ZÁZNAM ZÁPASU - 12.kolo neděle 12.11.2017 od 14:00 hodin

Sekerka –​ Vlasák, Volf, Vernek, Hergesell (64. Martin Šimůnek), Blahut (80. Votruba), Tříska, Dvorný, Antoš, Jiskra, Veselý

Jíra –​ Machka, Lukeš (57. Kohl), Chaloupka, D. Langšádl (24. Zeman) – Štrbík, M. Langšádl, Kraus, Matěj Šimůnek (43. Zuna) – Krýda, Šahini

20. (pen.) a 47. (pen.) Veselý, 33. Vernek, 44. Antoš –​ 55. Šahini, 67. (pen.) M. Langšádl

88. M. Langšádl

Polák – Vyhnal, Stumpf

Rezerva body z Mělníka nepřivezla !

Na podmáčeném hřišti neútulného mělnického areálu benátecká rezerva na body nedosáhla. O výsledku prakticky rozhodla první půle, ve které Benátečtí třikrát inkasovali. I přes zlepšený výkon ve druhé půli a korekci stavu, hosté vyrovnat nedokázali a domů se tak vrátili s prázdnou.

Začátek utkání přinesl vyrovnaný boj na těžkém terénu. Ve 20. minutě posoudil hlavní rozhodčí Polák zákrok Davida Langšádla v pokutovém území jako penaltový a Veselý poslal mělnický tým do vedení - 1:0. Brzy však mohlo být vyrovnáno. Krýda ale orazítkoval jen pravou tyčku, následně Krause vychytal brankář Sekerka. Hra poté upadla do silného průměru, často byla kouskována exligovým rozhodčím Polákem, který taktéž spádu zápasu příliš nepřidal. Ve 33. minutě napřáhl k velmi pěkné střele z uctivé vzdálenosti Vernek a benátečtí hráči museli klopit zraky podruhé - 2:0. Opaření hosté inkasovali do poločasové přestávky ještě jednou, to když se minutu před závěrečným hvizdem uvolnil na levé straně mladíček Antoš, proháčkoval se až před Jíru, kterého chladnokrevně pokořil - 3:0.

Jak skončil první poločas, tak také ten druhý začal. Ve 47. minutě se přihrávka do vápna zastavila o Lukešovu ruku a hlavní rozhodčí podruhé v zápase ukázal na penaltový puntík. Domácí Veselý se znovu nemýlil a domácí tak získali již čtyřbrankový náskok - 4:0. Od této chvíle byli hosté opticky lepším týmem, srovnal se také metr hlavního rozhodčího, který pomalu a jistě umazával obrovský náskok v kolonce faulů na straně hostujícího mužstva. V 55. minutě zůstal před Sekerkou osamocený Edis Šahini, jenž dostal přihrávku a snížil na tříbrankový rozdíl - 4:1. O jedenáct minut později fauloval v pokutovém území brankář Sekerka a rozhodčí Polák nařídil v zápase třetí pokutový kop. S následnou penaltou si Martin Langšádl věděl rady a snížil - 4:2. Od této chvíle však, po vzoru první půle, prerušovaly hru časté fauly, zejména na hostující straně či velká prodleva při navazování hry, často po zakopnutí míče. Tlak hostů nepřicházel, domácí si krom jedné vyložené šance, kterou nasměrovali mimo, prakticky za celý druhý poločas nic nevytvořili. Dvě minuty před vypršením řádné hrací doby tak nepřesný, v šusťákových kalhotech pískající, rozhodčí Polák zápas ukončil.

Benátečtí tak po vysoké prohře v nedaleké Staré Boleslavi nedokázali bodovat ani na půdě FC Mělník, kde doslova promrhali první poločas. V závěrečném podzimním utkání hostí na vlastním stadionu rezervu Neratovic. Body z tohoto střetnutí by byly rozhodně potřeba.

Jan BURYÁN

SK Benátky Jan BURYÁN

Tohle nedělní odpoledne jsem mohl strávit zcela jiným způsobem a ne touto fraškou, která tu dnes byla. V prvním poločase jsme podlehli atmosféře na hřišti. Dopředu jsme věděli, jaké to tu bude a do čeho jdeme. Dalo by se říci, že jsme se na to připravovali celý týden, ale bohužel jsme tomu podlehli. Ve druhé půli jsme se od toho odprostili. Jak jsem již řekl, dnešní odpoledne jsem mohl strávit úplně jinak, tohle byl pro mě ztracený čas.

Václav ZEJDA

FC Mělník Václav ZEJDA

Utkání hodně ovlivnilo špatné počasí, terén a také neúčast několika našich hráčů. V první půli rozhodlo několik chyb hostujících fotbalistů, které jsme dokázali potrestat. Díky náskoku z prvního poločasu jsme dokráčeli k vítězství.

VÝSLEDKY 12. kola PRODIET I.B třídy :

• FC Mělník – Benátky "B" 4:2 (3:0)
  • Libčice – Dobrovice "B" 5:3 (3:1)
  • D.Bousov – Vojkovice 2:0 (1:0)
  • Holubice – Lužec 3:1 (2:0)
  • Byšice – Tišice 6:1 (4:1)
  • Neratovice "B" – St.Boleslav 2:3 np (1:0)
  • Mn.Hradiště "B" – Nelahozeves 0:1 (0:1)

Poslední podzimní 13. kolo ve 13:30 hod., PÁTEK: Lužec – Mn.Hradiště "B", Tišice – Libčice, SOBOTA: St.Boleslav –​ Holubice, Vojkovice – Byšice, Nelahozeves – D.Bousov, NEDĚLE:​ Benátky "B" – Neratovice "B", Dobrovice "B" – FC Mělník.