Šebek – D. Počta (76. Krčma), Král, Soukup (70. Krůta), J. Počta (46. Markvart), Pipiška (83. Kraus), Rigo, Pelikán, Sklenář, Lhotka, Štrougal

Straka – Procházka, Bohdan, Glöckner, Sudek – Kocourek (84. Zeman), Šimeček, Šimek (78. Borovička), Boček – Mbah (87. Chaloupka), Košek

11:15

21. Pelikán

Košan – Hodek, Volf

Předkolo poháru Mol Cup Benátky u nováčka divize v Berouně zvládly !

Divizní nováček z Berouna se nakonec nestal pro Benátky nikterak obtížným soupeřem. Hostům k výhře 4:1 notně pomohly vstupy do obou poločasů, mezi které rovnoměrně rozdělili čtyři branky a vcelku v poklidu dokráčeli k postupu do 1.kola MOL Cupu, ve kterém se na domácím hřišti ve středu 15. srpna od 17 hodin utkají s účastníkem Fortuna ČFL - SK Benešov.

Na první branku zápasu čekali diváci na berounském Ostrově pouhé tři minuty. Domácí nechali v pokutovém území trestuhodně neobsazeného Dominika Koška, na jehož střelu si brankář Šebek sáhl, míč přesto skončil v síti – 0:1. Také druhá akce benáteckého týmu byla odměněna brankou. Šimeček si všiml dobře postaveného Tochukwa "Vituse" Mbaha, který uháněl na Šebka, jemuž udělal efektní blafák a zasunul míč do prázdné brány – 0:2. Benátečtí stále častěji drželi míč a zaměstnávali berounskou obranu, často se však nacházeli v ofsajdovém postavení. Na druhé straně mohly domácím pomoci četné přímé kopy – zleva i zprava, avšak obrana v čele s brankářem Strakou si s nimi poradila na jedničku. V 19. minutě musel Straka vystartovat na Sklenářův centr a ukořistit ho prakticky z hlavy nabíhajícího Lhotky. Na druhé straně zakončoval Procházka, jehož střela byla sražena na rohový kop. Po Bočkově přihrávce zakončoval také Šimek, avšak Šebel byl na místě a střelu doprostřed brány dokázal lapit. Nebezpečnější byl určitě pokus Bočka ze 33. minuty, který před Šebkem několikrát skočil, takže ho musel strážce berounské brány s vypětím všech sil vyrazit na rohový kop. Po něm nejprve zakončoval Bohdan, následně po něm i Šimeček. Domácí brankář musel zasahovat pouze ve druhém případě, avšak věděl si rady. K největší šanci berounského týmu přispěli Benátečtí sami. Bohdanovu malou domů vystihl Lhotka, který postupoval ze strany sám na brankáře Straku, jenž jej vytrčenou nohou parádně vychytal. Neuspěl ani Král se svým přímým kopem, který zblokoval zeď. Ani velmi dobře hrající Mbah, jemuž se Šebek vrhl pod nohy a míč ukořistil. V nastaveném čase opět střílel Král, tentokrát vysoko nad benáteckou bránu.

Jak již bylo řečeno, také vstup do druhé půle vyšel hostům parádně. Šimeček vysunul Jana Bočka, proti němuž vystartoval Šebek, toho benátecký záložník přehodil a dostal míč přesně k levé tyči – 0:3. O chvíli později Sudkův přetažený centr vracel před bránu Kocourek, z bezprostřední blízkosti zakončoval Boček, jehož střelu vyrazil Šebek na rohový kop. Jana Bočka to ale příliš mrzet nemuselo. V 53. minutě si totiž vzal Jan Boček pro sebe na levé straně míč, probil se až před Šebkovu bránu, kde také domácího brankáře chladnokrevně prostřelil – 0:4. Pátý gól visel ve vzduchu po akci Mbaha, jemuž na poslední chvíli srazil míč rukou Šebek. Na druhé straně hlavičkoval nepřesně Lhotka. Čtrnáct minut před koncem se po rohovém kopu dostal do zakončení Bohdan, jenž orazítkoval pravou tyč berounské brány. Na druhé straně dopomohl právě rohový kop domácím k čestnému zásahu. Přesný centr doplachtil ke střídajícímu Jakubu Krůtovi, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil – 1:4. Tři minuty před závěrečným hvizdem měli Berounští výhodu trestného kopu z velmi výhodné vzdálenosti. Vypadalo to, jako by se domácí příliš nedohodli. Nakonec zakončoval Rigo do zdi. Brzy poté hlavní rozhodčí zápas ukončil a Benátečtí tak mohli se svými fanoušky oslavit postup do prvního kola.

