ZÁZNAM ZÁPASU - 23.kolo neděle 26.5. 2019 v 10:15 hod.

SK Akuma MB 3:5
(2:3)

Dorostenci porazili Akumu !

Další derby odehráli dorostenci Benátek na půdě Akumy.

Zápas otevřeli lépe hosté a v první desetiminutovce šli do vedení díky centru Jana Poslta a hlavičce Davida Chaloupky (0:1). Po dvaceti minutách znovu Jan Poslt připravil pozici pro Davida Chaloupku a ten vedení navýšil (0:2). Domácí se ale rychle vzchopili a z brejku snížili na 1:2. Poté byl ale ve vápně podražen David Chaloupka, sudí ukázal na značku pokutového kopu a Petr Outěřický jej dokázal proměnit v třetí branku svého týmu (1:3). Nicméně ještě do poločasu po další chybě obrany dokázali domácí snížit na rozdíl jediné branky a bylo zase o co hrát.

Druhý poločas začal opatrně a nikdo nechtěl udělat chybu. Hosté ale postupně získali výraznou převahu na míči a dokázali ji využít, když David Chaloupka připravil branku pro Petra Outěřického (2:4). Benátečtí pak dokázali přidat ještě jeden přesný zásah, když Petr Outěřický nahrál Jakubovi Špringlovi a ten dokázal skórovat (2:5). Domácí pak ještě snížili, ale další branky již nepadly a hosté zvítězili po dalším vysokém gólovém přídělu.

Branky (asistence): Chaloupka (Poslt), Chaloupka (Poslt), Outěřický (Chaloupka), Outěřický (Chaloupka), Špringl (Outěřický)

Sestava: Šíma, Chalupa, Špitálský, Černý, Špringl, Chaloupka, Poslt, Outěřický, Plichta, Haba, Váňa (Krejčík, Dvořák, Hakkel, Pluhař, Veselý)

Utkání jsme zbytečně zdramatizovali vlastními chybami. Stále občas zcela zbytečně ztratíme míče v situacích, kdy se to ve fotbale nesmí přihodit, a to nás pak stojí hodně sil, někdy i branku. Ale soupeř si góly určitě zasloužil, hrál s chutí. Nám moc neklapala mezihra, ale druhý poločas si hráči začali na hřišti více rozumět a výkon se zvedl. Utkání jsme zvládli a to je pro nás s ohledem na příští domácí utkání a možnost vyhrát soutěž před vlastním publikem to nejdůležitější!