Straka – Zabilanský, Borovička, Glöckner (62. M. Horák), Sudek – Kocourek (65. Procházka), Šimek (82. Outěřický), Šimeček, Jimmy, Boček (65. Mbah) – Košek (65. Dohnalík)

Šimek – Jansa, Zita

Eibl Vladimír
Hráč utkání Lukáš Michňa Hráč utkání Viktor Šimeček

První jarní venkovní body přivezly Benátky z derby utkání z Horek !

Opticky vyrovnané derby, ve kterém ale byli nakonec spokojenější hostující fotbalisté. Boj za úmorného vedra rozhodl čtyři minuty před koncem benátecký kapitán Šimeček. Benátečtí tak vůbec poprvé v jarní části této sezóny bodovali na cizím trávníku, horeckého soupeře porazili podruhé v sezóně nejtěsnějším rozdílem.

Již v 7. minutě utkání dostali domácí míč do sítě. Po Smetanově centru se Prokešovi střela nepovedla, hlavičkující Šťastný ale dostal míč do branky, dle verdiktu pomezního rozhodčího Jansy to ale bylo z ofsajdového postavení, tudíž gól nemohl být uznán. O chvíli později zakončoval zpoza vápna exbenátecký Smetana, Straka byl ale připraven. První pokus hostů si připsal Boček, po jehož střele ale nemusel Michňa zasahovat. Týž hráč prozkoušel Michňu také ve 21. minutě po akci Šimka a Kocourka, horecký brankář ale podržel svůj tým. Na druhé straně zakončoval Prokeš vysoko nad břevno. Ochozy zašuměly také tři minuty před poločasovou přestávkou, kdy míč i s tečí spadl na břevno domácí brány.

V úvodu druhého poločasu byl opět v permanenci Michňa, který vytáhl nebezpečné Šimečkovo zakončení nad horní tyč. Poté hosté nastřelili brankovou konstrukci, leč ale z ofsajdu. O chvíli poté se dral k hlavičce Mynář, míč ale neusměrnil tam, kam by sám potřeboval. Přesný nebyl ani Jimmy po Šimečkově přihrávce, když zakončil jen do ochranné sítě. Neuspěl ani střílející Procházka, který ale donutil Michňu zasahovat. V závěru byli Benátečtí lepším týmem a domácí si několikrát oddychli. To už ale neplatilo o 86. minutě, ve které Michal Horák posadil míč na hlavu naskakujícího Viktora Šimečka a ten mířil přesně – 0:1. Domácím čas velmi rychle kvapil a naopak hosté mohli využít několika okének v horecké obraně, Mbah ale mířil jen do boční sítě.

Benátečtí se tak touto výhrou posunuli na 4. místo této divizní skupiny. Horky skončily na 13. místě, sestupové starosti by se jich ale týkat neměly.

Zdeněk DOLEŽAL

FC Horky Zdeněk DOLEŽAL

Kluci se vymáčkli, chtěli jsme doma odčinit nezdary, ale byl to smolný zápas. Nevydrželi jsme do konce, Benátky mohly pětkrát vystřídat, my pouze dvakrát a síly ve velkém vedru většině hráčů ubývaly. Bylo jedno, kam sáhnout na střídání. Je taková móda, že se hraje dříve, aby se kluci mohli rozloučit se sezónou. Vstupovali jsme do soutěže s tím, že ji nikdo nezná, chtěli jsme se rozkoukat a cíl byla záchrana. Z toho pohledu je splněno, ale nepohoda z výsledků v poslední době klubu nepřidá a ještě se ukáže, jak se to vyvine. Kádr je potřeba obměnit, dnes třeba nepřijel ani jeden Ukrajinec, ani neřekli proč. Sázka na tuhle část světa asi nebyla nejšťastnější. Sice se tu vytvořila dobrá parta, ale pro řadu hráčů byl krajský přebor výkonnostní strop, a tak po postupu odešli, je to holt něco za něco.

Lukáš JAROLÍM

SK Benátky Lukáš JAROLÍM

Jsme rádi, že jsme se se sezónou rozloučili vítězstvím, navíc výhrou na soupeřově hřišti, kde jsme vlastně poprvé v této části sezóny udělali body. Bohužel to ale bylo až v závěru sezóny. Tímto vítězstvím jsme se posunuli na čtvrté místo, což je pochopitelně lepší, než skončit osmý. Přesto tuto sezónu nemůžu hodnotit zcela pozitivně, protože jsme chtěli hrát o postup. Na první místo to bylo těžké, na druhé místo jsme ale mohli dosáhnout.

Předzápasové představení soupeře FC Horky n/Jiz. naleznete ZDE!