V něm přivítají na svém hřišti třetiligový Benešov, který v jarní části loňské sezóny pravidelně sbíral body a velmi rychle utekl z míst znamenajících hrozbu sestupu. Ještě dříve ale Benátečtí sehrají první divizní kolo, kdy zajíždí na půdu nováčka ze Slatiňan.

Petr PODZEMSKÝ

Český Lev Union Beroun Petr PODZEMSKÝ

Výsledek je pro nás krutý, avšak zápas nám přinesl velkou zkušenost před samotnou soutěží. To je pro nás prioritou. Kluci si vyzkoušeli tempo, které nás čeká v mistrovských divizních zápasech. Na podobné tempo si musíme zvyknout, protože je podstatně větší než v krajském přeboru. S balonem musíme pracovat v daleko vyšších obrátkách. Utkání bylo rozhodnuté během sedmi minut. Kluky jsem pochválil za to, že nesložili zbraně a z těžké situace se dostali. Druhý poločas ale opět začal tím, že jsme dvakrát inkasovali. Jsem rád, že kluci viděli, že se tu každá chyba trestá. Z toho si musíme vzít ponaučení.

Lukáš JAROLÍM

SK Benátky Lukáš JAROLÍM

Dá se říci, že v prvním poločase jsme měli hru pod kontrolou směrem dozadu. Soupeř se dostal do jediné šance po naší chybě. Vstřelili jsme dva rychlé góly. Poté bych si ale představoval, že musíme udržet daleko více míčů vpředu. Tohle se nám nedařilo. Třetí branka na začátku druhé půle víceméně rozhodla zápas. Poté jsme přidali ještě jeden gól. Utkání jsme měli pod kontrolou.

Předzápasové představení soupeře Český Lev Union Beroun naleznete ZDE!

ON-LINE: Český Lev Union Beroun – SK Benátky ZDE!

Výsledky předkola MOL Cupu ZDE!

Program 1. kola MOL Cupu (středa 15. 8., 17.00): Benátky – Benešov, SK Rakovník – Sokolov, Tn.Rakovník – Loko Vltavín, Hostouň – Vyšehrad, Čáslav – Vlašim, Ostrá – Zápy, Brandýs – V. Žižkov, Horky – Dobrovice, Turnov – Štěchovice, Neratovice – Velvary, Kladno – K. Vary, Tachov - Olympia Radotín, Litoměřicko - Varnsdorf, Mariánské Lázně - Ústí nad Labem, Jindřichův Hradec - České Budějovice, Admira Praha - Králův Dvůr, Lanškroun - Pardubice, Klatovy - Táborsko, Slatiňany - Hradec Králové, Přepeře - Chrudim, Soběslav - Písek, Přeštice - Domažlice, Most - Brozany, Náchod - Převýšov, Dvůr Králové - Živanice, Vysoké Mýto - Ústí nad Orlicí, Frýdlant n.O.- Frýdek-Místek, Hranice - Bohumín, Žďár n. Sázavou - Brno, Havířov - Petřkovice, Otrokovice - Vyškov, Lanžhot - Kroměříž, Slavičín - Valašské Meziříčí, Tasovice - Velké Meziříčí, Šumperk - Uničov, Líšeň - Prostějov, Nový Jičín - Vítkovice, Rýmařov - Třinec, Vrchovina - Jihlava, Kozlovice - Znojmo, Oldřišov - Dolní Benešov, Polná - Humpolec.