Kyzivát – Hrdlička, Kohl, Sudek, J. Novotný (77. Šimůnek) – Pařízek, Fingerhut, Pavelka (75. Buryán) – Zuna, (46. Štrbík) Krýda, Čadil (70. O. Šimek)

66. P. Hanzlík

Janda – Hloucal, Bišický

Hráč utkání Hráč utkání Jan Kohl

Rezerva veze ze Sahary tři body !

V krásném slunečném počasí odehrála své další mistrovské utkání rezerva Benátek na Sahaře, která je domácím stánkem mladoboleslavské Akumy. Benátečtí z důvodů ještě většího rozšíření své marodky museli pro toto utkání vytvořit úplně novou stoperskou dvojici Kohl – Sudek. Pravdou je, že tito hráči se své úlohy zhostili velice dobře a v celém utkání patřili k oporám Benátek. Premiérový debut v dresu rezervy si odbyl i zkušený brankář Kyzivát, který tak nahradil v brance nemocného Kubáta. Na lavičku Benátek usedl i ostřílený hráč A-týmu Buryán, který se dává dohromady po operaci kolena.

Od úvodního hvizdu se dirigentské taktovky chopily Benátky, které byly v celém utkání aktivnější. Akuma svoji taktiku postavila na zhuštěném obranném bloku s cílem rychlých brejků po zisku míče a snahou využít zejména rychlosti svého kanonýra Strnada. Toho však celý první poločas benátecká obrana střežila dobře a do žádné šance ho nepustila. Benátky mohly v prvním poločase skórovat zejména po šanci Zuny po rohovém kopu či Krýdy po standardní situaci a asi největší příležitost měl Čadil, kterého do samostatného úniku poslal velmi pěknou průnikovou přihrávkou Pařízek.

Do druhého poločasu vstoupili domácí brankovou příležitostí, ale tu Strnadovi bravurně zlikvidoval Kyzivát. Benátečtí stejně jako v prvním poločase dobývali domácí obranu, kterou dirigoval dobře hrající Skramužský. Aktivita Benátek byla odměněna v 74. minutě, kdy Martin Hrdlička nachytal domácího brankáře. Místo centru ze strany totiž cíleně míč nártem napálil na přední tyč a ten skončil v domácí síti – 0:1. Po inkasované brance domácí hru otevřeli s cílem vyrovnat. V tu chvíli však Benátky jasně dominovaly a vytvořily si několik brankových příležitostí k navýšení skóre. To se jim však povedlo až v 88. minutě, kdy finální přihrávkou poslal Fingerhut dorostence Ondřeje Šimka do úniku. Ten zachoval naprosto chladnou hlavu a s puncem mazáka přehodil vybíhajícího Halbicha – 0:2. Pár minut po této brance odpískal hlavní rozhodčí konec zápasu a rezerva si tak ze Sahary odvezla zasloužené vítězství a další tři body do tabulky.

V dalším kole Okesního přeboru přijede do Benátek také tým od řeky Jizery - SK Jizera Předměřice. Podzimní utkání na půdě soupeře skončilo vítězstvím Benátek 2:1 a hostující celek se momentálně nachází v suterénu tabulky.

Pavel JÍCHA

Trenér Benátek Pavel JÍCHA

I když jsme dnes vyhráli, tak jsem postrádal u našeho týmu větší chuť si zahrát, což mě mrzí. Opět se potvrdilo, že máme problém s překonáváním hlubokého obranného bloku soupeře. V tomto ohledu pracujeme na zlepšení v tréninkovém procesu, ale určitě bude nějakou dobu trvat, než se dostaví výsledek. V utkání mě velmi potěšil výkon všech našich dorostenců. Jsou to kluci, kteří patří věkem teprve do kategorie U17, ale jejich kvalita je již na úrovni našich hráčů v B-týmu.

• Předměřice – Židněves 2:2 (1:1)

Příští 23. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: MSK "B" – Chotětov, Židněves – Rejšice "B", Čejetice – Akuma, Bezno – Čistá, NEDĚLE: Benátky "B" – Předměřice, Kosořice – Kněžmost, Bělá p/Bez. – K.Hlavo.