokázali prostřelit hostujícího brankáře Jakubem Kuntošem, jenž snížil – 1:5. Vzápětí ale Adam Čech nacentroval před branku, kam se navzdory domácím urostlým stoperům protlačil David Chaloupka a znovu vrátil pětigólový prospěch svého týmu – 1:6. V 65. minutě se znovu prosadil dobře hrající Adam Čech, který přihrál na branku Jakubu Špringlovi 1:7. Mukařov byl i přes velmi negativní výsledek povzbuzován svými fanoušky a ti se mohli podruhé radovat z dalšího snížení deset minut před koncem. Úspěšným střelcem se stal Aleš Zavrtal 2:7. Účet utkání uzavřel po nahrávce Petra Outěřického přesnou střelou na zadní tyč Daniel Tkadlčík, letošní novic týmu a odchovanec FC Baníku Ostrava, který svou první branku po velmi dlouhé fotbalové pauze řádně oslavil – 2:8.

Zápas tak měl nakonec jednoznačný průběh a Benátky si odvezly zasloužené tři body. Bodovat by ale potřebovaly také v domácím prostředí, třeba hned v následujícím zápase, kdy hostí Řepov.

Vzhledem k malému hřišti a okolnostem jsem čekal tuhý boj a těžké utkání, ale nakonec jsme si dokázali poradit. Dařilo se nám gólově a velmi se na tom podílel i Adam Čech, který postupem času ukazuje, že pro nás může být klíčovým hráčem. Když dáme z prvních dvou šancí branku, hraje se pak o poznání lépe. Věříme si, a to je základ pro úspěch. Skvělý výsledek, ale pro nás všechny to znamená jediné, že musíme stále makat. Jeden zápas sezónu nedělá.

• Kněžmost – Kosořice 2:2 (1:2)

Příští 9. kolo v 15:30 hod., SOBOTA: Krnsko – Kněžmost (10:30), Bělá p/B. – Zdětín, K.Hlavno – Doubrava, Akuma – Kr.Vrutice, Kosořice – D.Bousov "B", NEDĚLE: Benátky "B" – Řepov, Březno – Mukařov.