ZÁZNAM ZÁPASU - 6.kolo Sobota 29.9.2018 od 10:15 hod.

SK Benátky1:6
(1:2)
SK Dolní Bousov

Dorostenci Benátek vyhráli i po šesté v řadě !

K utkání proti Dolnímu Bousovu hranému na hřišti v nedalekých Obrubech měli k dispozici dorostenci Benátek díky velké marodce pouze dvanáct hráčů včetně dvou brankářů a tak prvně dostali šanci naskočit za dorost Vítek Pospíšil a Tomáš Vašátko, kteří aktuálně velmi úspěšně hájí benátecké barvy v krajském přeboru kategorie starších žáků.

Benátečtí fotbalisté měli v začátku utkání více ze hry a snažili se vstřelit vedoucí branku, což se jim také podařilo, když se po asistenci Jana Poslta trefil přesně Petr Outěřický (0:1). Poté si ale domácí z několika nebezpečných brejkových akcí dokázali vytvořit střeleckou příležitost po faulu na hranici šestnáctky a proměnili následný dobře kopnutý přímák ve vyrovnávací branku (1:1). Po půlhodině hry ale vysunul Jakub Špringl do sóla Josefa Pluhaře, který prostřelil vybíhajícího brankáře a vrátil tak svému týmu vedení (1:2), jenž vydrželo až do poločasové pauzy, zejména i díky výbornému zákroku brankáře Adama Šímy, který dokázal Bousovské vychytat ve stoprocentní příležitosti.

Druhé dějství bylo již o trochu více nakloněno hostům od Jizery, kteří se postupně dostávali do četných brankových příležitostí a navyšovali skóre utkání ve svůj prospěch. Nejdříve se po druhé v utkání trefil po asistenci Josefa Pluhaře hostující středopolař Petr Outěřický (1:3). Po osmi minutách se Petr Outěřický proměnil v asistenta a vrátil brankovou přihrávku, když vyzval ke skórování Josefa Pluhaře (1:4). Další gólovou asistenci si připsal znovu Josef Pluhař, který dokázal připravit branku pro Jana Poslta (1:5). Posledním asistujícím se stal Filip Plichta díky přesnému centru hranici vápna, který proměnil v hattrick ranou pod břevno střelec utkání Petr Outěřický (1:6) a podtrhl tak svůj výborný výkon.

Branky (asistence): Outěřický (Poslt), Pluhař (Špringl), Outěřický (Pluhař), Pluhař (Outěřický), Poslt (Pluhař), Outěřický (Plichta)

Sestava: Šíma, Veselý, Špitálský, Hakkel, Špringl, Pluhař, Plichta, Outěřický, Chumlen, Poslt, Dvořák (Krejčík, Pospíšil, Vašátko)

Lukáš DOŠLÝ

SK Benátky Lukáš DOŠLÝ

Šestá výhra v řadě je samozřejmě skvělá a jsem rád, že hráči přistoupili k utkání zodpovědně, byť jsme se ani tak nevyvarovali některých zbytečných chyb, které musíme z naší hry co nejdříve odstranit. Poločasový i konečný výsledek zcela odpovídá předváděné hře obou celků a velmi si cením získaných bodů i díky faktu, že nám chybělo sedm hráčů, což už je po fyzické stránce skutečně velmi znát. Nicméně všichni odvedli kvalitní výkon a zejména ve druhém dějství jsme soupeře fotbalově přehrávali. Chválím celý tým za předvedenou obětavost i hru.