Straka – J. Šimek, Borovička, Kysela, Sudek – Zabilanský (85. Komma), O. Šimek (88. Zmij), Šimeček, Čakurda (70. Mižič), Macek – Košek

Čechlovský – Jansa, Pekař

Šnajder Vlastimil
Hráč utkání Kirill Durov Hráč utkání Radim Straka

Tři body proti Horkám vystřelil Košek !

Třetí divizní zápas proti horeckému týmu a potřetí stejný výsledek. Benátečtí znovu porazili svého geograficky nejlbližšího soka 1:0. Tichaiovi svěřenci byli po většinu zápasu lepším týmem a svoji dominanci také zaslouženě vyjádřili Koškovou brankou z kraje druhé půle. Benátky tak přezimují na třetím místě.

Zápas otevřela Čakurdova střela po Sudkově centru, ta ale skončila v ochranné síti. Zahřmělo i po odrazu od Ondřeje Šimka, po míči se musel natáhnout Durov, avšak balon skončil v jeho rukavicích. Domácí odpověděli několika rohovými kopy, ty ale skončily na hlavách hostujících hráčů či v rukavicích pozorného Straky. První branku tohoto derby nevstřelil ani Macek, jehož pokus sice Durov neudržel, míč ale mířil vedle branky. Chvíli poté zakončoval nad branku také Borovička. Mackovu střelu zneškodnil pohotový Durov. Neuspěl ani Ondřej Šimek se svoji štiplavou střelou, tu nadvakrát zkrotil Durov. Tentýž hráč zakončoval také chvíli po půl hodině hry, vítězem minisouboje se stal opět Durov. Domácí odpověděli střelou střídajícího Kasíka, Straka byl ale u své tyčky včas. Poločas uzavřela nepřesná Mynářova střela na straně jedné či Šimečkův pokus v moci Durova na straně druhé.

V úvodu druhé půle střílel Ondřej Šimek vedle horecké brány. Ve 49. minutě posunul Ondřej Šimek míč Šimečkovi, který o píď minul vzdálenější tyčku. Na druhé straně zakončoval exbenátecký Mbah z těžké pozice vysoko nad bránu. V 55. minutě se dostal v pokutovém území míč k Čakurdovi, ten ještě vystřelit nedokázal, jeho spoluhráč Dominik Košek ale poslal balon přesně pod břevno – 0:1. Zvýšit mohli hosté z přímého kopu, kapitán Šimeček ale trefil jen dobře postavenou zeď. Podobnou situaci měli k dispozici také domácí, Machů ale poslal míč jen do ochranné sítě. Ovace si poté vysloužil brankář Straka, který famózně zneškodnil Kovalovovo sólo. Na opačném pólu hřiště se ve finální fázi nechal obrat Košek o míč. Závěrečný tlak horeckého týmu nepřišel, a tak Benátečtí slavili z derby utkání velice cenné tři body.

Benátečtí fotbalisté tak ziskem těchto tří bodů opět trochu dotáhli čelo tabulky této divizní skupiny, jaro tak ještě bude velice zajímavé.

Martin ŠIMON

FC Horky Martin ŠIMON

Dnes jsme pochopitelně chtěli uspět. Co se týče držení míče, Benátky byly asi lepší, avšak i my jsme si vytvořili gólové šance. Myslím si, že by tomu asi více slušela remíza. Každopádně jsme zklamaní. Benátky mají na balonu zkušené hráče, pro nás to bylo smolné utkání. Pět minut před koncem jsme šli sami na brankáře, ten to ale skvěle vychytal.

Jindřich TICHAI

SK Benátky Jindřich TICHAI

Toto derby bylo samozřejmě těžkým zápasem. Jsme rádi, že jsme ho zvládli, tak jako jsme velice slušně zvládli celý podzim. Utkání jsme vyhráli 1:0. V prvním poločase jsme byli jednoznačně lepším týmem, akorát jsme pološance, které jsme si vypracovali, protože jsme vyloženou šanci neměli,  nedokázali využít. Bylo tam asi pět nebo šest situací, kdy jsme ve vápně na balonu, avšak, když máme vystřelit, tak přihráváme a naopak. Ve druhé půli se domácí zlepšili a my už tolik šancí neměli. Paradoxně jsme někdy asi v 60. minutě vstřelili branku na 1:0. Domácí jsme ale asi až na jednu šanci do ničeho nepustili. Výborně jsme si pohlídali standardní situace a na tomto těžkém hřišti, i když bylo výborně připavené, přece jenom je ale šestnáctého listopadu, jsme se velmi dobře pohybovali. To je na tomto terénu základ. Takto také vypadal celý podzim, velmi dobře jsme pracovali. Dnešní nula vzadu o tom svědčí, práce obrany byla výborná. Na tomhle se dá určitě stavět. V zimě potrénujeme, abychom na tom byli ještě lépe fyzicky. Výsledky nám nahrály a ve finále tak hrajeme o postup.

Předzápasové představení soupeře FC Horky naleznete ZDE!

• Trutnov – Libiš 3:0 (0:0)

Příští 16. kolo ve 14:30 hod., SOBOTA 7.3.2020: Trutnov – Benátky, Kutná Hora – Náchod (10:15), Kolín – Velké Hamry (10:15), Letohrad – Libiš, Horky – Dvůr Králové, Vysoké Mýto – Poříčany, NEDĚLE: Pol.Nymburk – Ostrá, Čáslav – Hlinsko.