ZÁZNAM ZÁPASU - 21.kolo neděle 13.5.2018 od 11:30 hod.

FC Horky1:5
(0:2)

Derby na Horkách mělo jasného vítěze !

Dlouho očekávané derby se za pěkného počasí odehrálo mezi týmem FC Horky a benáteckými dorostenci.

Od prvního hvizdu dobře pískající Kláry Skřivánkové, které dokázala ve vypjaté atmosféře udržet hráče na vlně férové hry, měli hosté více ze hry a domácí se soustředili spíše na obranu a brejky. Benátečtí hráči chtěli jít co nejdříve do vedení, ale dlouho se jim nedařilo velmi nadějné střelecké pozice proměnit v branku. Zlom nastal až ve 25. minutě, kdy Josef Pluhař připravil úvodní branku pro ve formě hrajícího Daniela Habu, který prostřelil domácího gólmana (0:1). Za necelé čtyři minuty vyzval brankovou přihrávkou Jan Poslt pohotového Petra Zemana a opora defenzívy hostí přidala navíc druhou branku utkání (0:2). Poločas tak skončil i díky zneškodněnému sólu Horeckých hostujícím brankářem Adamem Fabiánem pro Benátky nadějným dvoubrankovým vedením.

Druhé dějství domácí na začátku zabrali a snažili se snížit náskok soupeře, což se jim také, nutno říci že velmi šťastně, podařilo (1:2). Hosté ale následně definitivně převzali taktovku utkání a prakticky se hrálo jen na polovině Horek. Svou velkou herní převahu zúročili v branky i další hráči. Daniel Haba přihrál do druhého poločasu nastoupivšímu Ondřejovi Šimkovi, jenž trefil přesně a pojistil tak vedení Benátek na 1:3. Několik další brankových příležitostí hosté neproměnili a další trefu tak přidal po asistenci Jakuba Špringla až střídající David Chaloupka (1:4). Skóre zápasu pak uzavřel podruhé asistenci Jakuba Špringla tahoun ofenzívy Daniel Haba a utkání tím dostalo výsledkovou podobu 1:5. Derby tedy vyznělo jednoznačně pro hostující Benátky.

Branky (asistence): Haba (Pluhař), Zeman (Poslt), Šimek (Haba), Chaloupka (Špringl), Haba (Špringl)

Sestava: Fabián – Veselý, Hakkel, Černý, Špringl, Haba, Chumlen, Váňa, Poslt, Pluhař, Dvořák (Zeman, Šimek, Chaloupka, Chalupa, Šíma)

Nebylo to jednoduché utkání a mám radost, že jsme ho nakonec zvládli a herní převahu potvrdili i góly. Hráči se na hřišti soustředili hlavně na svůj výkon a i přes počáteční nezdary v koncovce nakonec dokázali protrhnout střeleckou smůlu, což se nám venku dosud nedařilo. Hráli jsme i takticky dobře, a to se projevilo zejména v defenzivě. Utkání hodnotím velmi kladně a věřím, že se budeme dále herně výrazně zlepšovat.