Houska – Mňuk (70. Kaucký), Nešněra, Habada (55. Pecka), D. Mareš, Josef Buryán, Petráš (81. M. Novotný), Uher, P. Novotný, Pšenák, Prager

65. D. Mareš, 78. Houska

Chrastina – Brodský, Stejskal

Hráč utkání Ondřej Šimek Hráč utkání

Rezerva doma s Předměřicemi nezaváhala !

V dalším utkání přivítala rezerva Benátek soupeře z nedalekých Předměřic, tudíž utkání mělo opět příchuť derby. Obě mužstva se nacházela na opačných koncích tabulky, a tak se očekávala výhra Benátek. To se nakonec domácím i podařilo. Nutno však podotknout, že zejména v prvním poločase byli hosté naprosto vyrovnaným soupeřem. Svůj debut v mužské kategorii si v tomto utkání odbyl teprve šestnáctiletý domácí brankář dorostu Vosecký.

Od úvodního hvizdu se kormidla chopily Benátky, které byly aktivnější na míči, což jim vydrželo v celém zápase. Jejich kombinace však končily na půlce hřiště a další jejich snaha o finální přihrávku končila spíše nepřesnostmi. Naopak hosté byli ti, kteří si vytvořili první brankovou příležitost po centru Prágra na neobsazeného hrotového útočníka Nešněru. Ten však hlavou z velmi dobré pozice minul. I další šanci měli hosté, ale střela kapitána Buryána z nadějné pozice se mezi tyče nevešla. Až poté o sobě dali vědět domácí, kteří si do přestávky vytvořili také dvě brankové příležitosti. Do té první přihrával Kohl do samostatného úniku Krýdovi, ten však zakončil mimo. Tu druhou měl Hrdlička, který se v závaru po rohovém kopu zorientoval nejlépe, ale bohužel svoji střelou jen trefil brankáře Housku.

Benátky do druhého poločasu poslaly do hry dorostenecké mladíky Šimka se Štrbíkem a jejich příchod hru domácích znatelně oživil, z čehož začaly pramenit i šance. Nejprve Šimek poslal rohový kop na hlavu Kapouna, a ten ve vyložené šanci nechal vyniknout Housku. Pak se do samostatného úniku dostal Štrbík, ale ani jeho střela brankou ještě neskončila. To se povedlo až v 66. minutě po pokutovém kopu Štěpána Krýdy, který byl v letošní sezóně zatím prvním exekutorem, který tuto standardní situaci v dresu Benátek proměnil – 1:0. Této situaci předcházelo nedorozumění mezi Prágrem a Marešem, který následně Krýdu fauloval v pokutovém území. Benátky po vstřelené brance nadále dominovaly a soupeře prakticky do ničeho nepouštěly. Výsledkem tlaku domácích byly další neproměněné šance Krýdy či střídajících Pavelky a Chaloupky. Stejně jako v minulém utkání se Benátky dočkaly i vstřelení brankové pojistky, kterou již po druhé po sobě zajistil Ondřej Šimek – 2:0. Pár minut po této brance hlavní arbitr Chrastina svým hvizdem utkání ukončil a Benátky si tak mohly připsat další tři body za vítězství v pojizerském derby.

V dalším kole zajíždějí Benátky v neděli 5.6. do Rejšic, kde se od 17 hodin utkají s místní rezervou. Určitě je nebude čekat nic lehkého, protože Rejšice bojující o záchranu, budou určitě chtít na své domácí půdě bodovat.

Pavel JÍCHA

Trenér Benátek Pavel JÍCHA

V prvním poločase jsem nebyl s naším výkonem spokojený. Zejména směrem dopředu jsme byli velmi málo nebezpeční. Dobře jsme kombinovali pouze na vlastní polovině a další následné přihrávky směřující na naše útočníky byly nepřesné. S druhým poločasem jsem naopak spokojený. Vstřelili jsme v něm dvě branky a měli několik dalších brankových příležitostí. Soupeře jsme do ničeho nepustili. V dnešním zápase oživili hru všichni naši střídající hráči.

• MSK "B" – Chotětov 1:1 (1:1)

Příští 24. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Kněžmost – Židněves, Akuma – Bělá p/Bez, K.Hlavno – MSK "B", Čistá – Kosořice, Chotětov – Bezno, NEDĚLE: Rejšice "B" – Benátky "B"Předměřice – Čejetice.